doğum gününde yapılması gereken şeyler

tabi ki de teomandan paramparça şarkısını dinlemek gerekiyor. kim bu yaşta ne yapmış sıkıntısına girmeyin * yok öyle bi dünya. şartlar, durumlar falan çok farklı yani. bi de yaşlandım triplerinede girmemek gerek inayetinde yaş sadece bir rakamdır. hee bi de facebookta, millet ordan kutlamasın diye duvarını kapatmak da son zamanlar çok modaymış. biz öyle duyduk
(bkz: eğilin, doğum günü çocuğu sosyal mesaj veriyor)
ölmemek. ölünce bi anlami kalmiyor.
şaşırmış numarası yapmak. '' aaaaaa gerçekten beni yakaladınıııııız. tamamen unutmuştuuuumm. çok teşekkür ederim ne gerek vardı.'' gibi yalanlar söyleyip insanlara '' bak emeklerin boşa gitmedi. beni şaşırttın ve mutlu ettin.'' mesajı vermeliyiz.
normalde 'bu ne lan , götüm gibi bunu evine alıp koyan insan var mı?' diyceğiniz objeyi arkadaşınız alınca 'ah ya daha dün gördüm çok güzeldi , çok sagol arkadaşım çok mutlu oldum' demek ve o hediyeyi evin en gereksiz yerine koyup unutmak.
şimdi sabah erken kalkmaya gerek yok kalkın güzel sıcak bir duş alın ondan sonra dişlerinizi fırçalayın daireler çizerek diş fırçasına ve macuna su tutmadan en az 3 dakika kurulanın kuaföre gidin saçlarınızı toparlattırın tırnak gerekiyorsa ayak falan sonra kalkın gelin bir duş daha * çıkınca vücudunuz nemliyken bir roll on daha sonra da parfüm çıkarması yapın. kıyafetlerinize geldik seçeceğiniz kıyafetler frapan olmalı sansasyon doğum günlerini eğlenceli kılabilir. bu arada kıyafetlerinize giymden parfüm sıkın 360 derece koku yayabilin. doğum gününe hazırsınız şimdi binin arabaya gidin.
insanın arkadaşıyla, sevdiğiyle vakit geçirmesi çok güzel de... doğum günümün kutlanmasından tek zevk aldığım yer ailemin yanı. sakin, huzurlu, çocuksu. deli miyim nedir?!
ben bilmem. hastanedeydim en son, ritüel olacak sanırım.
iyi müzikleri önceden ayarlamak .. *
tüm organizasyonları tamamen halletmek ..
eğlencenin doruklarına ulaştığın an değil azar azar partiyi sonlandırmak .
normal, sıradanmış gibi güne başlamak. muhabbetler arasında devamlı ama değişik kişilere "bugün ayın kaçı ya? yakında doğum günüm var. haydaaaa bugünmüş işe bak la" gibisinden geyiklerle milleti şaşırtmak, eğlenmek. sonra "hadi bana acil hediye alın" la devam etmek. "şimdi beni nereye götürüyorsunuz?" la sündürmek. sıkılınca ise eski bir dostu arayıp "abi bugün doğum günüm, kutlu olsun. sana ihtiyacım var gelsene yatalım" ile noktalamak... mis gibi.
çocuksan yaş büyütmek, ileriki yaşlarda geriye doğru saymak.
kendinize büyük-küçük nasıl olursa bir pasta/kek alın, bir tane de mum dikin. dünya'da sadece sizin olan o günü nasıl geçirirseniz geçirin kutlamaya hakkınız var. sonrasında:

eğer doğum gününüz kutlayacak kimse yoksa, arkadaşlarınız ve aileniz belli sebeplerden dolayı sizden uzakta olabilir veya siz 75 milyonluk ülkede kimsenin umurunda olmayabilirsiniz, geçin mutfağa kendi yaş pastanızı kendiniz yapın. mutfağı dağıtın. hiç önemsemeyin. ama radyoda olsun. radyoda rastgele şarkılar çalarken siz kek hamurunuz-la* oynayın.
doğdunuz...
tek bir şey var yapacağınız: ıngaaa diye ağlamak.
ağlamıyorsanız sorun vardır. tıbbi müdahale gerekebilir.*
gerisini başkaları hallediyor genellikle. rahat olun.