bir erkek bir kadına neden vurur

acizliğinden vurur. başka yapabilecek hiç bir şeyi yoktur. en altta kalmıştır. ve egosunu teselli için kendisinden daha zayıf olan bir varlığa güç gösterisi yapmasi gerekir. böylece en altta değilim sinyali verir ama nafile. bir kadına vurmak zaten seni en altlarin da altına indirdi bile.
beyniyle ,zekasıyla ,konuşmasıyla yani ağzıyla çenesiyle kadını alt edemeyeceği için fiziksel kuvvetine güvenir ve bunu kendinden zayıf kadın üzerinde uygulamaya kalkar.
toplum bunu yadirgamadigi icin.
öfke kontrolünü sağlayamadığı için olabiler mi?
beyni ile sorgulama ve düşünme kabiliyetini geliştiremediğinden,bulunduğu çağda hala vahşi yaşam koşullarında bulunan yapısının iç güdüsel olarak ortaya çıkardığı erkliğini ispat çabasının sonucu olarak vurma eylemini gururla yerine getirir... kendini büyürken ailesinden böyle görümüştür ve böyle yetiştirilmiştir. tek suçlu bu eğilimde olan değil bu eğilimin inşasına katkı sağlamış olan ailelerdirde.
çok afedersiniz erkek değil, erk*k olduğu için *
ataerkil toplumun elinden çıkmadır, egoisttir, şiddetin çözüm olduğunu düşünüyordur, üstünlük sağlamak istiyordur, salaktır. genel olarak salaktır.