bershka

dun ist akasya avmde olan magazasindan bel cantasi alicaktim ama ne icinde beyaz bi barkod nede ustunde etiket vb olmadigi icin kasiyer okutamadigi icin alamadim kasiyer bu urunun satilamayacagini vb dedi bende pek almaya merakli degildim urunun ustunde hicbir sey olmadigi icin fiyatini sordugumda 25 tl demislerdi nasil baktilar bilmiyorum ucuzdu ondan alim dedim neyse satilamayacak bir urunse eger reyonda ne isi var veya neden magazada ? garip ayrica kasiyerde tamamen kerimcandurmaz vibe yani bu kadar belli etmese keske
yukardaki durum özelinde iç barkod olmayan ürünlerde değişim iade yapılamayacagi için ( alabilmis olsan ve içindeki barkod etiketini kendin sokersen faturan olsa dahi degisim iade yapamazsın, çünkü ürünün sistem üzerinden işleminin yapılabilmesi için o iç barkod esas alınır, dışarıdaki etiket etik olmayan yollarla degistirilebildigi için) ürünün satışını gerceklestiremeyen ayrıca bünyesinde zara, pull and bear, oysho, zara home,massimo dutti, stradivarius, ve tr de olmayan uterque markaları da olan mağazadir. üretim esnasında eklenmemiş veya reyonda sorumluların müdahalesi dışında o iç etiket çıkmış olabilir. çalışanlar da daha önceki satışlara istinaden fiyatını hatırlayıp söylemiş olabilirler. ama belirttiğim durumlardan dolayı durum farkedilince de ürünü satıştan çekmişler. bu oldukça normal bir süreç ancak türkiye'deki insanların alışveriş kültürü konusundaki korkunç seviyedeki cahillikleri çalışanları yildiriyor. okul dönemi boyunca mağazacilik yaptım ve hizmet sektöründe satın alinanin ürün veya hizmet olmasina ragmen parayı ödeyenin karşısındaki insanı satın aliyor zannederek kölesiymis gibi her istedigini yapıp söyleyebilecegini zannetmeleri yüzünden ( ki genelde şikayet etme odaklı ve hayatındaki mutsuzluklarini başka insanlara yansıtan türde insanlardir bunlar) mağazacilik yapan insanlari biktirmis durumdadırlar. savlari ise işini sevmiyorsa yapmasın olan bu insanlar daha nazik olmayi denemek yerine pislik bir müşteri olmayı tercih etmeye devam ederler genelde.
artık alışveriş yapmadığım mağazadır.
önceden deli gibi alış veriş yapardım bu mağazadan sonradan intidex in lc waikikisi olduğunu anladım. fiyat performans olarak zaten vasat. o kadar para vereceğime gider koton, defacto kasıp çok daha uygun ve güzel ürünler bulabilirim diye düşünüyorum.
tabii intidex deyince benim için akla ilk gelen pull&bear ve zara. ikisi de tam anlamıyla muazzam..
bu arada yazar tavsiyesi: akasya avm deki zara mağazası genelde bomboş olmakta. tüm indirimleri ürünleri ve bedenleri oradan rahatlıkla bulabilirsiniz. bu bilgi uluslar arası gizlilik niteliği taşımakta olup kimseye söylenmemesi gerekmektedir.
pişman etmeyin adamı.
ben buradan hiç kendime göre bir şey bulamadım.aşırı dikkat çeken kıyafetleri var.estetik de değil bence
bence inditex grubunun en rezil mağazası, kesimleri kötü, dikişleri kötü, kumaş kalitesi kötü. kötü yani kısaca, tamam inditex in diğer mağazaları da aman aman değil ama en azından aldığım şeyler beni çok uzun süre idare ediyor ve daha değişik şeyler bulabiliyorum.(bkz:zara).kısaca bence buraya para vereceğinize üstüne az daha para ekleyip başka yerden daha güzel bi ürün alabilirsiniz.