demet akalın vs hande yener

hangisi gey ikonu diye sorasım geliyor. demet akalın ın gzone dergiye hem de onur haftasında kapak olması, lgbtilerin en gözde ikonu olduğunu mu gösteriyor bilemedim. hande yener in yıllar önce gaga örneklemeli gay pride katılımı sonrasında lgbti ler için hiç bir girişimini de hatırlamıyorum. bakalım bu yılki onur yürüyüşüne hangisi katılım sağlayacak. bu katılım sonrasında da daha net fikirler belirecektir kafamızda. ikon olmak kolay değil, izliyor ve bekliyoruz.
demet oldu olası yaza girerken saman alevi şarkılar yaparak sezonluk işçi statüsünde benim gözümde, saman alevi şarkılar yaparak kışın pek hatırlamayız kendisini. fakat hande ablamızın hamurundan bir mete özgencil geçtiği için birçok eski şarkısı halen dinlenmektedir aynı zamanda ciddi bir yol katetti.
demet akalın tüm şarkıları hit albümler yapar, hande yener farklı tarzlar denemeye çalışır.
demet akalını herkes dinlese de dinlemiyorum demek için çırpınır, hande yener parçası çaldığında bu çok iyi parça demekten kaçınılmaz.
demet akalın fazla süslü giyinip göz yorar, hande yenerin mayolarından da illallah gelmiştir.
demet akalın sadece şarkısını söyler, hande yener işi daha şova kaydırmayı da başarır.
demet akalın eğlendirir, hande yener daha çok dinletir.

içlerinden ikon seçilecekse hande yener daha anlamlı bir adaydır.
hande yener i tek geçerim .
ikisinin de performanslarını izlemiş birisi olarak gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki ;

demet akalın stüdyo şarkıcısı *
hande yenerin performans şarkıcısı *
sırf apayrı albümü için bile hande yener denir
canlı performans olarak kesinlikle hande yener, şarkılar konusunda demet akalın.
1 yıl önce demet akalın kızının da olduğu bir fotoğrafını paylaşmış, hande yener de paylaşımın altında bok emojisi göndermişti. ortalık karışmıştı.

kapışmaları hala devam ediyor. hande yener, geçtiğimiz günlerde istek üzerine kendisine ait bir şarkıyı mırıldanan demet akalın için "söyleyebilse zaten söylerdi. benim tek rakibim thy. kendimle yarışıyorum" demiş. demet şimdi hemen cevap verecektir.

bana göre artık ikisi de bitik.
demet akalın en azından ustalara saygı göstermeyi biliyor.albüm yaparken şarkılarını özenle seçiyor.albümünde iki üç tane hit şarkı olduğu halde hepsi hit diye milleti kandırmıyor.ikiside ilk çıktığı zamanlarda tam tersi düşüncelere sahiptim.hande yener hem tarzıyla hem sesiyle hemde şarkılarıyla vazgeçilmezdi.ne zaman ki tarzını değiştirip madonna-lady gaga çakması türk şarkıcıya dönüştü işte o zaman kendisinden soğudum.
evet, nazarımda bu ikisi de kapışır. çünkü ikisini de genel olarak sevmiyorum. sevilmeme konusunda yarışırlar lakin yaptıkları işe saygı duyuyorum. ben dinlemem.
homofobik demet akalın ile gereksiz ihtirasların kadını hande yener olarak özet geçebilirim. hande yener hakkında yazılan her şeyi ne yapıp edip bulur ve okur, ayı sözlüğü de okuduğunu ya da yardımcılarına okuttuğunu biliyorum.

aralarında şöyle bir fark var:

hande yener'e menşın attım diye demet akalın tarafından twitter'da unf. edildim ama hakkında onca olumsuz yazıya rağmen yaklaşır 7 yıldır hande yener tarafından takip ediliyorum. böyle bir olgunluk farkı var. demet akalın kafa olarak kenar mahallesinden henüz çıkamamış.