biseksüel

  • /
  • 8
(erkekler kapsamında konuşursak) threesome denilince iki kız yerine iki erkek olması fikrinden daha çok heyecanlanan kişilerdir. diğer erkek de biseksüelse herkesi gönlü olmuş olur.
eskiden rahatımı bozan, sevmediğim bir eğilimdi ama şimdi sallamıyorum. biseksüel sevgilim olsun da isterim hatta. ama çoğunluğu karşı cins ile evleniyorlar.
yaralı olduğum bir konudur. içime işlenmiş acısı halen durur. çok sevdiğim, değer verdiğim kadın yeniden eski erkek arkadaşına dönmesiyle yıkıldığımdır. kendisi de sevdiğini hep söylerdi ama yeterli değilmiş demek :) şuan napıyor derseniz döndüğü eski erkek arkadaşından tekrar ayrılmış şimdi yepyeni bir kız arkadaşı var üstelik birbirlerine yakışıyorlar. özlüyorum evet hem de çok.
bi eli yağda bi eli balda olan kesimdir.
şanssızlıktır kanımca. arada kalmışlığın en kötüsüdür. hoşuna giden kıza, hoşuna giden erkekten ''sadece hoşlandığın'' için haksızlık yapmış gibi hissedersin. hoşuna giden erkeğe de hoşuna giden kız yüzünden net olamazsın. bir şey olmak, bir çok şey olabilmekten iyiymiş, dedirtir.
kadını da, erkeği de sevebilen evrensel insanlardır. insan bazen keşke ben de öyle olabilseydim diyor fakat his bu öyle istemeyle gerçekleşmiyor ne yazık ki.
hemcinslerimden daha fazla hoşlanmakla birlikte içinde bulunduğum insan grubu. aslında mahalle baskısı olmasa karşı cinsi tamamen de çıkarabilirim hayatımdan fakat bu şartlarda zor tabi.
biseksüel olduğunu söyleyenlerin çok önemli bir kısmının heteroseksüel kavramının ne olduğunu bile bilmediğine eminim. şununla çok karşılaştım: sen nesin? diye soruyor, "gayim" diyorsun, "ben de normal erkeğim diyor" normal ne demek? diyorsun, "gay değilim yani, biseksüelim işte" diyor.

diğer yandan haklı. "ibne sikmek" öyle tepki toplayan bir şey değil, hatta kişinin erkekliğini pekiştiren, toplumsal erkekliğinin bir parçası. e kadınlardan da hoşlanıyor, her şey toplumsal erkeklikle uyumlu böyle bir biseksüel varoluş için. yani toplumsal alanda kabul gören erkeklik öyle zannedildiği gibi yüzde yüz heteroseksüel bir şey olmak zorunda değil. egemen erkeklerin çoğunun heteroseksüel gibi kavramlardan haberi dahi yok, bilmeye ihtiyaçları yok çünkü. kadınlardan da hoşlanılan gördüğü ilk kimliği yapıştırmış kendine. her şey tıkırındayken böyle şeyleri sorgulayacak bir "kafa karışıklığına, zorda kalma" haline girmemişler. o yüzden hele ki böyle biseksüllere hiç "kafan karışık" dememek lazım yani. "normal" onlar. *
zeki müren "ruh zenginliği" olarak tanımlamıştı bir keresinde.
milletin derdi biseksüel olmuş demek ki zamanında fena sokmuş hahaha
cinsel terimler konusunda bilgisi yok denecek kadar az olan yurdum insanının en çok bocaladığı alanlardan birisi.

tdk, "biseksüel" kelimesini bir sıfat olarak nitelendirmekte ve "hem kendi cinsini hem de karşı cinsi arzulayan" şeklinde tek cümlelik bir tanım yapmakta. fakat benim gözümde yetersiz bir tanım bu.

cinselliği keşfettiğim ilk zamanlardan, cinsel kimliğimin tam olarak hangi terime karşılık geldiğini fark ettiğim süreye kadar yaşadığım karmaşa, aslında biseksüelliğin bu toplum içerisindeki karmaşasının mini bir yansıması gibiydi.

düz bir hat üzerinde heteroseksüelliği en sağa, eşcinselliği en sola yerleştirdiğinizde biseksüeller genelde tam ortada kalırlar. genel mantık budur (çook basite indirgeyerek söylüyorum bunu); ancak pratikte, "bir kesime ait olma/bir saf seçme" dürtüsüne sahip insanların "öyle şey olur mu lan" diyerek dışlamayı tercih ettiği bir noktadır biseksüellik.

bir de eşek s.ken masum anadolu çomarının "gay değilim aktifim" çıkarımının bir alt kümesi olan "biseksüel = pasif gay" çıkarımı vardır ki, düşman başına.

biseksüel, "aynı anda her ikisi / aynı zamanda hiçbiri" şeklinde klişe ve boktan bir aforizmanın gerçeği aslında. biseksüel hem kalben hem de bedenen, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin karşısındakini arzulayandır. biseksüellerde cinsiyet, ikinci sırada gelen özelliktir. birinci sırada, karşısında bulunan insana biçtiği değer ve hisleri yer almaktadır. zaten biseksüellik konusunda kavram karmaşası yaşayan bir çok insanın da korkuya kapılmasının veya dışlamasının sebebi budur. hatları ve sınırları keskin değildir biseksüellerin. kadın sevgiliden ayrıldıktan sonra bir erkeğe aşık olabilir veya yıllarda bir erkekle aşk yaşayıp sonra gidip bir kadınla evlenebilir.

kaol lg'nin sitesinde biseksüellik ile ilgili okuduğum bir yazıda şu paragraf geçiyordu:

"heteroseksist bir toplumda doğru tanımlama için yeterli veri sayılmasa da hayatım boyunca farklı seviyelerde bir çok kendini biseksüel olarak tanımlayanla karşılaştım. hem duygusal hem de cinsel olarak karşı cinse daha fazla ilgi duyan ama kendi cinsi olmadan da yapamayan, kendi cinsine olan dengenin daha ağır bastığı ama transseksüelin asla hayatında yer almayacağını söyleyip de kadınlara da ilgisi yüzünden evlenen, kadınlara aktif olup erkeklere sadece pasif olan, hem kadınlara hem erkeklere sadece aktif olan biseksüeller, kadınlarla evli olup da duygusal olarak sadece erkekleri seven ve erkekelere sadece pasif olan... örnekler çoğaltılabilir. bunlar kendilerini biseksüel veya erkek olarak tanımlıyorlar veya biseksüelliğin ne olduğunu bilmiyorlar. ama sorduğunda kadınsız olmayacağını söylüyorlar, belki topluma erkek görünme mecburiyetlerinden, belki heteroseksüelliğe şartlandıklarından. belki de ifade ettikleri kendileridir."

gerçekten de biseksüellik böylesine bir kavram karmaşasının yaşandığı yağmur bulutu gibidir ve -belki de- farklı cinsel yönelimler/kimlikler (ya da ne derseniz deyin) içerisinde en çok eleştirilen, en çok ötekileştirilen kesimdir. (en azından benim karşılaştığım tüm ortamlarda durum buydu)

kadına da aşık oldum erkeğe de.
altı sene erkek sevgilimle aynı evde yaşadım;
bu arada ikimizin de arzuladığı insanlar oldu, hepsi geçti bitti.
ayrıldıktan sonra bir kadına aşık oldum, halen onun götürdüğü yere gidiyorum
ve hayatım boyunca kendimi hep biseksüel olarak bildim, hissettim.
bir dönem o kadar yoruldum ki bu kavram karmaşasını birilerine anlatmaya çalışmaktan, sorduklarında "ben aşkın ve seksin kendisine tutkunum. kişilere ve bedenlere değil" diyerek kapattım sohbetleri.

velhasıl, biseksüel öyle net bir şekilde tanımlanacak bir kavram değildir benim gözümde. hem cinsel olarak hem de aşk hayatı olarak çok çetrefilli ve karışık bir durumdur. üstesinden gelmek de baya bir zordur.
biseksüelim.

erkek götü ve kadın amı sikmekten hoşlanıyorum.

bazen erkek götünün üstüne yerleştirdiğim kadının amını sırayla sikiyorum.

bazen çiftlere üçüncü oluyorum.

normalim, herkes gibi.

kadınlarla ciddi ilişki yaşarım, erkekleri sikerim.

kadınlarla evlenirim, erkekleri sikerim.

kadınlarla aile kurarım, erkekleri sikerim.

bundan kime ne?

benim hayatım, benim tercihim.

siktiğim erkekler hayatlarından son derece memnun.

siktiğim kadınlar hayatlarından son derece memnun.

yüzüne attırdıktan sonra saksosunu beğenmediğim için yatakta bıraktığım adamların ortamlarda ağlamasına gerek yok.

ayrıca istediğiniz kadar bifobik olabilirsiniz, sikimde değil.

günün sonunda gene gelip sizi sikmem için yalvaracak olan sizsiniz.

hahaha
sevin bizi. aslında renkli insanlarız.
saygı duyuyorum ama bazıları var böyle kız bulamayınca pasiflere yazan he işte onlar çok gıcık
burada uzun uzun açıklamışlar zaten biseksüelliği, ben biseksüellik/biseksüellerle ilgili başka bir şeye değinmek istiyorum.

ne zaman biseksüellerle ilgili bir başlık olsa altta sürekli bifobik yorumlar görüyorum. homofobiyi, transfobiyi ve lgbt bireylere karşı olan nefretin, ayrımcılığın en iyi bilindiği, en çok acısının çekildiği bu platformda bile hala kendi ufkunu kapatmış, anlayamadığı şeyleri kabul etmeyen ve bunlardan korkan, nefret dolu insanları görmek fazlasıyla iç karartıcı. insanların hala sadece cinsel yönelimleri/cinsiyetleri yüzünden kabul edilmediği, fiziksel ve psikolojik istismara maruz kaldığı bu zor zamanlarda birbirimize sahip çıkmamız, birbirimizi koruyup kollamamız gerekirken bizden olanlara bile nefret göstermek, malesef birçok cishet insanın bizlere yaptığını kendi içimizdekilere yapmak yapılacak iş değil.
anlamıyor olabilirsiniz, ne hissettiklerimizi belki hayal bile edemiyor olabilirsiniz ama lütfen biraz saygı gösterin en azından. bizlere "açgözlü" "kararsız" "yalancı" "abaza" "çift taraflı" "korkak" demeniz bizi bir anda homoseksüel ya da heteroseksüel yapmayacak, tıpkı herhangi birinin size söyleyeceği herhangi bir şeyin sizleri heteroseksüel yapmayacağı gibi.

tabiki de lafım buradaki herkese değil, cidden saygı gösteren insanlar var zaten onlara bir şey demiyorum, söylediklerim kafalarını farklı olan herkese ve her şeye kapatmış insanlara; bir yanlış anlaşılma olmasın.
tahminimce biseksüelliğin tam ortası yoktur.
  • /
  • 8