biseksüel

  • /
  • 7
mümkünse görüştüğünüz kişilere biseksüel olduğunuzu söylemeyin. şahsen ben öyle yapıyorum.
adminimiz. *

karşıdaki insanı insan olduğu için sevenlere panseksüel denir bu arada.
tanıştığım birinin biseksüel olduğunu öğrenmem bende hayal kırıklığı yaratır. siz ona karşı duygusal bir şeyler hissetseniz de o, sizi sikeceği bir et yığını olarak görür. erkek erkeğe aşkın mantıksız ve yanlış olduğunu düşünür. biraz sohbetten sonra evlilik kafasında olduğunu öğrenirsiniz. erkek erkeğe ilişki nereye kadar gidebilir ki, diye eşcinsel ilişkinin imkansız olduğunu söyler, eninde sonunda evlenip çoluk çocuğa karışmak istediğini ekler. ona göre düzen budur, normal olan budur, bizler de lanetliyizdir zaten. o şanslı tabii, evlenip eşiyle iyi geçinir ve toplum baskısından kurtulur. ama evliyken erkeklerle seks yapmayı ihmal etmez. ona göre bir erkekle yatmak ihanet sayılmaz. erkeklerle seks yaptıktan sonra karısının gözlerinin içine rahat rahat bakıp ona onu sevdiğini söyleyebilir. ne yapıp ne yapmayacağında özgürdür, zaten dürüstlük gibi bir özelliği yoktur.

bir de gay olduğunu, kadınlarla hiç deneyim yaşamadığını ama onlarla da cinselliği denemek istediğini söyleyenler var.

neyse, bu iki türden de tiksiniyorum. yalanlar söyleyen, seni bir nesne olarak gören, erkek erkeğe ilişkinin yarınının olmadığını düşünen ve bu ilişki türünü anlamsız, düzene ters bulan, duyguları olmayan tiplerle rast gelmemeyi diliyorum ama ortamda o kadar çok biseksüel var ki, mayın tarlası gibi. kafasında eşcinselliğini halledememiş insanlarla da rast gelmemeyi diliyorum.
monoseksizmin derdini çeken insanlar. cinsiyetler arasındaki uçurumun başında bela olarak dolandığı insanlar. "geçiş evresi" kafasının üzerinde baskı yarattığı insanlar. gerçekte bütün cinsel yönelimler bir geçiş evresi olabilir. "aynı anda iki cinsiyetten biri olmayınca yarım kalır" , "yarı hetero-yarı eşcinseldir" kafasının derdini çeken ve illa aldatacağı varsayılan insanlar. biseksüel ahmet'in mehmet ile olan aşkında ayşe ile aldatacağı varsayılır. ahmet mehmet'i caner ile aldatabilir aldatabilen bir insansa. biseksüel ayşe'nin leyla ile olan aşkında cenk ile leyla'yı aldatacağı varsayılır. ayşe leyla'yı şirin ile aldatabilir aldatabilen bir insansa. hemcinsiyle birlikteliği olmuşsa bu birliktelikte yaşadıkları, yaşayabildikleriyle ve diğer cinsle birlikteliği olmuşsa bu birliktelikte yaşadıkları, yaşabildikleri arasındaki uçurumu düşününce kafayı yiyebilecek, canı çok yanabilecek, diğer cinsle olan birlikteliğinde kendi suçu olmasa da avantajlardan utanabilen insanlardır. hemcinsiyle de olsa diğer cinsle de olsa "ben seni bizim tarafa çektim ahaha" kafasıyla duyduğu, duyabildiği bütün arzuları yok sayılan; oradan oraya çekiştirilebilen insanlar.
bana biseksüeller gayet kafası rahat insanlar gibi geldi. niye her şeyi dramatize ediyorsunuz ki, savunmak için yazılanlar hiç gerçekçi değil, ah canım kıyamam diyemeyeceğim. onun evlilik gibi kurtuluşu var, bizim ömür boyu sürecek bir işkencemiz. tek bir cinse ilgi duymanın neresi yanlış onu anlayamadım, sanki kasti olarak mı kendi cinsimden hoşlanıyorum. yeniden doğsam biseksüel olmayı isterdim, kafa rahat, ilişkiyi ciddiye almazsın, duygusal olup kendini üzmezsin, tek cinse ilgi duyanları küçümser, sonunda sikilmek için bana geleceksin diye böbürlenirsin. değer yargıların esnek olur, ihaneti tanımazsın, bağlanmazsın, çok baskı görürsen evlenirsin, zevkine de devam edersin. mis gibi hayat. eşcinselleri aşağılamayı da ihmal etmezsin. herkes nesne nasıl olsa. aynı anda hem erkek hem kadın kesmek de çok cazip olsa gerek. gaylerde de abazan var ama biseksüellerde multiabazanlar vardır herhalde. bir de bu özelliklere sahip olduklarını kendileri söylüyorlar ama ben dile getirince niye rahatsız oluyorlar anlamıyorum. kendinizi kucaklayın da benden uzak durun.
monoseksüellik ile monoseksizm arasındaki fark bilinmeyince biseksüeller eşcinselliği yargılıyor zannedilebilir. illa ki binormatif insanlar da var o ayrı. her biseksüel binormatif olmadığı gibi her eşcinsel ve heteroseksüel de monoseksist (kişi tek bir cinsiyete ilgi duyabilir düşüncesi) olmayabilir. her heteroseksüel de heteronormatif olmayabilir -az sayıda dostlarımız- . monoseksist ve heteronormatif-heteroseksist anlayışların, biseksüel kişiye hiç sevgilisi olmasa da farklı cinsiyetlerden sevgilileri olsa da sadece hemcinsi veya sadece diğer cins sevgilileri olmuş olsa da kendi içinde ve dışında yarattıklarından bahsetmek dramatize etmekse eğer eşcinsellerin sahip olamadıkları ve biseksüellerin sahip olabildiklerinden bahsetmek de aynı kafa oluyor. bunu biseksüellerin rahatlığı şeklinde kişi bazlı özellikler ile açıklamak da ayrı sıkıntı. eşcinsellere gelirsek aynı şekilde hiç cinsel veya duygusal bir birlikteliği olmamış bir eşcinsel de "kurtarabiliyor" ama kendi içinde yaşatılanların içsel fobilerin derdini çekiyor. buradaki mevzu eşcinseller dert çekmiyor demek değil farklı şekillerde baskıya maruz kalıyorlar demek. biri homofobi yaşıyor diğeri hemcinsiyle birlikteyken heteroseksüelden homofobi diğer cinsle birlikteyken eşcinselden bifobi çekiyor demek. ayrıca bir biseksüelin hemcinsiyle evlenmek istemediği garanti olarak düşünülüyor -evliliğe de karşı olabilir o ayrı- bu durumda da hemcinsine olan duyguları "sen karşı tarafsın" mantığıyla yok sayılıyor. eninde sonunda yapacakları listesi konuluyor.
gelgelelim evliliğe bir biseksüel evlense de bir heteroseksüelle aynı rahatlığı mı yaşıyor? hayır. karşı cinsle ilişki içerisinde biseksüel kimliği erimiyor çünkü . toplumun karşı cins birlikteliğine getirdiği avantajlar olmakla birlikte açık kimlikli bir biseksüelse bir heteroseksüel gibi rahat olduğunu söylemek mümkün değil . özellikle kadın biseksüellerde şiddete bahane edilebiliyor ve şiddet konusunda susması da tehditle sağlanabiliyor. yani biseksüellerle heteroseksüelleri aynı kefeye koyamazsınız en avantajlı durumda bile.
avantajın kimlikle ilişkisine gelirsek eğer; kimi heteroseksüel çiftler evlenmeden partnerlik yaşayabilmek istiyor ve yaşamıyorlar, diyorlar ki eşcinsel olsak ne rahat ev tutardık, birarada yaşardık. bu heteroseksüellerin ezildiği anlamına mı geliyor? birarada yaşayabilmek ile eşcinsellerin bütün yaşadıkları çöpe mi gidiyor? onca travma, dışlanma, heteroseksüeller açılmazken dünyanın yan ürünüymüşüz gibi açılmak zorunda kalma; hala herkesin heteroseksüel olduğu varsayımıyla hareket eden zihniyetlerin yarattığı acaba ben yanlış mıyım duygusu. bunlar da bu heteroseksüeller karşısındaki bu avantajın yerini ikame edebilecek şeyler değil.
burada ki bir kaç entryleri okudum kanım dondu.
ne iğrenç, pislik, rezil insanmışım ben haberim yokmuş.
vay be..
neden bu kadar tartışılmış ki? varlar işte, normal bir şey. ama şurada sorun var, özellikle türkler, cidden biseksüelliğin adını kirletiyolar. sırf bu yüzden bu kadar bifobi dolu burası. oysa oraya buraya çekilmesi gereken bir konu değil.

ama şu da var, biseksüellerden çok geyler kendi adını kirletiyor. peki nerede geyfobi? yok. üüüü biseksüeller ikiyüzlü, yalancı, aldatıcı. ama geyler mükemmel, saygılı, sevgili, biricik.

neyse bye.
heteronormatif yapının sahiplenicileridirler. taraf tutarlar. onlar da heteroseksüeller gibi egemen taraftır, zaten heteroseksüellerdir ve dolayısıyla yoklardır. bu egemenliğin yarattığı çeperleri korurlar ve bu alanlarda faaliyet gösterirler. erillik, ataerkillik, toplumsal cinsiyet gibi konular üstünde düşünmezler, zira heteroseksüel aklın koyduğu bütün kuralları kabul etmişlerdir. cinsel yaşantıları opsiyoneldir. eşcinsel birini savunmaktansa ona saldırmayı tercih edebilirler. moonlight filmindeki gibi, öncesinde öpüştüğü gay bir erkeği daha sonra sırf hetero erkek arkadaşları gaza getirdiği için yumrukla yere serebilirler, sonra aralarında duygusal hiçbir şey geçmemiş gibi kendi dalgalarına bakıp yıllar sonra evlilik konusunda değer verdikleri ve normal buldukları heteroseksüel evliliği gerçekleştirirler. karşıdaki üzgün ya da değil, umurlarında olmaz, çünkü sizin de onun gibi, erkeklerin birbirlerine duygusal yakınlaşmalarının normal olmadığını düşündüğünüzü sanırlar. toplumsal düzenin normal olarak belirlediği şeylere uygun biçimde yaşarlar, aksi doğru değildir. sonra da gayler çok duygusal diye dalga geçerler.

hususi olarak gay kültürüyle ilgili değillerdir, gay temalı filmlerden hoşlanmazlar, bu kültüre ait hissetmezler, çünkü gaylik normal değildir onlar için. bir erkekle yatmak opsiyoneldir, tercihtir. kafaları da karışık değildir. biz de ühüühü diye ağlarız.

ayrıca kıl, tüy, sakal sevmezler. parlak diye tabir edilen ziyadesiyle kadınsı veya onlara kadını andıran tipleri tercih ederler. cd, travesti fark etmez, yeter ki kadınla yatıyormuş gibi hissetsinler, yoksa yaptıklarının yanlış olduğunu düşünürler. bir eşcinselle adları çıksa kendilerini riske atmazlar ve linç eden grubun tarafına katılıp o eşcinsele bir taş da onlar atarlar. hiçbir zaman akran zorbalığına uğramamışlardır, kız arkadaşları olmuştur, sorgulanmamış, baskı görmemişlerdir. dolayısıyla bir eşcinselin yaşadıklarına şaşırıp onu zayıf ve güçsüz bulurlar. bir gayin acıları önemsizdir ve yaşadığı her şeyi hak etmiştir onlar için. futbol severler ve futbolun eril yanını sorgulamazlar. futbolun bir gay için neden eziyet olabileceğini anlayamazlar. bütün sohbetler hetero kültürü ve hetero ilişkiler üzerine kuruludur onlar için. bir romantik film bile hetero ilişkiyle işlenmelidir. anne, baba, dost ile konuşurken kadın erkek ilişkileri temelinde konuşulur. normal olan korunur. bunlar söylendiğinde pişkince kabul edip sizi duygusal olmakla suçlayıp alay ederler. mağdur rolüne bürünüp sizin onlara düşmanlık beslediğinizi iddia ederler. sesleri gür çıkar ve onlara hak verilir. oysaki tek yaptığınız onların hetero egemen düzenin yanında olduklarını ve sizi anlamadıklarını aksine sizi kullanıp bunun neticesinde ne hissettiğinizi umursamadıklarını dile getirmektir sadece.
heteronormatif yapının sahiplenicileri bütün cinsel yönelimlerden çıkabilir. eşcinsellere saldıranlar içinde eşcinseller de olabilir. toplumsal cinsiyetten bahsedeceksek biseksüeller yalnızca erkeklerden ibaret değildir. pek çok farklı cinsiyet kimliğinden olabilir. feminen geyleri aşağılayan "ibne olmayan, aktif" geyler toplumsal cinsiyet biliyor yani? toplumsal cinsiyeti bilmek konusunda gey -biseksüel erkek ayrımı yapıldığına göre kadınların yaşadıklarını erkeğin kadına duyduğu, duyabildiği cinsel arzuya mı bağlıyoruz yani? evet erkeklerin hiyerarşilerini cinselleştirdikleri doğrudur. lakin buradan geyler de kurtulamaz. tam da aktif-pasif mevzusunda olduğu gibi.
yine bir biseksüel için geylik-lezbiyenlik normal olamaz. "normal" varsa kendinde olandır, biseksüelliktir. bununla birlikte biseksüel bir kadın için bir kadına ; biseksüel bir erkek için bir erkeğe aşık olmak, cinsellik yaşamak normaldir. ilkokul çağında ne yaşandığı da hem biseksüel hem eşcinsel çocuklar için dışarıdan illaki belli olacak diye bir şey yoktur. belli olsa da ne biz bu çocukların gözetçisiyiz, ne de onları birbirleriyle yarıştırabiliriz. denilen durumlar doğru olsa bile her örnekte, bu acıları yaratan temel durumları ve bağlantıları eleştirmek yerine acı hiyerarşisi geliştirmek heteronormativiteyi sağlar. biseksüel çocuğun hislerinin durumu hakkında hangi cinsiyetten hoşlandığını bilecek ve hayat çizgisini takip edecek kadar kaç tane biseksüel tanınabilir şu hayatta? sanki bir dış göz olunmuş da insanları geçmiş gelecek süzmüş gibi. evlenme mevzusuna gelirsek eğer mevzu eşcinsellerin sahip olmak isteyip olamadıklarıysa bir biseksüel diğer cinse aşık olduğunda onunla evlenmek istiyorsa tabi ki evlenebilir. ve kime hesap verecek kendinden başka? biseksüel kadınlar ve diğer cinsiyet kimlikleri mevzusuna hiç girmiyorum. zaten oralarda mevzu bu kadar da "basit" değil.
o kadar uzun yazılar içinde o kadar saçmalıklar var ki.
her biseksüeli aynı sanıp kesin yargıyla konuşmak aymazlıktan öte değil. nefretinizde boğulmanız dileğiyle.
lgbt'nin b'si. gay kültürünün içindeler yani. biz nasıl seksbağımlısıdelikçierkekler isek heteroseksüel düzenin gözünde; onlar da delikfarketmezdiyenabazalar. bir de kendi içimizde saçma salak ön yargılarla daha fazla marjinalleştirmek yerine farklılığı kucaklasak. o tiksindiğimiz nefret söylemlerini, genellemeleri biz kullanmasak. savaş falan da olmasa ve pizza yiyince kilo versem. dünya daha güzel bir yer olur.
lgbti komünitesince bile ön yargıyla karşılanan cinsel yönelim.
"kafa karışıklığı"ymış... cinsel yönelimin insanın doğası olduğunu unutup bir ideoloji sanmaya başlarsanız, biseksüellik de size çelişki gibi gelir.
"kapitalist komünist"le biseksüelin arasında bir ton fark vardır halbuki.
hem erkeklerden, hem de kadınlardan hoşlandığınızda vücudunuz buga girip kendini imha etmez.
her biseksüel, kadın bulamayınca erkeğe meyleden hetero abaza değildir.
mesela ben biseksüelim. kadına aktif, erkeğe pasif. ilginç değil mi? ufkumuzun yetmediği yerde "yok öyle bir şey; mümkün değil!" demek yerine, bir düşünsek, çok daha kolay olacak her şey.
bana göre en anlamlı, en mantıklı, en avantajlı yönelim. olunabilir bi şey olsaydı kesin olurdum.

(bkz:#378342)
en cok dıslanan bıreydır
aktıf bısexueller
pasif bir direnis'in tanımını yaptığı opsiyonel durum, yad etmek için kopyalıyorum buraya. kimse bu yazar kadar dürüst ve cesur olamamış ne yazık ki. (bkz:#339947)

"biseksüelim.

erkek götü ve kadın amı sikmekten hoşlanıyorum.

bazen erkek götünün üstüne yerleştirdiğim kadının amını sırayla sikiyorum.

bazen çiftlere üçüncü oluyorum.

normalim, herkes gibi.

kadınlarla ciddi ilişki yaşarım, erkekleri sikerim.

kadınlarla evlenirim, erkekleri sikerim.

kadınlarla aile kurarım, erkekleri sikerim.

bundan kime ne?

benim hayatım, benim tercihim.

siktiğim erkekler hayatlarından son derece memnun.

siktiğim kadınlar hayatlarından son derece memnun.

yüzüne attırdıktan sonra saksosunu beğenmediğim için yatakta bıraktığım adamların ortamlarda ağlamasına gerek yok.

ayrıca istediğiniz kadar bifobik olabilirsiniz, sikimde değil.

günün sonunda gene gelip sizi sikmem için yalvaracak olan sizsiniz.

hahaha"
  • /
  • 7