demet akalın'ın kızına namaz kıldırması

şimdi efenim! ateist bir birey olarak, herkesin inanç özgürlüğünü yaşayabilme hakkına saygı duyarım. benim inanmama ya da başkalarının, başka dinlere inanma özgürlüğünü kısıtlamadıkça tabii. bir dinin ibadet özgürlüğü, diğer dinin iznine bağlanamaz; bağlanmamalıdır. keza inanmama özgürlüğümüz de öyle... kişilerin inanma haklarına saygı duyulmalı; inandıkları şeylere değil. bu noktada kimsenin saygı duyduğu kutsal varlığa saygı duymak zorunda değilim. ha inanabilirsin ayrı... ama beni, kendi saygı duyduğun şeye saygı duymaya zorlayamazsın. yoksa senin kutsalın, bir ateist olarak benim de kutsalım olmuş oluyor. kendimi biraz olsun anlaşılır kıldığıma kani olduktan sonra geçelim demet akalın'ın olayına.
her türlü ibadetin makbul olanı gizli yapılanıdır derler. ibadet edeceksen, kimsenin seni rahatsız etmeyeceği, senin de kimseyi rahatsız etmeyeceğin bir ortamda gider istediğin kadar ibadet edebilirsin. böyle boy boy videolarını çekip internete peşkeş çekmezsin! sanatçı duruşundan zerrece nasiplenmemiş bu tür 'şarkıcı'ların, akp'nin ve dahi erdoğan'ın dayanılmaz cazibesine kapılıp (!) güç yüzüğü almış krallar gibi birer birer karanlığa gömüldüklerine sıklıkla şahit oluyoruz. bu noktada "size ne kardeşim, kız benim kızım! istersem kara çarşafa sokarım" da diyebilir demet; haklıdır da... ama önemli olan gösterdiği bu muhafazakarlık örneğini kızı büyüyünce de gösterebilmesi. samimiyetine inanılmasını bekliyorsa bunu yapmak zorunda.
ne var ki çocuk yetiştirmek çok riskli bir iştir. çocuğunuza her ne kadar temel insani duyguları aşılasanız da onu hamur gibi yoğuramazsınız. yarın bir gün bu kızcağız çıkıp "ben striptizci olmak istiyorum" dediğinde demet ne yapacak merak ediyorum. ya da büyüyüp ergenlik çağına gelince, annesi gibi cüretkar pozlar vermeye kalkar da bu video o kızın önüne koyulursa, nasıl bir psikoloji içinde olacak o kızcağız siz düşünün. bu, iyilik yaptığını zannederken kötülük yapmaktır. misal hülya avşar da kızını son derece iyi yetiştirdiğinden, babasının da üzerine titrediğinden dem vurur. fakat zehracık daha geçen yıl, kafede bir kızla gördüğü eski sevgilisinin üzerine çaydanlıkla kaynar su dökmüştü. yani otoriter bir anne-babanın yetiştirdiği kız böyle oluyorsa ben bir şey diyemiyorum. demek istediğim çok otoriter ya da çok dini bütün biri olmanız, çocuğunuzu iyi yetiştirdiğiniz anlamına gelmez. demet de kızı için "iman sevgisi aşılandı" yorumu yapmış. 2 yaşındaki kız iman etmeyi bilmez demet! anlamaz. anca birilerinden görür. ya da videoda yaptığın gibi kızcağızın üzerine bin bir türlü çaput bağlayıp sen onu namaz kılmaya zorlarsın. ve bu da hiçbir zaman ibadet niteliği taşımaz. birilerine yaranma uğruna, kendi çocuğunu bile kullanmakta sakınca görmeyen böyle bir anne düşünemiyorum. sanmıyorum ama umarım ne yaptığını biliyordur.

edit:

türkiye olarak, demet akalın'ın yetiştireceği çocuğa çok ihtiyacımız olan şu günlerde, bizlere çocuğunu en iyi şekilde yetiştirdiğini videolu kanıtlarıyla sunduğu için kendisine teşekkürü bir borç biliyoruz.
instagram'a atmak için kıldırıyordur net.
(bkz: ay inanmıyorum)

http://www.haberturk.com/magazin/magazin/haber/1190283-demet-akalin-kizi-hiraya-namaz-kildirdi
ne var bunda? her haltı içtiğiniz kahvenin bile içmeden önce fotosunu çekip paylaşanlara bi şey demezken demet kadıncağızı kızının namaz kaldırıp paylaşmış fotosunu ne güzel işte!
ateistlere, din düşmanlarına iyi koymuştur..dillerinde de hep aynı terane, o yaşta çocuk iman etmeyi bilmez, kaç yaşında bilirmiş efendi? sen mi karar veriyosun buna? bu ateistler o kadar bağnazdır ki o kız onsekiz yaşında kapansa ya da otuz yaşında kapansa bu sefer de cahil diye hakaret ederler, camiye gitse katil faşist diye hakaret ederler...madem öyle seçim nedir, bütün şıkları bildiğin bir ortamda iradenle birine yönelmektir, senin şıklardan haberin yoksa neyi nasıl seçebilirsin, tabi ki çocuk dini de öğrenmeli belkide taklit ederek, bu ateistler başı kapatılmış küçük çocuk görseler hemen cıyaklarlar, çocuk suistimal ediliyor diye, ama aynı yaştaki çocuk denize çırılçıplak sokulsa, ahhhhh ne modern aile olur, çocuğun bedenini nasıl kullanacağına kim nasıl karar verecek, şimdi kapalı küçük kız çocuğu görenler hemen kapatanı aşağılıyor ya, ben desem ki, küçük kız çocuklarının denizde çıplak ya da bikiniyle yüzdürülmesi hoş bir durum değil, hemen yine cıyaklarlar, çocuğa halleniyor, hastalıklı zihniyet, pedofili diye...ahhhh siz ne ikiyüzlüsünüz siz , ah siz ne riyakarsınız