biseksüel

  • /
  • 7
hemcinslerimden daha fazla hoşlanmakla birlikte içinde bulunduğum insan grubu. aslında mahalle baskısı olmasa karşı cinsi tamamen de çıkarabilirim hayatımdan fakat bu şartlarda zor tabi.
biseksüel olduğunu söyleyenlerin çok önemli bir kısmının heteroseksüel kavramının ne olduğunu bile bilmediğine eminim. şununla çok karşılaştım: sen nesin? diye soruyor, "gayim" diyorsun, "ben de normal erkeğim diyor" normal ne demek? diyorsun, "gay değilim yani, biseksüelim işte" diyor.

diğer yandan haklı. "ibne sikmek" öyle tepki toplayan bir şey değil, hatta kişinin erkekliğini pekiştiren, toplumsal erkekliğinin bir parçası. e kadınlardan da hoşlanıyor, her şey toplumsal erkeklikle uyumlu böyle bir biseksüel varoluş için. yani toplumsal alanda kabul gören erkeklik öyle zannedildiği gibi yüzde yüz heteroseksüel bir şey olmak zorunda değil. egemen erkeklerin çoğunun heteroseksüel gibi kavramlardan haberi dahi yok, bilmeye ihtiyaçları yok çünkü. kadınlardan da hoşlanılan gördüğü ilk kimliği yapıştırmış kendine. her şey tıkırındayken böyle şeyleri sorgulayacak bir "kafa karışıklığına, zorda kalma" haline girmemişler. o yüzden hele ki böyle biseksüllere hiç "kafan karışık" dememek lazım yani. "normal" onlar. *
zeki müren "ruh zenginliği" olarak tanımlamıştı bir keresinde.
milletin derdi biseksüel olmuş demek ki zamanında fena sokmuş hahaha
cinsel terimler konusunda bilgisi yok denecek kadar az olan yurdum insanının en çok bocaladığı alanlardan birisi.

tdk, "biseksüel" kelimesini bir sıfat olarak nitelendirmekte ve "hem kendi cinsini hem de karşı cinsi arzulayan" şeklinde tek cümlelik bir tanım yapmakta. fakat benim gözümde yetersiz bir tanım bu.

cinselliği keşfettiğim ilk zamanlardan, cinsel kimliğimin tam olarak hangi terime karşılık geldiğini fark ettiğim süreye kadar yaşadığım karmaşa, aslında biseksüelliğin bu toplum içerisindeki karmaşasının mini bir yansıması gibiydi.

düz bir hat üzerinde heteroseksüelliği en sağa, eşcinselliği en sola yerleştirdiğinizde biseksüeller genelde tam ortada kalırlar. genel mantık budur (çook basite indirgeyerek söylüyorum bunu); ancak pratikte, "bir kesime ait olma/bir saf seçme" dürtüsüne sahip insanların "öyle şey olur mu lan" diyerek dışlamayı tercih ettiği bir noktadır biseksüellik.

bir de eşek s.ken masum anadolu çomarının "gay değilim aktifim" çıkarımının bir alt kümesi olan "biseksüel = pasif gay" çıkarımı vardır ki, düşman başına.

biseksüel, "aynı anda her ikisi / aynı zamanda hiçbiri" şeklinde klişe ve boktan bir aforizmanın gerçeği aslında. biseksüel hem kalben hem de bedenen, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin karşısındakini arzulayandır. biseksüellerde cinsiyet, ikinci sırada gelen özelliktir. birinci sırada, karşısında bulunan insana biçtiği değer ve hisleri yer almaktadır. zaten biseksüellik konusunda kavram karmaşası yaşayan bir çok insanın da korkuya kapılmasının veya dışlamasının sebebi budur. hatları ve sınırları keskin değildir biseksüellerin. kadın sevgiliden ayrıldıktan sonra bir erkeğe aşık olabilir veya yıllarda bir erkekle aşk yaşayıp sonra gidip bir kadınla evlenebilir.

kaol lg'nin sitesinde biseksüellik ile ilgili okuduğum bir yazıda şu paragraf geçiyordu:

"heteroseksist bir toplumda doğru tanımlama için yeterli veri sayılmasa da hayatım boyunca farklı seviyelerde bir çok kendini biseksüel olarak tanımlayanla karşılaştım. hem duygusal hem de cinsel olarak karşı cinse daha fazla ilgi duyan ama kendi cinsi olmadan da yapamayan, kendi cinsine olan dengenin daha ağır bastığı ama transseksüelin asla hayatında yer almayacağını söyleyip de kadınlara da ilgisi yüzünden evlenen, kadınlara aktif olup erkeklere sadece pasif olan, hem kadınlara hem erkeklere sadece aktif olan biseksüeller, kadınlarla evli olup da duygusal olarak sadece erkekleri seven ve erkekelere sadece pasif olan... örnekler çoğaltılabilir. bunlar kendilerini biseksüel veya erkek olarak tanımlıyorlar veya biseksüelliğin ne olduğunu bilmiyorlar. ama sorduğunda kadınsız olmayacağını söylüyorlar, belki topluma erkek görünme mecburiyetlerinden, belki heteroseksüelliğe şartlandıklarından. belki de ifade ettikleri kendileridir."

gerçekten de biseksüellik böylesine bir kavram karmaşasının yaşandığı yağmur bulutu gibidir ve -belki de- farklı cinsel yönelimler/kimlikler (ya da ne derseniz deyin) içerisinde en çok eleştirilen, en çok ötekileştirilen kesimdir. (en azından benim karşılaştığım tüm ortamlarda durum buydu)

kadına da aşık oldum erkeğe de.
altı sene erkek sevgilimle aynı evde yaşadım;
bu arada ikimizin de arzuladığı insanlar oldu, hepsi geçti bitti.
ayrıldıktan sonra bir kadına aşık oldum, halen onun götürdüğü yere gidiyorum
ve hayatım boyunca kendimi hep biseksüel olarak bildim, hissettim.
bir dönem o kadar yoruldum ki bu kavram karmaşasını birilerine anlatmaya çalışmaktan, sorduklarında "ben aşkın ve seksin kendisine tutkunum. kişilere ve bedenlere değil" diyerek kapattım sohbetleri.

velhasıl, biseksüel öyle net bir şekilde tanımlanacak bir kavram değildir benim gözümde. hem cinsel olarak hem de aşk hayatı olarak çok çetrefilli ve karışık bir durumdur. üstesinden gelmek de baya bir zordur.
biseksüelim.

erkek götü ve kadın amı sikmekten hoşlanıyorum.

bazen erkek götünün üstüne yerleştirdiğim kadının amını sırayla sikiyorum.

bazen çiftlere üçüncü oluyorum.

normalim, herkes gibi.

kadınlarla ciddi ilişki yaşarım, erkekleri sikerim.

kadınlarla evlenirim, erkekleri sikerim.

kadınlarla aile kurarım, erkekleri sikerim.

bundan kime ne?

benim hayatım, benim tercihim.

siktiğim erkekler hayatlarından son derece memnun.

siktiğim kadınlar hayatlarından son derece memnun.

yüzüne attırdıktan sonra saksosunu beğenmediğim için yatakta bıraktığım adamların ortamlarda ağlamasına gerek yok.

ayrıca istediğiniz kadar bifobik olabilirsiniz, sikimde değil.

günün sonunda gene gelip sizi sikmem için yalvaracak olan sizsiniz.

hahaha
sevin bizi. aslında renkli insanlarız.
saygı duyuyorum ama bazıları var böyle kız bulamayınca pasiflere yazan he işte onlar çok gıcık
burada uzun uzun açıklamışlar zaten biseksüelliği, ben biseksüellik/biseksüellerle ilgili başka bir şeye değinmek istiyorum.

ne zaman biseksüellerle ilgili bir başlık olsa altta sürekli bifobik yorumlar görüyorum. homofobiyi, transfobiyi ve lgbt bireylere karşı olan nefretin, ayrımcılığın en iyi bilindiği, en çok acısının çekildiği bu platformda bile hala kendi ufkunu kapatmış, anlayamadığı şeyleri kabul etmeyen ve bunlardan korkan, nefret dolu insanları görmek fazlasıyla iç karartıcı. insanların hala sadece cinsel yönelimleri/cinsiyetleri yüzünden kabul edilmediği, fiziksel ve psikolojik istismara maruz kaldığı bu zor zamanlarda birbirimize sahip çıkmamız, birbirimizi koruyup kollamamız gerekirken bizden olanlara bile nefret göstermek, malesef birçok cishet insanın bizlere yaptığını kendi içimizdekilere yapmak yapılacak iş değil.
anlamıyor olabilirsiniz, ne hissettiklerimizi belki hayal bile edemiyor olabilirsiniz ama lütfen biraz saygı gösterin en azından. bizlere "açgözlü" "kararsız" "yalancı" "abaza" "çift taraflı" "korkak" demeniz bizi bir anda homoseksüel ya da heteroseksüel yapmayacak, tıpkı herhangi birinin size söyleyeceği herhangi bir şeyin sizleri heteroseksüel yapmayacağı gibi.

tabiki de lafım buradaki herkese değil, cidden saygı gösteren insanlar var zaten onlara bir şey demiyorum, söylediklerim kafalarını farklı olan herkese ve her şeye kapatmış insanlara; bir yanlış anlaşılma olmasın.
tahminimce biseksüelliğin tam ortası yoktur.
kadinlari seviyorum kadin gibi hissetmekde hosuma gidiyo. kadin olsaydim yatakda ne isterdim diyorum ve oyle beceriyorum. hic pasif olmadim ama cok defa kamerada erkek bosalttim
kendi cinsiyetinden birini "alternatif" olarak gören türünden şiddetle kaçınılması tavsiye edilir.
panseksüellerle birlikte en renkli insanlar topluluğu. bunları buldun mu muhabbetini kaçırmayacaksın. o anlatacak sen dinleyeceksin.
keşke herkes biseksüel - hatta panseksüel - olsa.

ya ne yaparsam yapayım çevremden ayrılmıyorlar. ya biseksüel popülasyonu çok, ya da ben çekiyorum bunları. konuştuğum erkekler hep biseksüel çıkıyor.
eşcinsel erkeklerin kendilerini değersiz hissetmelerine neden olan ve kadın cinsinden de hoşlanan; erkekleri seks yapmak için kullanıp, kadınlarla duygusallık yakınlık kurup onlarla evlenen erkekleri barındıran cinsel yönelim. önceleri biseksüellere bu açıdan hoş bakmazdım. çünkü karşılaştığım çoğu biseksüel erkek, eşcinsel erkekleri birer seks aracı olarak gördüklerini itiraf etmişlerdi. yüz yüzeyken çok ileri gitmediler tabii. dedikleri de, erkeklerle duygusal bağ kuramadıkları ve kendi cinsleriyle duygusal bağ kurmanın garip olduğuydu. bu yüzden sevgili olmak ya da evlenmek için kadınları tercih ediyorlarmış. tanıdıklarımdan ve genel gözlemlerimden çıkardığım bu. fakat zamanla onların kötü niyetli olmayabileceklerini düşündüm, birlikte olduğum biri bile oldu. ama yukarıdaki @pasif bir direnis adlı ayı sözlük yazarının yazdıklarını okuyunca düşüncelerimde haklı çıktığımı gördüm ve şu an kendimi kırgın hissediyorum.

eşcinsel erkeklere karşı seks oyuncağı muamelesi yapan tonla insan var toplumda. haklarını savunalım dediğimiz biseksüeller de eşcinsel erkeklere karşı bu şekilde bakıyorsa ne düşünmeliyim bilmiyorum. inanın artık eşcinsel olmaktan da utanır oldum. çoğu, sözüm ona 'full aktif' eşcinseller bile size karşı insanca bir tavır içinde bulunmuyorlar. bundan sonra aseksüelliği seçmeyi düşünüyorum. ben kendimi bu kadar düşüremem. ortamlardan zaten uzaktım, bu tür insanların pasif eşcinsellere yaklaşımını duydukça daha da uzaklaşıyor ve üzülüyorum. keşke bu şekilde doğmasaydım. eşcinselliğimden de soğudum. ergenlikte, toplumun onca lafına ve ön yargısına rağmen kendimi kabul etmiştim, tabii bu çok zaman almıştı. şimdiyse gurur duyulacak ve kabul edilecek bir özelliğe sahip olmadığımı düşünmeye başladım. artık kimseyle birlikte olmak istemiyorum.

şunu da söyleyeyim, biseksüeller karşı cinsten de hoşlandıkları için toplumda dışlanma olasılıkları daha düşük. pasif eşcinseller hem aktif eşcinsellerin, hem biseksüel erkeklerin, hem de heteroseksüellerin aşağılamasına maruz kalıyorlar. sanırım homofobik saldırıya en çok uğrayanlar pasif eşcinseller. insanı pasif olduğunu bile söylerken utandırma çabası içindeler sanki. eğer böyleysen aşağılıksın onlar için. cidden özellikle şu 'pasif bir direnis'in yazdıklarını okuduktan sonra çok kötü hissettim. keşke bu sözlükte bari homofobik ve eşcinselleri aşağılayıcı söylemlerde bulunan tipleri barındırmasanız.
ahan da bu ben
ne zamandan beri biliyorum:14 yas
kendimle barışmak:+5 yıl
şu anki sevgilim:erkek
öncesinde:6 kadın 2 erkek
olabiliyor mu:baya da evet.anca sevgilim victoria's secret izlerken beni yakalarsa öldürür aşırı kıskanç
  • /
  • 7