elit

eşcinsel aleminde sıklıkla telaffuz edilen ve ağızda sakız misali çiğnendikçe tüyleri diken diken eden kelime. muhtemelen nişantaşı ve etiler taraflarında oturan, iki ülke gördüğü, üzerine iki parça marka kıyafet geçirdiği için sınıf atladığı bilinciyle kendisine paha biçen/biçilemeyeceğini sanan insanların kendisine sözde ayrımcılık yaparken tükettiği. kadınların hep o meşhur beni taşıyabilmeli repliğine istinaden kaliteleri eşleniğinde insanlarla (paralı pullu, marka insanları) diyalog kurmayı yeğlerler; elit havalarını koruma adına. aslında bu tabir tüketim çağının getirdiği ambalajlanma hadisesinin yarattığı kavramlardan biri sadece.
anlamı seçkin olan bir sıfatttır. başkalarından duyulduğunda bir nevi anlamlı olabilecekken, ne hikmetse kendisine böyle diyenlerin dilinden düşüremediğidir. şeklen bir şeye benzese de iç görüsü beter, insan ziyanı bir halde kaşımıza çıkan, kof insanların sıfatı haline gelmiştir. bir nevi olmadığı gibi görünme, görünmediği gibi olma çabasının ürünüdür. o kadar anlamını yitirmiştir ki, artık neredeyse ağır hakaret unsuru bile denebilir.

(bkz: eşcinsellerin içini boşalttığı kelimeler)

(bkz: anlamını bilmediğiniz kelimeleri cümle içinde kullanın)
eşcinsel alemde yaptığım ufak araştırma ile mütabık olunan anlamı: parası olan, zengin zevklere* sahip olan, seviyeli eşcinsel anlamında kullanılan söz. bide kan meselesi var tabi, kanın mavi olması şartmış.
sanalda elit model off the lock
reelde zırt model off the bock

diye bir beyit'i aklıma getiren başlık.
hornet'te görünce kişiyi direkt engellemeye sebep olacak kriterlerden. kıçımın komplekslileri gelmiş elit olduğunu belirtme gereği duyuyor, utanmıyor bir de kendi gibi elit istiyor. şimdi bunlar da elit celal şengör de elit, düşünün.
mesela biri ev ilanında elit insanların oturduğu bir site diyordu, ben o siteyi biliyorum, havuzlu, güvenlikli, güzel site falan da, orada oturan adamın mesleği günlük kiralık ev teminiydi, yani bir nevi modern pezevenklik, adam otomatikman elit oluveriyo iyi mi havuzlu sitede oturunca ?!*
belirli bir sermayeyi ve gücü elinde bulunduran küçük insan topluluğu. koç ailesi veya sabancı ailesi buna örnek verilebilir. koca koca tabaklarda küçük küçük yemekler yerken, kısmi marka giyinmekle elde edilecek durum değildir.
fransızcadan dilimize geçmiş bu sözcük seçkin, seçilmiş anlamlarına gelir. türkiye'de siyaset arenasında da kullanılan bir terimdir. zira cumhuriyetçi taraf elitist yani seçkinci kesimi oluşturur. cumhuriyet dönemindeki elitizm hakkında makaleler okuyabilirsiniz.

bu kelime elect fiilinden evrilmiş.

elit beyler eklesin derken bir kez daha düşünün derim.