ekmeksiz yemek yiyen insan

batı kültüründe televizyonlarda yıllarca gözümüze sokulan beslenme tarzına - ki varlığı tartışılır- uyan insandır. yıllarca izliyoruz sabah kahvaltısı hariç, diğer öğünlerde ekmek yenmez ve biz türkleri* deli ederlerdi. bizim kültürümüze çok ters bir davranış, tamam kısmen yanlış zira kadın kısmı, aman kilo almayayım aman cart tamam curt derken ekmek yemeyebilir ama biz erkekler için bu istisnasız kabul edilemez bir davranıştır, özellikle ayıcanlar için. ekmek girmeyen eve doktor girer zaten.*
makarnayı bile ekmekle yiyen bir ülkede bulunması zor olan insan türü.*
aslına bakarsanız ekmek, fazla tadı olmayan, genelde doymak amaçlı bir yiyecektir. yemek yedikten sonra doyma hissini versin diye kullanılır. bu nedenle refah düzeyi yüksek ülkelerde ekmek fazla kullanılmaz. sebebi ekmeğin diğer yenilecek şeylere göre ucuz olmasıdır ve ekstrem bir tadının olmayışıdır. adamlarda para bol olunca, damak tatlarıyla orgazm olmayı seviyorlar.. (bkz: vedat milor'un yemek yerkenki orgazmı) çünkü midelerini en fazla lezzet alabilecekleri gıdalarla doyuruyorlar. ama türkiyeninde içinde bulunduğu ortalama refah durumunun düşük veya orta olduğu ülkelerde ekmek çokça tüketilir. sebebi de bir şekilde doymak olarak tanımlanabilinir. (bkz: ekmek arası açma)

aynı zamanda bir zamanlar ben de yememiştim ekmek, bu durum lezzeti öğrenmek veya zengin,elit davranışlarda bulunmak amacıyla değildi tabiki. tam olarak amacım zayıflamaktı. mecburiyet idi. durum böyle olsa bile bir zaman sonra yediğim şeylerin lezzetinin birbirlerinden çok daha farklı olduğunu gördüm, yani amaç değil de bir sonuçtu bu durum. eminim ki dünyada ekmek üretimi durdurulsa, ortalama refaha sahip olan ülkelerde insanlar lezzetin değerini anlayacaklar, belki biraz aç kalacaklar ama aldıkları keyifi ekmeğe tercih edecekler. düşük refaha sahip ülkeler aç kalacak, daha farklı birşeyler icat edecekler, yüksek refaha sahip ülkelerde fazla bir değişiklik yaşanmayacaktır, zaten neredeyse hiç ekmek yemiyorlar..
en özendiğim insan tiplemesi nasıl doyuruyor karnını anlamadım yok arkadaş ille şöyle suyuna bandırıcam ekmeğimden bi parça salatama bile olsa..biz ki 1 ekmek arası tost yiyerek büyümüş bir nesiliz..
fırından çıkmış sıcak ekmek kokusunun yarattığı orgazmik duırumlardan haberdar olmayan insandır.
nasıl doyuyosun lan ayı demek istediğim insandır.
kahvaltı veya ön sıcak olarak sızma yağ ve zeytinle servis edilmediği sürece ne benim*, ne annemin*, ne babamın*, ne kadeşimin* ve şanstır ki nişanlımın * * kullanmadığı hededir. hayır yani aklıma gelmez. hem şöyle basit bir hesap yapalım. mideniz 1lt kapasitedeyse onu eşek kadar ekmek dilimi ile doldurmak yerine bol kalorili, soslu patates kızartması ile doldurmak daha iyi olmaz mı? *
zayıflamaya çalışan insandır.
gayet tombilik biriyimdir. ama ben de kahvaltı dışında ekmek yemeyi tercih etmeyenlerdenim. çorba, zeytinyağlı, köfte, salata dahil. banılarak yenilen yemekler hariç. işin kilo-kalori hesabından değil, alışkanlıktan diyelim.
aynı zamanda yavaş yemek yiyosa sizi kıskançlıktan çatlatandır, çözüm olarak tenhada sıkıştırıp iştah açıcı şurubu damarından verilesi insandır!
türk değildir. ekmek yemek necip türk milletinin en yüce hasletlerindendir.
kocasız doğuran meryem, mektup ile hamile kalan türk filmi karakteri ve haydar dümene prezerlatif yok idi poşet kullandım hamile kalırmı diyen insan ile aynı zihniyete sahip insan
pek az yediğimden benimde yaptığım durum. yiyeceğim iki lokmada ekmek kullanmak pek hoşuma gitmiyor. allah bana da doymayan bir çift göz nasip etsin- amin.
benim efendim. kahvaltı dışında hiç yemesem aklıma gelmez. ama bizim ailede herkes böyle az ekmek yiyoruz. makarna, pilav yanında falan da hayatta yenmez zaten. dört kişilik ailesi neredeyse her akşam yemeğinde birer tane ekmek yiyen bir arkadaşım vardı ve hepsi çok zayıftı o da ayrı konu.

(bkz: hep genetik bunlar)
ekmek yiyip, zayıf kalan şahıslarla ilgili saptama şudur efendim. diyelim ki, midenizin kapasitesi 1lt. siz tutar bunun 500ml'sini ekmek ile doldurur, kalan kısmı, salata, çorba, su, makarnaya ayırırsanız alacağınız toplam kalori, protein değeri 1lt'nin hepsini çorba, salata, et & karbonhidrat (pilav vb.) gibi besinlerle doldurduğunuzda alacağınız kaloriden azdır. 3 yıl milli toplamda 7 yıl sporculuk hayatımda öğrendiğim tek şey yediğiniz şeyin niceliği değil niteliğinin sizi etkilediğidir.
şu aralar zayıflamak uğruna yaptığım şeydir. bırakın refahı mefahı ulan yemeğin suyuna bana bana o ekmek yenmedikten sonra ne anlamı var!

hem ne avrupada bizde ki gibi güzel ekmek kültürü var ne de sulu yemek mantığı!

pastırmalı kuru fasulye ile vakfıkebir ekmeğini nerden bilir elin gavuru!

ahhh acıktım, kapatın konuyu! cut!
iyi yapan insandır.ekmek tok tutmasından mütevellit yemekten alınan hazzı düşürür.illa ekmek yenecekse elmek arası bişeyler yenmeli.
çoğu zaman evde ekmeğin bitmesi ve dışarı çıkmaya üşenmesi nedeniyle yemeği ekmeksiz yiyen; ekmek yerine başka icatlar ikame eden insandır.
karatay'ın ağzına bakıp beyaz leblebiyle yiyen insandır. *