bir gerçek islam oluşumu olarak ışid

"amerika birleşik irtica devletleri" ile "israil siyonist militarizmi"nin tohumlarıyla ortadoğu cehaletine aşılanmış bir beladır. evet, aslında islam'ın belli bir boyutunu temsil gücüne sahiptirler. çünkü, günümüz türkiye sinin seçmen kitlesinde, bunları gönülden destekleyen islamcılar mevcuttur.
diğer yandan, bu olgudaki tek boyut islam değildir ve olamaz. bu çokköklü ve çokboyutlu süreçte, islamdan daha ürkütücü olanı, aşağılık batı uygarlığının pervasız ve vicdansız cüretkarlığıdır. modernizmin çöküşüdür. modernizmin, bizi veya oryantal(ortadoğu ve uzakdoğu) olan herşeyi her an gözden çıkartabileceğini, ortaçağ'a dönüşün düğmesine her an basabileceğini gösteren bir alamettir.
islam ile birlikte intihar eden, aslında batı'nın modernizm felsefesidir, bencil binbirsuratlılığıdır, kudurmuş-gözüdoymaz emperyalizmidir ve evrensellik kisvesiyle yutturduğu yalanlardır!
islam ile birlikte, hristiyanlığın da, kapitalizmin de ruhuna okuyun birer fatiha!!

(bkz: işid'e katılan türk geyler)
türkiyedeki gerçek kanaat önderlerinden hiç biri işid i müslüman olarak görmüyor. halktan görenler olabilir ama onların da bir şekilde gözü boyanmış olmalı. çünku bunu kabul etmek imkansız.