david bowie

iyi bir müzisyen olmasının yanında iyi de bir oyuncudur.
1986 yılında çekilen fantastik labyrinth filminde goblinlerin kralını oynamıştır.
oyunculuk adına the man who fell to earth adlı 76 yapımı filmde, bize bu dünyadan olmadığını göstermeye çalışmıştır. aynı dönemlerde ziggy formundaydı zaten*
suan londra'daki v&a muzesinde tummm kostumleri notlari herseycikleri sicmigina kadari sergilenmekte. agustosa kadar orada olacak duyurulur.
the next day ile uzun süredir özlediğimiz sesine ve şarkılarına kavuştuğumuz ingiliz sanatçı. mick jagger ile aralarında neler geçtiği hala bilinmese de kendisine biseksüellik çok yakışmaktadır.
mick jagger'la yaşadığı aşk dillere gizli gizli destan olurken dancing in the street ile alenen gözler önüne de serilmiştir. iki efsaneden nefis bir şarkı ve dans gösterisi.

rock dünyası, moda sektörü, bağımsız sinema ve eşcinsel dünya düzeni tarafından kabul görmüş sayılı isimlerden biri, gay ikonu.

60'larda glam, 70'lerde gösterişli sahne şovları, 80'lerde güçlü düetlerle pek çok 'yeni'ye imza atmış 90'ların sonunda placebo gibi brit ve rock temelli topluluklara verdiği destekle adından söz ettirmiştir.
ocak 2016'da adı blackstar olacak yeni albümü geliyooor!
70'lerde yarattığı ziggy stardust karakteri ile androjen/uzaylı/garip halleriyle ingiliz pop müziğinde eşcinsel görünürlüğünün önünü açmasıyla önemli bir rolü olan abi. bu adamdan sonra 1980'lerde bir alay eşcinsel veya eşcinsel/androjen tipli şarkıcı ve grup peydah olmuştu.

bu adama yapılmış güzel bir tribute bence c.r.a.z.y. adlı filmde vardır, film zaten harika, kahramanımızın david bowie'ye öykündüğü sahneler ise çok sıcak ve biraz da hüzünlüdür, mutlaka seyredin.
space oddity adlı, chris hadfield tarafından uzayda söylenen ilk şarkının sahibidir.
aşırı üzüldüm. kahroldum adeta asla unutulmayacak efsanelerden. ruhun huzur dolsun
halen inanamıyorum.. huzur içinde uyusun. daha fazla yazamayacağım.
michael jackson ve whitney houston ile birlikte ölümü bile insanın yaşlandığını hatırlatan yeri doldurulamayacak olan efsane....
michael jackson ve whitney houston ile birlikte ölümü bile insanın yaşlandığını hatırlatan yeri doldurulamayacak olan efsane....
ölümüne şok olduğum ve üzüldüğüm sanatçı.
hem iyi bir oyuncu,hem de çok iyi bir şarkıcıydı.şimdi herhangi bir şarkısının ismi aklıma gelmedi ama furyo ve dünya'ya düşen adam filmleri unutulmaz.
androjen diyebileceğimiz çok ilginç bir fiziğe de sahipti.her açıdan yeri doldurulamaz.toprağı bol olsun.
space oddity'de "major tom" olmuştur. varsa toprağı, yoksa yıldız tozu bol olsun.

- ground control to major tom...

--- spoiler ---
yer kontrolden binbaşı tom'a!
yer kontrolden binbaşı tom'a
protein haplarını al ve kaskını tak kafana!
yer kontrolden binbaşı tom'a
motorları aç, geri sayıma başla
ateşlemeyi kontrol et ve tanrı seni korur umarım
--- spoiler ---

(bkz: space oddity)

son söz: unutulmayacaklardandır david bowie.
uzaydaki garip bir yolculuğun sonu;

http://homojen.ayisozluk.com/uzaydaki-garip-bir-yolculugun-sonu-david-bowie/