biri bizi gözetliyor

tüm dünyada ve ülkemizde bir dönem gündemde olmuş yarışma. bir eve kameralar yerleştirilir, ev yarışmacı doldurulur ve haftalarca tvde yayınları yapılır. ilginç olan da en doğal davranan yarışmacı kazanır denir ama genellikle en güzel ile en yakışıklılar sonlara kadar elenmezler.

(bkz: bbg)
orjinal formati "big brother" (bb) olan programin biz zamanlar buyuk sukseler yapan turkiye versiyonu.
bu evde aşk, kavga, entrika ne ararsan vardır.
en güzeli ilk olandı. ben bi de 02 melihe mesaj atıyordum kontörüm falan gidiyordu. atıcaksan 01 murata falan at sempatik mempatik adam. gidip bi de genç kız gibi 02 melihe atardım niyeyse. şu an bu davranışımı sabi subyanlığıma veriyorum.

evet yarışmacılarımıza kısa bir göz atalım *

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/67671/bbg-tum-yarismacilar
bbg1 melih ve eray ın sürekli birbirlerini yedikleri, en sonunda son ikiye kaldıkları ve melih in birinci olduğu yarışmadır. aynı zamanda bu kadrodan 03 tarık elendikten sonra " of deli gönül" isimli bir albüm çıkarmış, ama devamını getirememiştir. o albümün en güzel şarkısı bana göre " suna" ydı. *

ikinci bbg serisindeki siyahi vatandaşımız ali, yarışmadan sonra tv lerde aerobik dersleri vermiştir.*

edit: 3. bbg serisindeki çoşkun amcanın kedisi ölmüştü, adam çok üzülmüştü doğal olarak. bak şimdi o da aklıma geldi. bir de ağır abi uğur vardı ki her ne kadar kendisi 1. bbg serisindeki eray ı örnek alsa da eray gibi olamamış, daha çok günümüz nihat doğan akımını başlatmıştır.*
yazlik versiyonunda oyku serterin geri geri yururken canli yayinda denize dustugu big brother versiyonu.
yıllar sonra 7. sezonu yine star tv de yayınlanacak. 8 erkek 8 kadın yarışmacının katılacağı yarışma için 30bin başvuru olmuş. vay be. 30bin.