ece dorsay

1979 doğumlu boğaziçi mezunu muhteşem müzisyen kişilik. iyi bir müzik eğitimi almıştır. müthiş bir sesi vardır, parçalarını dinlemelisiniz.

örneğin;

(bkz: kimlik kartı yok aşkın)

13 mayıs çarşamba günü sat 21:00'de kadıköy gitar kafe'de programı olan, sohbeti tatlı, müziği ballı, indie ve ece tarzı coverlerin yanı sıra kendi parçalarını da seslendirecek olan, kum saati ve kırmızı karanlık gibi albümleri ve ayrıca şiir kitapları olan, yakında üçüncü albümünü çıkaracak olan müzisyen, sanatçı... *
sevdiceğimi kırmızı karanlık parçasıyla kandırmama vesile olan sanatçıdır.sesinin tonu beni benden alır.
gitar askısına öldüğüm sanatçı.resmen abla gibidir. yani öyle hissettirir. 3-4 yıl önce çektiğim bi kısa filmde kimlik kartı yok aşkın şarkısını kullanmak için kendisinden izin istemiş ve sıcacık bi cevap almış idim naifliğine kurban. bir gün tanışmayı sohbet etmeyi çok isterim.
twitter üzerinden laflamak oldukça keyiflidir. harika bir kadın. keşke bizzat da tanısam, tanışsam.
eylül ekim gibi yeni albümü çıkıyor. dün fark ettim ki youtube da yüklenmiş olan tüm klipleri muyap tarafından telif hakkı sebebiyle izlenmeye engellenmiş. kendisine de haber ettim bunu. yeni albümü sonrasında kendisiyle de bir röportaj yapacağız.
duayen sinema eleştirmeni atilla dorsay'ın kızı, müziği'ni dinleme fırsatım olmasa da şimdiye dek olumsuz birşey duymadım.sanırım aynı zamanda lgbt dostu, dergisine de yazılar yazıyor ara sıra.
an itibariyle 3. albümü dünyamın haritası itunes'ta ön siparişe sunulmuş, albümü 9 aralık'ta tüm dijital platformlarda yayınlayacak olan müzisyen. ne kadar çok çabaladığını, tırmaladığını ve uğraştığını ben biliyorum. ilk kez ece için dijital prensibimden vazgeçicem, çünkü ece gerçekten inanarak ve hissederek müzik yapıyor. desteklemeli.
3. solo albümünün ilk klibi "vitrin" adlı parçaya çekilecekmiş.

(bkz: dünyamın haritası)
yeni albümünden ilk klip vitrin yayınlanmış.

tuncasmusicbox blogumda albüm yazısını yazdığım, yakında bir de ropörtaj patlatacağım müzisyen can dost. 29 ocak'ta kanyon'da konseri var.

linki: http://tuncasmusicbox.blogspot.com.tr/20...
homojen dergi için yazdığı ilk köşe yazısında iki kadının hikayesi var.

yeni punk;

https://homojendergi.com/yeni-punk/
dün kadıköy sokaklarında karşılaştık. "karga'da çalıyorum bu gece gelsene" dedi. gittim, izledim, sahne öncesi sonrası sohbet ettik, harika coverlar yaptı yine, kendi şarkılarından da söyledi. canlı da sevdim. kıymeti bilinmeyen müzisyenlerden biri.