boşanma

evliliğin yasal olarak sona ermesine boşanma denir.
evlilikelerin doğal sonucudur. yapısı itibariyle insan doğasına aykırı olan evliliği bitirme yoludur.
evlenmek gibidir. mutluluk verir.
insan doğasına aykırıdır. içinde olumsuzluk barındıran bir kelime nasıl insan doğasına aykırı olmasın ki?

bir de bunun sevişme türü var. oraya hiç girmiyorum
evlenmek beraber yaşama isteği ne kadar normalse bu karardan vazgeçip boşanmak da o kadar normal bir şey fakat sanki boşanmak evliliklerin kaçınılmaz sonu tek eşlilik insan doğasına aykırı gibi son derece subjektif yorumlara açıkcası biraz tepkiliyim.evlenmek aile kurmak gibi insanı insan yapan bazı değerlerin bitişini(tabiki ne olursa olsun evliliğe devam edilmesini kastetmiyorum)sevindirici olarak nitelemek gerçekten üzücü.bu tür düşünen insanlar acaba kaç defa evlenip boşandılar orasını bilmiyorum.evet ben de hiç evlenip boşanmadım ama çocukluktan beri bu meselenin yoğun kavga içinde yaşandığı bir aile içinde büyüdüm ve gerçekten bitir gitsin tarzı çok üzücü.bu kadar laf salatası yaptım ama aslında bir atasözü yeter:bekara karı boşamak kolay
karşılıklı anlaşma olmazsa çok meşagatli bir iş, annem 2 seneyi aşkın süredir bu işle uğraşıyor hatta annemle ben .
4 aydır uğraştığım hede. malum çok pinti bir enişteniz var. onun dünyadaki tek anlamı annesiymiş. 1 yıllık evliliğimde bunu anladım.

enişteniz acayip pinti bir adam idi. annesiyle ortak altın kasaları varmış, yıllardır birikim yapmış. düşünün. neyse buraya kadar normal.. bunun annesi bizi bir güzel ayırdı. eşim de eşşek kadar herif fakat çok kişilik yoksunu ki benim gibi mikemmel insanı kaçırdı. anlaşmalı boşanma istedi kendisi. ama şartları nafaka ödememekten geçiyordu. peki ben aptal mıyım? haşa.

mesleğim olmasına rağmen bana ana oğul çektirmelerine sayarak nafaka, tazminat ve düğün takılarımı istedim. beyefendnin gücüne gitmiş ve 350 binlik tazminat açmış bana. galiba beni milyarder sanıyor. enişteniz pek manyaktı. bir de işi gücü para olan erkeğe silah olarak siz de parayı kullanın. evliliğin çocuk oyuncağı olmadığını anlasın. bakalım ilk duruşma olduğunda editlerim. sebep ise kayınvalide.

çok sancılı bir dönem. bazen ağır şekilde kötü hissettiğim oluyor lakin 4 ay zor geçti. kim bilir kaç yıl bu dava sürecek. aklı olan heteroseksüel arkadaşlarım evlenirken 40 kez düşünün.
ya bir bey bulup evleneyim de önce boşanma kısmını düşünürüz dediğim iç geçirten başlık.