çin'de düzenlenen köpek eti festivali

dünya'nın en dehşet verici festivallerinden biri. çin'in guangxi zhuang bölgesinde gerçekleştirilen festivalde geçen yıl yaklaşık 10bin köpek kesildi ve bu yıl katılımın daha fazla olacağı belirtiliyor. dünyanın bir çok aktivisti buna dur demek için çaba içerisinde. sizler de buna dur demek için destek olun.

imza kampanyası; http://www.change.org/p/chen-wu-please-s...edit: bilgi vermekte fayda var, kampanya çin hayvanları koruma derneği tarafından başlatılmış ve dünyadan destek istiyorlar. bizim kurban bayramımızla ilişkilendirenlere dip not olsun.
kuzu dana gibi hayvanlarla köpekleri bir tutamıyorum maalesef. ben bir depremde yada arama kurtarmada veya bekçilikle ilgili konularda bir inek veya kuzu görmedim şimdiye kadar. belli bir zeka ve iletişim kabiliyeti olan hayvanlar. tabi bir de pişiriliş kesiliş şekli de farklı. buna karşı olan çinli hayvanseverler dünyadan yardım istemiş. konuları saptırmamak gerek. yoksa burada kimse türkiye'deki kurban vahşetini savunmuyor zaten. türkiye'de de kurban bayramı için kampanyalar başlatılmalı.
çin'in nüfusunu, açlık sınırını böcek gibi yemeklerle karınlarını doyurduklarını düşününce normal gelendir.
bu festival hakkında çok fazla bir bilgim yok ama olacağı ve bir çok insanın durdurmak için çabaladığını biliyorum. ne kadar yararı olacak meçhul ama. bizim elimizden ne gelirse.

siz de dur deyin. yetti bu katliamlar.
vegan ve vejeteryan olmadığım için bir şey diyemiyorum, iki yüzlü geliyor, köpek yemesek de kırmızı et yiyoruz, hayvanların kaslarını yiyoruz, iç organlarını yiyoruz, şahsen kırmızı et yemeyi bıraktım, yakında beyaz eti de bırakmayı planlıyorum, köpek öldürüp yemenin tavşan, domuz, at, dana, inek,tavuk, balık yemeden farkı ne, hepsinin sinir sistemi var, hepsi acı çekiyor, kimsenin şahsına bir şey demiyorum ama et yiyip de köpek veya kedi yedi diye birine laf etmek garip geliyor, ben de şahsen bu tür olaylara tam vejeteryan olunca karşı çıkıcam, o zamana kadar her türlü yargılanmayı kabul ediyorum ben de bir hayvan katiliyim, başka bir hayvanın canını alıp kendime katıyorum, çoğunlukla zevkten ve hamburger şeklinde, yine de kötü geliyor tabi köpek yemek, iki yüzlülüğüm batsın *
kendi kültürümüze uymuyor diye bir festivali yasaklamak ne kadar doğru bilmiyorum. benim gözümde köpeklerden daha akıllı, kedilerden daha sevimli birçok canlı var. onları yemekte bir sakınca görmüyoruz ama. neden köpekler ve kediler özel olsun ki?

düzenleme: "kedilerden" yazacağıma "kuşlardan" yazmışım. düzelttim onu.
yavrusu, büyüğü, yeni doğmuşu. hepsini katlediyorlar!


her yıl çin’in yulin bölgesinde 300’ü aşkın kişi, köpek etinden bulaşan kuduz nedeniyle yaşamını yitiriyormuş. kuduz virüsünün kolay kolay kızartma ya da pişirme yöntemi ile ölmediğine dikkat çekiliyor olsa da adamlar vazgeçmiyorlar. bu yıl da milyonlarca kişinin tepki gösterdiği festival yaklaşık 40bin köpeğin kesimiyle gerçekleştirildi.
yine başladı. milyonlarca imza, o kadar sosyal mesajlar boşa. yiyorlar şerefsizler, durduramıyoruz!
köpek etini merak etmeme neden olan festival. canım çekti.
geçici olarak yasaklandığı haber edilmiş. ayrıca kedi köpek et satışı da yasaklanmış.

https://asdilgbti.ayisozluk.com/2017/05/...