çorbacı

tam olarak keskin bir hoşlantı skalasına sahip olmayan, her türlü tip ile görüşmeye müsait kişi..
fiziksel görünümü öncelik olarak belirlemeyen kişi olabilir.
eskiden, çevirmelerde çorba parası isteyerek alenen rüşvet toplayan trafik polislerinin halk arasındaki lakabı.
genel olarak zengin kimselere verilen isim. trakya'da yerli tüccarlara bu şekilde seslenilir. daha çok rumeli kökenlilerin duyduğu bir namdır. hristiyan ileri gelenlere de deniliyormuş, ama benim tanıdığım müslüman idi.
polisler için kullanılan deyim.
monoton bir hayat ve beslenme düzeninden sıkılan şehirli insanlar için mekanın raconu kelle paça ya da işkembe olmalıdır.
önceden istıklalde galatasaray lisesinin arasında yaklaşık 15 çeşit çorba satan yerin adı. hepsi birbirinden leziz hepsi güzeldi, tok olduğum halde gider çorba içerdim. ayrıca efsanevi güzel irmik helvası ve turşusu vardı. buranın sahibi, aka aşçısı, şuan onun yerine açılan iran restaurantında çalışıyordu ama oradan da ayrılmış.
beni tanıdılar siz kaçın demek istediğim başlık. genel olarak aşırı beğendiğim bir erkek tanımı var tabi ama fazla ütopik ve ütopya sevmem.

normalde kesinlikle bir ayarım yok. zayıf, yapılı, esmer, kumral, uzun, kısa fark etmiyor. gülüşünü beğeneyim biraz arada çekim olsun kafi. tek şartım fiziği neye benzerse benzesin güzel elli ayaklı ve koca burunlu olması, ufak buruna alışamadım ve cazip gelmiyor. kocaman burnu olsun tamamdır. uyyy yirim.