croissant24

Durum: 44 - 0 - 0 - 0 - 13.12.2016 18:35

Puan: 656 - Sözlük Kezbanı

6 yıl önce kayıt oldu. 5.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 3

ayı sözlük itiraf

bu genç yaşımda hayatımda aldığım en iyi karar hep kendime bir yol çizmeye odaklı olmaktı. üniversiteye başlarken artık tek başına yaşayan birisi olduğum için bu husus hakkında bir çok karar verdim. olmak istediğim insana yaklaştım. kendim için kendi başıma kararlar verdim. kimsenin beni etkilemesine izin vermedim. bir birey olmaya çalıştım. hep kendime odaklandım çünkü daha öncesinde hep diğerlerine odaklıydım. onlar beni sevsin, onlar beni başarılı bulsun benim için daha önemli önermelerdi.
bu yüzden ikili ilişkilerimi hep ikinci planda tuttum. umursamadım bile. ama insanoğlu işte. durduramıyorsun. yaşadığım her ilişkide aslında biraz daha kendimi bulduğumu farkettim. yeni bir kapı açıyordum her yeni birisiyle. ilişkilerimde de ben odaklıydım mesela. ama asla karşı tarafı düşünmüyor değildim. çünkü onun mutluluğu da beni mutlu eden birşeydi. vermekten asla kaçınmadığımı farkettim. ne kadar çok uyumlu biri olduğumu farkettim yaşadığım ilişkiler sayesinde.
velhasıl bir yandan da farkettim ki yaşadığım her ilişki beni benden biraz daha uzaklaştırıyor çünkü kendim için yapabileceğim şeyler varken bunları bazen isteyerek bazen istemeyerek ertelemek durumda kaldım. ilişkilerimde hep bir yerde kendime dur dedim çünlü duygularım arttıkça kendimi kontrol edememeye başladım.
ta ki o karşıma çıkana kadar. şu an onunla yaşadığım hiçbir şeyden pişman değilim. evet kendimden taviz veriyorum, bazen bazı şeyleri sırf o istiyor diye yapıyorum. sırf o istediği için değil, ben de onun için o olmak istiyorum. asla rol yapmadım. ilk defa kendime bile olamadığım kadar açık oldum ona. ilk defa mutluluğumun sebebi birinin sadece var olması oldu. ilk defa birini öptüğümde kalp atışlarımı hissettim. ilk defa sokakta yürürken birden bire onun kokusu burnuma geldi. ilk defa tanımlayamadığım duygular yaşadım sayesinde. ilk defa birini sevdim bu kadar. ilk defa aşık oldum. ilk defa biriyleyken şu an hayat dursa da hiç bitmese şu an dedim.
şimdiyse onunla olabilmek için herşeyi yapmaya hazırım. asla kendimden vazgeçemem ama kendimi törpüleyebilirim. çünkü benim için onun da kötüyü istemediğini biliyorum. kendimi ona emanet etsem 3 ay sonra daha iyi biri olacağımı biliyorum çünkü. ama bunu o istediği için yapmıyorum. beni ona bağlayan milyonca madde var aklımda.
ben hazırım, peki sen hazır mısın yakışıklım. beni sevip, benim kadar olmasa da hayatında küçük değişiklikler yapmaya hazır mısın?

çocuk istismarı

0-18 yaş arası çocuklara, çocuğa yakını ailesi akranı veya tanımadığı biri tarafından uygulanan gelişimini fiziksel ve psikolojik açıdan kötü etkileyen tüm hareketlerdir.
istismar duygusal, fiziksel ve cinsel olabilir. bunlarla birlikte çocuğun temel ihtiyaçlarını kasti olarak karşılamama da istismara girer ve buna ihmal denir.
ülkemizde tanımlar aynıdır ancak şöyle bir ayrım vardır. 15 yaşından büyük çocuklar "rızası" olduğu taktirde cinsel istismara maruz kalmış sayılmaz.
cinsel istismarcıların çoğu çocuklara istismarın bir oyun olduğunu anlatır ki tekrar tekrar çocuğu kullanabilsin. bu yüzden çoğu çocuk ona yapılan şeyin istismar olduğunu fark etmez. veya aynı şekilde çocuklar bu durumun farkına vararak, ailesi vb. kişilere söylemeye çekindiğinden -çünkü kendini suçlu görür- bunu kimseyle paylaşmaz. bu durumlar göz önüne alınınca, 15 yaşında bir insan rızası olsa dahi hayatındaki sonuçlarını uzun vadede düşünebilecek yetisi tam olmadığı için ve istismarı hayatından çıkarmak için rızası olduğunu söyleyebilir.
yani söz konusu türkiye olunca "dayak cennetten çıkmadır, kızını dövmeyen dizini döver, eti senin kemiği benim, vurun kahpeye" gibi bir kültürle desteklenen ve meşrulaştırılan eylemdir.

internetten sevgili yapmak

yaşadığımız yüzyılı düşündüğümüzde, çok da şaşırılası olmayan konudur.
ancak bu ilişkide istikrar var mıdır yok musur tartışılır. bu tartışmayı yapmak için adamlar çalışma yapıyorlar, katılmazsak ayıp olur.

http://ayisozluk.com/lnk/calsma

cümlelerine yabancı kelimeler sıkıştıran insan

ingilizce bilmeyen insanların şikayetçi olacağı insan tipi.

yaş kompleksi

21 yaşınızda etrafınızdaki insanların size 28-29 gösteriyorsun demesi sonucu oluşan kompleks

leoparsiz burjuva

aman efendim kimmiş o dünya tatlısı yazarımız. kuşkusuz en tatliş yazarımız. tatli dilli, güler yüzlü, ceylan gözlü.
yaş konusunda beni tek olmaktan kurtaran nadide yazarlarımızdan. çok severim kendilerini. sen de beni hep sev olur mu?
aynı zamanda sözlümdür, kimse yanaşmasın, vururum.

erkek öğrenci yurdunda kalmak

askerlik, hamilelik gibi sabır gerektiren eylemdir. 3 yıldır yurtta kalan biri olarak bir anımı paylaşmak isterim.
bir gün okuldan geldim duş alacaktım. odada 3 kişi kalıyoruz. tuvalet odanın içinde ama duşa-kabin yok bu yüzden havluları odanın içinde askılara asıyoruz. neyse ben geldim odaya havlumu aldım üzerinde bir ıslaklık. sığırın teki havluma boşalmış. bildiğin attırmış. o gün de şehir dışına çıkacaktım. tekrar astım havluyu gelince tekrar kontrol etmek için yerinden alınırsa farkedeceğim şekilde astım. odaya 2 gün sonra geldiğimde bulduğum manzara daha da berbattı. islaklıklar kurumuş haliyle ve artmıştı.
#erkeköğrenciyurtlarıyıkılsınyerineavmyapılsın

ayı sözlük yazarlarının ani ereksiyon hallerini bastırma şekilleri

özellikle havuzdan çıktıktan sonra soyunma odasında olan ereksiyon çok zorluyor. iyi ki havlu oluyor da çok zorlanmıyorum, belime sıkıca bağlıyorum. ya da dolabın kapağının arkasına saklanıyorum.
bazen de dar pantolon giydiğimde olan spontane ereksiyonlar var ki onlara ne kadar müdahale etmeye çalışsam da değişen bir şey olmuyor.

sadece ankara'da olabilecek şeyler

asla kullanılmayan üstgeçitler

eurovision 2016

küçüklüğümden beri muhteşem heyecanla izlediğim yarışmanın bu seneki ayağı.
2015 yılı yarışmasını erasmusta olduğumdan rahatça izleyebilmiştim. yarışmada olmasak da yine deliler gibi heyecanmıştım.
bayılıyorum bu yarışmaya. oylama vb. şeyler gaza getiriyor ama yarışma tümüyle harika bana göre
ha yok değil katakulliler ama nerede yok ki.

ilk eşcinsel deneyim

ilkokul-ortaokulda yaşadığım deneyimlerin tam olmadığını düşünürsek, bu sene kışın erasmusta iken yaşadığım deneyim.
erasmusta olmama rağmen hornet vb sitelerde açıkça fotoğrafımı paylaşmaya çekiniyordum. horneti sadece etrafta kimler var, belki aynı mekanda görebileceğim birisi olur, tanıdık birisi çıkar umudu ile kullanıyordum. bir gün koreli arkadaşlarımla dışardayken yakışıklı bir bey mesaj attı. bir süre konuştuk ve baya yakında bir mekandaydı. benimle bir club a gitmek istedi, ben de olur dedim ama arkadaşlarımın yanından hangi bahane ile ayrılacağımı bulamıyordum. neyse arkadaşlarımla mekandan çıktık ve tam taksiye binerken madem o kadar içtik boşa gitmesin ben dans etmeye gidiyorum diyip onları bindirip yolladım. daha sonra buluşacağımız mekanın önünde beklerken bir grup insan benimle sohbet etmeye başladı ve benim yakışıklı bey önümden geçti ama beni farketmedi. o da arkadaşlarıylaydı, 2 lezbiyen, 1 hetero arkadaşı vardı. neyse ben bunlara yetiştim. sonra meğersem gideceğimiz club o gün kapalıymış. artık ne kadar doğru ne kadar yalan bilmiyorum. e madem öyle bana gidelim orda içeriz dedi. zaten hafif çakırkeyf idim, içkilerimizi aldık evine gittik hep beraber. ben biraz tedirgin oldum ta türkiyedeki bir arkadaşıma konum yolladım. bir şey olursa buradayım bil diye.
neyse biz baya güzel içtik hatta türkçe şarkılar açtılar eğlendik. sonra türkçeye "ben daha önce hiç" diye çevirebileceğim oyunu oynadık. herkes sırayla daha önce yapmadığı bir şey söylüyor ve masada onu yapan kişiler shot atıyorlar. genellikle tabi cinsel tecrübelerden bahsedildi. gecenin ilerleyen saatlerinde arkadaşları gitmeye karar verdiler ben de tam hazırlanacaktım istersen burada kal dedi. ben de ne cesarettir bilmem, yakışıklı beye güvendiğimden midir, ondan hoşlandığımdan mıdır nedir tamam dedim.
arkadaşları gidince hadi gel film izleyelim dedi odasına geçtik. ben film izlersek uyuya kalırım dedim. sohbet etmeye başladık. herşey gayet güzel tatlı tatlı ilerledi ve öpüşmeye başladık. tabi benim toyluğum kalp atışlarımdan belli oldu. o kadar toyum ki ilk hamleyi o yapmak durumunda kaldı. o beni öptü,o üzerimi çıkardı vb. ben de yapmak isterdim ama neden gerçekten bilmiyorum çok çekindim. bana sürekli utanmana gerek yok istediğini yapabilirsin dedi. o an o kadar sevişmek istedim ki dayanamayıp ben de hamleler yapmaya başladım. gerçekten çok şanslı biriyim bu kadar güzel bir sevişmenin "ilk"im olduğunu düşünürsek. güneş doğana kadar seviştik. daha sonra bana bir kazağını verdi onu giydim. bana kahve yaptı beraber kahve içtik ve sonrasında öpüşüp ayrıldık ben de eve döndüm.
happy ending.

kızların gaylere söylediği şeyler

kadın sevme gibi bir şansın varken "erkeklerden" hoşlanıyorsun gerçekten bravo.

ayı sözlük yazarlarının en sevdiği youtuber'lar

https://www.youtube.com/user/thefinebros
https://www.youtube.com/user/dicasp
https://www.youtube.com/user/connorfranta

justin bieber

herkesin uf one öyle iğrenç dediği ama şarkılarıyla deli gibi koptuğu kişidir. ben baya severim kendisini. hatta yeni albümden çıkardığı seri single ları da sıkı bir şekilde takip ediyorum, beğeniyorum. özellikle "sorry" adlı şarkısına bayıldım.
(bkz: vurma abi)

friends

arşivimde her zaman bulundurduğum dizi. başka dizileri bitirdiğimde oluşan boşluğu en ihtişamlı şekilde doldurur.
bu kadar sevmemde kendimi biraz ross'a benzetmemin de biraz payı vardır.

180 cm boyunda olmak

186cm olmama rağmen vücut profilim yüzünden sanıldığım durum. bu durumu uzun boy olarak düşünürsek, klasik olacak ama perde asmak, dolap üzerindekileri indirmek vb. işlerin üzerinize yıkılması demektir. otobüslerde, uçaklarda bacaklarınızın ön koltuğa çarpması demektir. ortalama yataklara sığmamanız demektir. masada otururken ayaklarınızı uzattığınızda karşı taraftan ayaklarınızı görebilmek demektir.

the sims

bilgisayarımda her zaman yüklü olan oyun.
the sims, 2, 3, 4 yüklü durumda şu anda. ayrıca bir kaç hileli eşya indirip, simlerinizi gerçekten seviştirebiliyorsunuz.
(bkz: bir depresyon belirtisi olarak uzun süre sims oynamamış olmak)

sigarayı bırakmak

zor bir hadise olmasına rağmen yolu çok kolay olan eylemdir. zamanında sigara içip bırakmış bir insan olarak şunu söyleyebilirim ki bu olay tamamen bizim içselleştirilmiş bir bağımlılıktır. evet, nikotin bağımlılık yapıcı bir maddedir ama kimin sigara içemedi diye titrediğini, kriz geçirdiğini gördünüz?
çok farklı bir açıdan bakıyorum şu an olaya. pavlov'un köpeklerini bilirsiniz. köpeklere et gösterince ağızları sulanır. bir süre boyunca et göstermeden önce zil çalınır ve köpek bunu bir uyarı olarak öğrenir ve ne zaman zil çalınsa et geleceğini düşünüp ağzı sulanır. aynı şekilde sigarayı da kafanızda kötü bir eylemle, düşünceyle birleştirirseniz çok kolay bırakabilirsiniz.
ben mesela sürekli yalnız kaldığımda tek başıma yapacak aktivite bulamadığım için içtiğimi ve bunun ne kadar özgüvenli birisi olmadığımı hatırlattığını düşündüm. bir süre sonra her sigaram bana eziksin sen der gibi oldu ve şimdi kokusu bile bende negatif düşünceler uyandırdığı için canım çekmiyor.

hoşlanılan insanın yıldız tilbe fanı olması

hoşlandığım insanı iki kat daha fazla hoşlanmama iten olay.
ben de baya severim mesela. depresyon playlistimde "vazgeçtim, el adamı, kış güneşi" gibi şarkıları vardır.

ayı sözlük yazarlarının tumblr sayfaları

http://mororangutan.tumblr.com/
  • /
  • 3
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 44

ayı sözlük itiraf

bu genç yaşımda hayatımda aldığım en iyi karar hep kendime bir yol çizmeye odaklı olmaktı. üniversiteye başlarken artık tek başına yaşayan birisi olduğum için bu husus hakkında bir çok karar verdim. olmak istediğim insana yaklaştım. kendim için kendi başıma kararlar verdim. kimsenin beni etkilemesine izin vermedim. bir birey olmaya çalıştım. hep kendime odaklandım çünkü daha öncesinde hep diğerlerine odaklıydım. onlar beni sevsin, onlar beni başarılı bulsun benim için daha önemli önermelerdi.
bu yüzden ikili ilişkilerimi hep ikinci planda tuttum. umursamadım bile. ama insanoğlu işte. durduramıyorsun. yaşadığım her ilişkide aslında biraz daha kendimi bulduğumu farkettim. yeni bir kapı açıyordum her yeni birisiyle. ilişkilerimde de ben odaklıydım mesela. ama asla karşı tarafı düşünmüyor değildim. çünkü onun mutluluğu da beni mutlu eden birşeydi. vermekten asla kaçınmadığımı farkettim. ne kadar çok uyumlu biri olduğumu farkettim yaşadığım ilişkiler sayesinde.
velhasıl bir yandan da farkettim ki yaşadığım her ilişki beni benden biraz daha uzaklaştırıyor çünkü kendim için yapabileceğim şeyler varken bunları bazen isteyerek bazen istemeyerek ertelemek durumda kaldım. ilişkilerimde hep bir yerde kendime dur dedim çünlü duygularım arttıkça kendimi kontrol edememeye başladım.
ta ki o karşıma çıkana kadar. şu an onunla yaşadığım hiçbir şeyden pişman değilim. evet kendimden taviz veriyorum, bazen bazı şeyleri sırf o istiyor diye yapıyorum. sırf o istediği için değil, ben de onun için o olmak istiyorum. asla rol yapmadım. ilk defa kendime bile olamadığım kadar açık oldum ona. ilk defa mutluluğumun sebebi birinin sadece var olması oldu. ilk defa birini öptüğümde kalp atışlarımı hissettim. ilk defa sokakta yürürken birden bire onun kokusu burnuma geldi. ilk defa tanımlayamadığım duygular yaşadım sayesinde. ilk defa birini sevdim bu kadar. ilk defa aşık oldum. ilk defa biriyleyken şu an hayat dursa da hiç bitmese şu an dedim.
şimdiyse onunla olabilmek için herşeyi yapmaya hazırım. asla kendimden vazgeçemem ama kendimi törpüleyebilirim. çünkü benim için onun da kötüyü istemediğini biliyorum. kendimi ona emanet etsem 3 ay sonra daha iyi biri olacağımı biliyorum çünkü. ama bunu o istediği için yapmıyorum. beni ona bağlayan milyonca madde var aklımda.
ben hazırım, peki sen hazır mısın yakışıklım. beni sevip, benim kadar olmasa da hayatında küçük değişiklikler yapmaya hazır mısın?

ilk eşcinsel deneyim

ilkokul-ortaokulda yaşadığım deneyimlerin tam olmadığını düşünürsek, bu sene kışın erasmusta iken yaşadığım deneyim.
erasmusta olmama rağmen hornet vb sitelerde açıkça fotoğrafımı paylaşmaya çekiniyordum. horneti sadece etrafta kimler var, belki aynı mekanda görebileceğim birisi olur, tanıdık birisi çıkar umudu ile kullanıyordum. bir gün koreli arkadaşlarımla dışardayken yakışıklı bir bey mesaj attı. bir süre konuştuk ve baya yakında bir mekandaydı. benimle bir club a gitmek istedi, ben de olur dedim ama arkadaşlarımın yanından hangi bahane ile ayrılacağımı bulamıyordum. neyse arkadaşlarımla mekandan çıktık ve tam taksiye binerken madem o kadar içtik boşa gitmesin ben dans etmeye gidiyorum diyip onları bindirip yolladım. daha sonra buluşacağımız mekanın önünde beklerken bir grup insan benimle sohbet etmeye başladı ve benim yakışıklı bey önümden geçti ama beni farketmedi. o da arkadaşlarıylaydı, 2 lezbiyen, 1 hetero arkadaşı vardı. neyse ben bunlara yetiştim. sonra meğersem gideceğimiz club o gün kapalıymış. artık ne kadar doğru ne kadar yalan bilmiyorum. e madem öyle bana gidelim orda içeriz dedi. zaten hafif çakırkeyf idim, içkilerimizi aldık evine gittik hep beraber. ben biraz tedirgin oldum ta türkiyedeki bir arkadaşıma konum yolladım. bir şey olursa buradayım bil diye.
neyse biz baya güzel içtik hatta türkçe şarkılar açtılar eğlendik. sonra türkçeye "ben daha önce hiç" diye çevirebileceğim oyunu oynadık. herkes sırayla daha önce yapmadığı bir şey söylüyor ve masada onu yapan kişiler shot atıyorlar. genellikle tabi cinsel tecrübelerden bahsedildi. gecenin ilerleyen saatlerinde arkadaşları gitmeye karar verdiler ben de tam hazırlanacaktım istersen burada kal dedi. ben de ne cesarettir bilmem, yakışıklı beye güvendiğimden midir, ondan hoşlandığımdan mıdır nedir tamam dedim.
arkadaşları gidince hadi gel film izleyelim dedi odasına geçtik. ben film izlersek uyuya kalırım dedim. sohbet etmeye başladık. herşey gayet güzel tatlı tatlı ilerledi ve öpüşmeye başladık. tabi benim toyluğum kalp atışlarımdan belli oldu. o kadar toyum ki ilk hamleyi o yapmak durumunda kaldı. o beni öptü,o üzerimi çıkardı vb. ben de yapmak isterdim ama neden gerçekten bilmiyorum çok çekindim. bana sürekli utanmana gerek yok istediğini yapabilirsin dedi. o an o kadar sevişmek istedim ki dayanamayıp ben de hamleler yapmaya başladım. gerçekten çok şanslı biriyim bu kadar güzel bir sevişmenin "ilk"im olduğunu düşünürsek. güneş doğana kadar seviştik. daha sonra bana bir kazağını verdi onu giydim. bana kahve yaptı beraber kahve içtik ve sonrasında öpüşüp ayrıldık ben de eve döndüm.
happy ending.

erkek öğrenci yurdunda kalmak

askerlik, hamilelik gibi sabır gerektiren eylemdir. 3 yıldır yurtta kalan biri olarak bir anımı paylaşmak isterim.
bir gün okuldan geldim duş alacaktım. odada 3 kişi kalıyoruz. tuvalet odanın içinde ama duşa-kabin yok bu yüzden havluları odanın içinde askılara asıyoruz. neyse ben geldim odaya havlumu aldım üzerinde bir ıslaklık. sığırın teki havluma boşalmış. bildiğin attırmış. o gün de şehir dışına çıkacaktım. tekrar astım havluyu gelince tekrar kontrol etmek için yerinden alınırsa farkedeceğim şekilde astım. odaya 2 gün sonra geldiğimde bulduğum manzara daha da berbattı. islaklıklar kurumuş haliyle ve artmıştı.
#erkeköğrenciyurtlarıyıkılsınyerineavmyapılsın

çocuk istismarı

0-18 yaş arası çocuklara, çocuğa yakını ailesi akranı veya tanımadığı biri tarafından uygulanan gelişimini fiziksel ve psikolojik açıdan kötü etkileyen tüm hareketlerdir.
istismar duygusal, fiziksel ve cinsel olabilir. bunlarla birlikte çocuğun temel ihtiyaçlarını kasti olarak karşılamama da istismara girer ve buna ihmal denir.
ülkemizde tanımlar aynıdır ancak şöyle bir ayrım vardır. 15 yaşından büyük çocuklar "rızası" olduğu taktirde cinsel istismara maruz kalmış sayılmaz.
cinsel istismarcıların çoğu çocuklara istismarın bir oyun olduğunu anlatır ki tekrar tekrar çocuğu kullanabilsin. bu yüzden çoğu çocuk ona yapılan şeyin istismar olduğunu fark etmez. veya aynı şekilde çocuklar bu durumun farkına vararak, ailesi vb. kişilere söylemeye çekindiğinden -çünkü kendini suçlu görür- bunu kimseyle paylaşmaz. bu durumlar göz önüne alınınca, 15 yaşında bir insan rızası olsa dahi hayatındaki sonuçlarını uzun vadede düşünebilecek yetisi tam olmadığı için ve istismarı hayatından çıkarmak için rızası olduğunu söyleyebilir.
yani söz konusu türkiye olunca "dayak cennetten çıkmadır, kızını dövmeyen dizini döver, eti senin kemiği benim, vurun kahpeye" gibi bir kültürle desteklenen ve meşrulaştırılan eylemdir.

ayı sözlük

dün gece uyku tutmayınca bilgisayarda dolaşırken keşfettim bir sözlük. hemen yazar olmak istedim ve işte buradayım. gayet de memnunum.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.