doktor sevgili

mesleği doktorluk olan sevgilidir, göt de olabilir dünyanın en tatlı insanı da; herkes gibi
denendi %100 çalışmıyor.

müstakbel 2 dr. sevgili adayı daha var yolda, diğerlerini deneyip en kısa zamanda onlara dönüş yapacağım hacı abi.*

(bkz: çöp ego)

(bkz: üzerinden dr sıfatını alınca geriye bir bok kalmıyor)
egosundan geçilemeyecek olmasından sebep, zor ihtimaldir benim için.
(bkz: tıpçı egosu)

*
egoları kalplerinden büyüktür.
bence doktor açısından daha sıkıntılı bir durum.

onca yoğunluğun arasında bir sevgili kaprisi çekecek, nöbetleri "neden cevap vermiyorsun" tripleri içerisinde tutacak. o esnada ders çalışabilecek ve 7/24 sevgilinin sağlık danışmanı olarak çalışacak. allah kolaylık versin.
millete denk gelen hekim sevgililerin alayının problemli olduğunu, kimsenin "nöbet" ve icap gibi durumlarda kaşrı tarafa zarrece hak vermediği bir sürü giri okudum..

beyim doktor elhamdirillah.. yukarıda saydıklarınızdan tümüyle uzak, ayakları üzerinde durabilen, anlayışlı, kasıntılıktan uzak mükemmel bir bey kendisi..

acaba sizde mi bi problem var arkadaşlar?

ayrıca yıllar önce sevgili @hunkalunka'nın da bahsettiği gibi doktor ve hekim ayırımını yapamayanların da bu kadar bol keseden sallaması komik olmuş..
en ideali. doktor karısı olmak nasıl kadınlar arasında bir ''wow'' etkisi yaratabiliyorsa aynı şekilde doktor partner de böyle bi hafiften insanın götünü kaldıranlardan.
çık olmaz şahsen 2 kez denemişimdir. ne nöbeti biter ne nöbet sonrası kaprisi... sürekli gergin ve streslidir. dışarı çıkarsın hastaları, tanıdıkları, iş arkadaşları girer muhabbete teli zırt pırt çalar hastaneye gitmem gerek deyip yataktan kalkar bi bakmışın tek başınasın olmaz. ego da en üsttedir. aynı zamanda buda doğru tespit heryerde doktor olduğunu dile getirmesi vardır bide. aman aman uzak durulmalı sonra kafanızı vurursunuz söyleyim.
girilen entrylerden hareketle millete kendimizi begendiremedigimizi anladik, eyvallah. bilader işinde gücünde adam işte, hoşlanman için illa firlama mı olalım? bize de nasip olursa meslektaş nasip olsun ulen, halimizden anlar en azından.
doktor olmasa da, sağlıkçı olabilir o da olumlu. ayy kim kaybetmiş de ben bulucam be. ay bunlarla seks yapmak da zor olur. senin şuranda bişey mi var acıyor mu böyle yapınca diyip mıncıklarken benim bütün şevkimi yok ederler. vallahi çalı süpürgesiyle kovalarım.
karar verdim hekim bir sevgili istiyorum. iyice düşündüm bu konuyu bence çok iyi anlaşacağız. kriterimde yok neşteri olsun yeter. intörn ve sonrası yazabilir pretisyenler bir adım uzmanlar iki adım önde.
burada doktorlara çemkiren yazarların çoğu problemli olabilir ama bu doktorların çoğunun problemli insanlar olduğu gerçeğini değiştirmiyor bu.
doktorlar gelir grubu görece yüksek bir meslek grubu. geçen sene görüştüğüm bir doktor fanfinim vardı. hastanede nöbet tutma kavgalarını duyunca ağzım açık kalmıştı. ben mesaiye kalmamak için kıçımı yırtarken bunlar üç kuruş daha kazanacağım diye nöbet için birbirlerini boğazlayacak duruma gelmişler.
gelip bide bana sanki çok büyük bir haksızlığa uğramış gibi yeterince nöbet tutamadığı için ağlayıp dururdu.
e kazandığın yetmiyor mu zaten biraz da hayatını yaşa, kendine vakit ayır dediğimde aynı dilden konuşmadığımızı anladık. maalesef bu arkadaş türünün tek örneği de değil. öyle olsa nöbetleri seve seve buna tuttururlar. hastane olduğu gibi nöbet freak.
birkaç sene sonra hâlâ bir sevgilim olursa gelip buraya benim hakkımda güzel şeyler yazar umarım.