boysan yakar

lgbt aktivisti. yakışıklı bir insan evladı. gezi parkı direnişlerinde kendisini farketmediğim ama bir arkadaşının tam net hatırlamasam da "boysaaaan boysaaaan, ay bana bi koysaaaan" benzeri şekilde naralarına tanık olup, acaba kim bu boysan diye düşündüğüm, sonrasında internet sayesinde kim olduğunu öğrendiğim devamında da yüz yüze tanışma fırsatı bulduğum tatlı adam. lgbt onur haftası komitesinde de görevli olan, youtube da da 2008 yılında yayınlanan bir videosuna da rastladığım, sonrasında takip edeceğim bir karakter oldu. bu arada bıyıklarını kesmesin. *
ilk ghetto'daki onur haftasına destek için yapılan partide gördüğüm, hem orada hem gezi parkında da konuşmasıyla, fikirleriyle beni etkileyen yakışıklı kişi.
siyasete atıldığını öğrendiğim akıl küpü kişisi. bu konuda eğitimlerle kendini tam gaz geliştirdiğini öğrendim. birde ayıları seviyor olduğunu öğrendik. son dönemde bırakmış olduğu sakallar yakışıklılığını daha da arttırmış. bana bir rakı masası sözü var bunu da buraya yazıyorum ki kıvırma payı olmasın. * takip edilesi.
şişli belediye başkanı danışmanıdır. bebeğimsi insan, tebrik koydum sana.
son günlerde hak etmediği eleştirilere ve suçlamalara maruz kalıyor. lgbt birey olmasından kaynaklanan bu mobbing ve homofobik haberlere neyseki hayri inönü gereken cevabı vermiştir. boysan'ı tanıyan insanlar bilirler, kimseyi incitmeyecek bir kalbe, hayran kalınacak bir dürüstlüğe ve bir çok siyasetçiyi dize getirecek zekaya sahiptir.

(bkz: boysan yakar'ın özel kalem müdürü yapılmasına homofobik tepki)
aydın, cesur ve entelektüel bir lgbt aktivisti. bunlar yetmezmiş gibi, üstelik feci çekici...
belediyeyle ilgili son olaylardan dolayı yılgınlığa kapılmamalıdır.
lambda istanbul da ki örgütün baş taşlarından biridir.
canım benim üzme kendini, dikkatli ol ve gerekli her yere bilgi paylaş. kalbim seninle.
darp edilmeden 2 hafta kadar önce tehdit edildiğini söylemişti bana, gerekli yerlere bildirmesini istemiştim. bianet sitesinde dolaşırken görüntüleri gördüm. canım benim güçlü kalmaya devam et lütfen.

video

http://www.bianet.org/bianet/lgbti/16097... haber

abd ziyaretinde abd dışişlerinde verdiği konferans ile ilgili bir yazı.

http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/tolg...
hormonlu domates ödülleri gecesinde oldukça emeği olan kişi. şişli belediyesindeki görevini başarıyla sürdürürken ve diğer yandan lgbti çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
sabahın köründe aldığım haberle yıkıldım resmen! nasıl olur yahu? nasıl? trafik kazasında kaybetmişiz boysan'ı inanılır gibi değil! beynimden vurulmuşa döndüm! daha iki ay önce onur yürüyüşünde birlikte büyük lgbti bayrağını taşımıştık, onedio'ya içerik olmuştuk, sevinmiştik beraber... daha çok güzel işler yapacaktın... hiç olmadı boysan bu hiç... eksik kaldık sensiz... kelimelere sığmıyor ne desem çok üzgünüm çok...
sanirim kafayi yiyicem... onun gibi biri... pirlanta gibi annesi... ne yazilir bilmiyorum buraya, ne bicim bi dunya ya bu...
çok keyifliyken aldığım çok acı haber.... lanet olasıca bir kaza ile aramızdan ayrılan dünya tatlısı insanlardan biri.... mekanı cennet olsun...
sabah sabah okuduğum haber sonrası içimi yakan, tanışma fırsatım olmadı ama basından ve arkadaşlarımın anlattıklarından tanımış kadar olduğum güzel insan... mekanın cennet olsun...
sabah sabah beynimden vurulmuşa döndüm.
boysan'ım boncuk gözlü melek.
mekanın cennet olsun...ışıklar içinde uyu..
aklıma kaan karacehennemle oynadıkları kısa filmleri geldi
açtım izledim bi ağlama tuttu.melek gibisin be adam.
o kadar masum.


(bkz: breathless )
bir mücadele insanını kaybettik.görünürlüğümüzü artıran biriydi kendisi.allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun yiğit adamın.
geçensene kent konseyinin yaptığı gezi direnişini konu alan bir toplantıda dinleyip tam bir dava adamı olduğunu görmüştüm. feci şekilde aklımda şu konuşması dolanıyor:

" bizi ölü ya da diri yakmaya hevesli bir güruh varken; ölümü, öldürülmeyi bekleyerek yaşayamayız. bu yüzden sesimizi çıkartmak zorundayız. mücadele etmeden elde ettiğimiz keyfi gelecek nesilin yaşayabilmesi neredeyse imkansız. "

kısa bir tanışma ve sohbetimizde (her ne kadar eşcinsel kimliğimi paylaşmasam bile) " görünür olmaktan başka çaremiz yok " diye konuştuğumuzu düşünmek beynimi karıncalandırıyor. huzur içinde uyusun...

not: gözünü seveyim artı beğeni sakın yapma. camianın acısını paylaşabilmek için eksile ya da ne bileyim yorum falan at. ama bu entry i beğenme, beğenme, beğenme.
iyiler hep mi erken gitmek zorunda?! içim çoook acıyor. haberi aldığımdan beri, ışıl ışıl gözleri gözlerimin önünden gitmiyor. lanet olsun ya.
ölüm haberini sitede görünce şoke olduğum kişi. çok kötü oldum yahu. sen o kadar zorlu aktivizm hareketlerine katıl bir şey olmasın, trafik kazasında öl. sinirlerim bozuldu.
  • /
  • 2