eurovision 2016

yıllar sonra yeniden katılma kararı aldığımız yarışma.
halk jürisi tarafından oylamayla seçilmeden türkiyedeki müziğe bi katkısı olmaz anca para ısrafı...
erivan'da yapılırsa -muhtemel ki- katılmayacagımız yarışma. ermenistan bu yıl (100. sene anısına), "inkar etme" isimli bir şarkıyla yarışacak. resmi eurovision sitesi eurovision.tv'nin şimdiden şarkıyla ilgili kampanyasına bakılırsa zaten her şey ayarlanmış gibi gözüküyor...
avustralya katılıyorsa, amerika, kanada, brezilya, arjantin, japonya gibi ülkeler de katılsın dediğim yarışma.
eğer bir gün japonya oraya katılırsa orayı yıkarlar dediğim yarışma.
estonya'da yapılacak olmasını dilediğim yarışma.
2015'teki yarışma naklen yayınlanmadığı için ebu kuralları düşünüldüğünde 2016'da katılmamızın nasıl mümkün olduğunu anlamadığım yarışmadır.
katılıp katılmayacağımıza dair trt'den henüz bir açıklama gelmemiş yarışma. ne hakkın var bizi böyle tedirgin etmeye zalım trt. bunun yanında eminim ki isveç gibi eurovision manyağı bir ülke nefes kesici bir prodüksiyona imza atacaktır.
yasakçı ve homofobik trtnin katılmayacağımızı beyan ettiği organizasyon
yasakçı ve homofobik trtnin katılmayacağımızı beyan ettiği organizasyon
nihayet bu sene türkiye'nin de katılacak olmasıyla benim için heyecan çanlarının yeniden çalmaya başladığı, gönlümden geçen yarışmacının edis görgülü olduğu, yeniden elimde kağıt kalem yarışmayı izleyeceğim için ayrı bir mutluluk duyduğum, insanların "aman o müzik yarışması değil, politik yarışma" çemkirmelerinin benim için zerrece önemli olmadığı ülkeler arası müzik yarışması.
küçüklüğümden beri muhteşem heyecanla izlediğim yarışmanın bu seneki ayağı.
2015 yılı yarışmasını erasmusta olduğumdan rahatça izleyebilmiştim. yarışmada olmasak da yine deliler gibi heyecanmıştım.
bayılıyorum bu yarışmaya. oylama vb. şeyler gaza getiriyor ama yarışma tümüyle harika bana göre
ha yok değil katakulliler ama nerede yok ki.
san marino'yu, bir zamanlar riziko adlı yarışmayı sunan serhat hacıpaşalıoğlu'nun temsil edeceği yarışma. bir şekilde varız yine eurovision'da, ilginç bir şekilde olsa da
stockholm'deki yarışmaya türkiye katılmıyor, ancak türkiye'den bir isim, eski patronum serhat hacıpaşalıoğlu san marino adına yarışmaya katılıyor. izlemek için bir neden.
ukrayna'yı, tatar şarkıcı jamala'nın temsil edeceği yarışma. 1944 isimli şarkı, kırım türkleri'nin 1944 yılında yaşadığı büyük sürgünü anlatıyor.
eski eurovision yarışmaları kadar zevk vermeyeceği kesin olan yarışma.
ülkelerin temsilcilerini belirlemek için yaptıkları final yarışmalarında hak etmeyen kişilerin kazanması yüzünden bu sene pek zevkli olmayacak yarışmadır. sıkılmadan dinlediğim iki üç şarkı var. geçen sene her şarkı güzeldi neredeyse. eğer böyle giderse her yıl isveç kazanacak.
türkiye'nin katılmaktan vazgeçtiği yarışma. benim bu yılki top 10 dediklerim, ukrayna, italya, fransa, estonya, letonya, ermenistan, çek cumhuriyeti, hırvatistan, almanya, norveç.
ilk yarı final youtube kanalından canlı izlenebilir; finalistler açıklanıyor.bu gece yarışan ülkeler;

finlandiya, yunanistan, moldova, macaristan, hırvatistan, hollanda, ermenistan, san marino, rusya, çek cumhuriyeti, kıbrıs rum kesimi, avusturya, estonya, azerbaycan, karadağ, izlanda, bosna-hersek, malta.
  • /
  • 2