çarşaf

yatağın üstüne serilen örtü
gece ev halkını korkutmak için kullanılan nesne.
kimine göre ev tekstil ürünü, kimine göre namus koruma aracı....
argoda c/sigara kağıdı.
arap olanı makbüldür...
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/560/1pep.jpg
vücudun belirli bir kısmını gizlemek için kullanılan örtü. bunun siyah olanı giyen kilolu müslüman dişileri birer karadeliğe benzetiyorum. resmen yaşam enerjimi çekiyor. ayrıca harry potter'daki ruh emicilere benziyorlar. expecto patronum!
vücudun belirli bir kısmını gizlemek için kullanılan örtü. bunun siyah olanı giyen kilolu müslüman dişileri birer karadeliğe benzetiyorum. resmen yaşam enerjimi çekiyor. ayrıca harry potter'daki ruh emicilere benziyor. expecto patronum!
bazı müslümanların, tarikatlarca kabul ettiği dini örtüdür. her ne kadar müslüman olmasam da hatta kendimde çarşaflılara şöööyle bi baksam da.. zaman zaman düşünüyorum da, eğer etek boyu kısaldıkça, dar pantolonlarda veya her hangi bir giyim tarzında "isteyen istediğini giyer" diyerek savunup yadırganmaması gerektiğini düşünüyorsak çarşaflı biri içinde bunu söyleyebilmeliyiz. ama gel gör ki bu sadece bazı zamanlarda aklıma gelen bir düşünce olarak kalıveriyor.
1970'lerin, 1980'lerin bir mizah dergisidir çarşaf. kandemir konduk, bülent düzgit, semih balcıoğlu, bülent arabacıoğlu, ilhan nalbant, nehar tüblek, öznur kalender gibi mizah yazar-çizerlerinin kadrosunda olduğu çarşaf dergisi, dönemin yıldız mizah dergisi gırgır'dan renkli kapağı ile ayrılıyordu...

iki adet çarşaf kapağı...

1970'lerden bir kapak:
1980'lerden bir kapak: