babaanne

anne baskısından mı artık sebebi neyse cidden anneanne kadar sevilmezler. aksini çok az duydum. şahsen anneanne yanında büyümüş bir bebe olaraktan anneannemin çok daha ayrı yeri vardır bende.
anneanne kadar sevilmemesini anne ile arasındaki ilişkinin genelde problemli olmasına bağlı sanırım klasik gelin kaynana ilişkisinde çocuk genelde annesinin yanında babaannesine karşı bir tepki besler ister istemez. aksi halde babaanne ile ilişkiler daha güçlü olması gerekir çünkü bizim toplumda erkek çocuktan olan torun her zaman daha değerli görülür.
babamın annesidir. aram her zaman anneannemle olandan daha iyi olmuştur.
keşke ben doğduğumda yaşıyor olsaydı ve onunla tanışabilseydim dediğim insan. zira kendisine söyleyecek çok şeyim vardı.
babaannemin sadece gözlerini oynatabildiğini görmek, onunla yıllardır çok yakın olan benim içimi acıtıyor. her baktığımda 28 yıllık ömrümün son 20 yılında onunla yaptığımız her şey geliyor, bu yüzden bakmak istemiyorum onu o yatağa bağlı halde görmek istemiyorum. hadi toparlan babaanne de kalk o yataktan, mantı aç yeniden ben de kıyma koyup kapatayım...
babanın annesine yapılan hitap şeklidir.

ben babaannemi çok küçük yaşta kaybettim, hatırlamıyorum bile ama anlatılanları duyunca onu tanımayı çok isterdim.
ilkokulda doğru yazamadığım kelimelerden biridir. 8 yaşına kadar baaanne demişliğim vardır. herkesin ana kokusu farklıdır tabiri benim için babaannemde geçerlidir. babaanne kokusu cennet kokusu.