captain jack sparrow

analar böylesini doğurmadı dedirten , hile,hurda, yalan ,dolan , şeytanın aklına gelmeyecek karaktersizlikte , iyi kılıç kullanan , koşarken alemde benden feminen korsan yok mesajları veren şahsiyetsiz serseri.
son filmde bu yüzsüz sparrowu ingiltere kralının karşısına oturtuyolar. bu salak krala " sen kimdin ki ? " diyor. kralın yalağı anlatıyor " george augustusun huzurundasın ; brunswick lumberk dükü , kustal roma imparatorluğunun seçkin temsilcisi , büyük britanya ve irlandanın kralı ve tabii senin de "
ve bu yavşak sparrow : " valla hiç çağrışım yapmadı " diyor.
allah belanı versin jack sparrow derim başka şey demem .
çok çok çok sempatik. ve sanırım bu sempatikliği o tuhaf mimiklerinden kaynaklanıyor.
söz bilenin kılıç kuşananın sözünün örneği.
alabildiğin kadarını al ve asla geri verme.
hani bazen , yüksek bi yere çıkınca , aniden aşağı atlamak geçer ya insanın içinden....işte o bana olmaz.

benim için unutulmaz replikler olmuştur çoktan.
ilk filmde adaya düştüklerinde elizabeth ile. elizabeth işaret olsun diye büyük bi ateş yakıyor tabi alevlendirmek içinde romların hepsini benzin niyetine kullanıyor. bunu gören jack niye romları yaktın diye soruyor şaşkınlıkla?
elizabeth sebebini açıklıyor. tabi tek varlığı o romlar olan jack bu durumu hazmedemiyor durup durup ''iyide romu niye yaktıııın?'' demesi jack sparrow denince aklıma ilk gelen şeydir her izlediğimde kırılıyorum.
sevimliliği, karizması, serseriliği johnny deppi bile geçen çılgın. acaba johnny, sparrow'u yaratırken boynuzun kulağı geçeceğini hesaplamış mıydı? an itibariyle show tv'de ortalığın tozunu attırıyor deli!
sinema tarihinin en şirin, en komik, en piç, en yavşak karakterlerinden. yerim.