belalı entrylerin dava edilme ihtimali

belki düşükte olsa olabilecek durumdur.

anam valla öyle bir paranoyak haline geldim ki,ben böyle paso yazıyorum,siyaset yapmaya falan çalışıyorum kendi çapımda,düşündüm şimdi,böyle beni dava etmişler,polisler götürmüşler,ceza falan vermişler,hapse falan atılıyorum. allahım hep ödüm kopmuştur hapse girmekten.allah korusun...

neyse bundan sonra daha uslu bir lubun olacağım...
site admini ve sahibinin düşünmesi gereken durumdur.
yazarların düşünmesi gereken durumdur. site admini veya sahibi yazarların yazdıklarından sorumlu değildir. örneğin bir avm de adam öldürüldüğünde avm sahibini değil öldüreni içeri atarlar. yazılan entrylerde kurallara uygunluk aramak birazda bu sebepledir. dikkat edilmelidir.
basiretsiz yönetimin yarattığı korku cumhuriyetinde insanın yazdığını iki kere düşünmesine yol açan olasılık. (bkz: demokrasi)
şu an türkiye cumhuriyetinde iktidar şakşakçılığı yapmayan tüm aydınlar, akademisyenler, yazarlar içerde. hatta öyle bir hal aldı ki, dışarda kalanlarla hayat çekilmez oldu. iki seçenek var, ya sus pus oturup herşeyi kabullenicez, ya da yazmaya, eleştirmeye, kendi çözümümüzü dile getirmeye devam edicez.

ikinci yolu takip edersek yine iki ihtimal var. ya tutuklanıp biz de içeri giricez, ya da bu kalabalıkta kimse bizi farketmeyecek.

ikinci ihtimal gerçekleşirse önümüzde yine iki seçenek var : ya oturduğumuz yerden klavye delikanlısı olmaya devam edicez, ya da fransızların, 1789 yılında tüm aydınların parmaklıklar altında tutulduğu bastil hapisanesini basarak devrimi başlattığı gibi, biz de artık kıçımızı kaldırıp bişeyler yapma vaktinin geldiğini görücez.

sanırım şu an yaşadığımız korkular, çekilen sıkıntılar ve acılar, yeni bir düzenin doğum sancıları. onu dünyaya getirmek için sancıların sıklaşmasını bekliyoruz.
daha önce örneği görülmüş bir durumdur. ekşi sözlükte " sigaram ve ben" kullanıcı adını kullanan kişiye " din saçmalığı" başlığı altında girdiği entryden dolayı açılan dava devam etmektedir ve yazar yargılanmaktadır.

dava emsal niteliğinde. aihm nin bir kararına dayandırılarak açılan dava büyük ihtimal sonuçsuz kalacaktır. entry i incelerseniz bu durumun göz dağından ileri gidemeyeceğini anlarsınız. onu yazan kişi cezalandırılırsa hukuk başına iş alır.
herkesin tuttuğu değil herkesin yazdığı kendinedir.
herkesin tuttuğu değil herkesin yazdığı kendinedir.
herkesin tuttuğu değil herkesin yazdığı kendinedir.
herkesin tuttuğu değil herkesin yazdığı kendinedir.
herkesin tuttuğu değil herkesin yazdığı kendinedir.
herkesin tuttuğu değil herkesin yazdığı kendinedir.