bir aktifin travestiye pasif olması

full pasif arayışında olup gay değilim sikiciyim ayağına geçinen ancak arada değişik tatlar tatmak hissiyle travestiye pasif olan tür.

yaşanmış eşcinsel hikayelerinde sıklıkla yaşanan bu durum, bir aktifin neden özellikle travesti seçtiğini akıllara getirse de sırf canı öyle istediği için, özünde pasiflik barındırdığı için ya da değme pasiften daha pasif olduğunu akıllara getirebilir. içselleşmiş durumu "ben vermedim götüm verdi."dir.
bu durum bazı trans cinayetlerinin kök sebebi olabilmektedir.
ne fark eder sevişen memnun , o da bir deneyimdir.
travestilerin en çok para kazandığı durumdur. lakin sokakta ibne diye aşağılayıp akşam aktifim diye bir travestiye yaklaşıp ama yatağa gidince buram buram pasif olan tipler çok fazla mevcut ülkemizde ve biz translar onlara kendi aramızda bıyıklı ablalar diyoruz.
büyük ihtimalle toplum baskısından, ataerkil toplumun bireyin üzerinde hissettirdiği otoriden olsun; pasif eğilimlerini kabul edememiş "aktif görünümlü pasif veya aktif-pasif" davranışıdır. bir erkeğe pasif olmaktansa toplumdan tamamen dışlanmış, sosyal hayatta onu ele veremeyecek verse de kimsenin inanmyacağı bir trans bireye pasif olmayı daha mantıklı bulmuştur.