erkek öğrenci yurdunda kalmak

askerlik, hamilelik gibi sabır gerektiren eylemdir. 3 yıldır yurtta kalan biri olarak bir anımı paylaşmak isterim.
bir gün okuldan geldim duş alacaktım. odada 3 kişi kalıyoruz. tuvalet odanın içinde ama duşa-kabin yok bu yüzden havluları odanın içinde askılara asıyoruz. neyse ben geldim odaya havlumu aldım üzerinde bir ıslaklık. sığırın teki havluma boşalmış. bildiğin attırmış. o gün de şehir dışına çıkacaktım. tekrar astım havluyu gelince tekrar kontrol etmek için yerinden alınırsa farkedeceğim şekilde astım. odaya 2 gün sonra geldiğimde bulduğum manzara daha da berbattı. islaklıklar kurumuş haliyle ve artmıştı.
#erkeköğrenciyurtlarıyıkılsınyerineavmyapılsın
2 yıldır kalıyorum fakat bir zararını gormedim. sadece odaya gelecek olan kisinin nasıl oldugunu bilmiyorsun. iyiyse sıkıntı degil. rahatsızsa eger odadan yollamak icin her seyi yapiyorsun. tabi eve cikma gibi durumunuz varsa, maddi durumunuz yeterliyse ev daha mantikli olabilir.
genelde obsesif kompülsif bozukluğu olanlara hiç iyi gelmez.
ademin elmayı yiyememesi gibi.
eğer kafa dengi birkaç arkadaşınız varsa, şahane ötesi olabilecek bir durum. tam tersi durumunda zindana dönüşmeside var elbette. ama genede buradan elde edilen dostluklarda bir başka. üniversiteye ilk gelinen senede, hem şehri öğrenme hemde yalnız kalmama açısından önerim yurtta kalmaktır ama.