bu kadar yalnız varken neden bu kadar yalnızız

elbette bu hezeyan sadece yalnızlıktan şikayetçi olanları kapsıyor. romantik filmler izliyoruz, çevremizdeki mutlu ilişkilere bakıp iç geçiriyoruz, aşık olduğumuzun adamların peşinden koşarken bir gün, bir gün bizimde mutlu bir ilişkiye sahip olup sevdiğimiz adamla işleri rayına koyacağımızı hayal ediyoruz.

ama öyle olmuyor.

kimse romantik filmlerin gerçek olduklarına inanmıyor. kimse mutlu bir ilişki yaşayacağına inanmıyor. kimse aşık olduğu adamı elde edince kıymetini bilmiyor.

bence en önemli sebebi kıymet bilmemek. her şeye çok çabuk ve kolay ulaşmış olmamız.

heterororolar gene biraz daha iyiler. peki biz neden böyleyiz diye düşünmeden edemiyorum. buna bende dahilim.

bence en büyük problemimiz sekse çok çabuk ulaşıyor olmamız. o kezban diye aşağıladığımız, kamil diye taşak geçtiğimiz heterororolar belki ergenliklerinde abazanlıktan kırılıyorlar ama birbirlerine sahip olduklarında yaşadıkları seksin kıymetini biliyorlar. onlar için o anın, alınan o hazzın özel ve kimse tarafından karşılanamayacağının farkındalar.

ama biz öyle miyiz? romeo'dan bir mesaj atsak seks yapmak için kaç kişiyi buluyoruz...

ayrıca o kadar kötü insanlarla muhattap oluyoruz ve medeniyet çerçevesinde onlara o kadar çok tahammül gösteriyoruz ki bir an geliyor ve o insanların parçası olduğumuzu görüyoruz. büyük çerçeveye bakınca kim masum kim katil ayırt etmek mümkün değil! sonuç olarak siz de bir ilişkide kimseye güvenemiyorsunuz!

değersizleşiyor.

bence. evet.
konuya ilişkin, yıllar önce (kabul etmek istemesem de) ismail yk haklı tespiti yapmıştı. o zaman güldük geçtik ama adam o zamandan işi çözmüştü:

''beni beğeneni ben ben beğenmem. benim beğendiğimi ise beni beğenmez.''
kaybedenler kulübü filminde geçen bir replik, ilk duyduğumda kopmuştum kısa bir süre, kendimdeki gerçekliği görmemi sağlamıştır.
çünkü yalnızken birlikte olmak, birlikteyken yalnız olmak istiyoruz. arayı bulamamak problem. ya da ara sizi bulamıyor ne bileyim.
su saatten sonra * diş fırçamın yanında 2. bir diş fırçası görmek istememektir nedeni.
farklı olan yalnız olur.