sigarayı bırakmak

ilk zamanlar için anlamsız yeme içme isteği uyandırıyor tabii. ancak canın sigara istediğinde camı açıp derin bir nefes çekmek işe yarıyor*. <br> <br>(bkz: bu sefer olacak inşallah)
en iyi bırakma yöntemi yerini doldurma ya da* yer değiştirme sanırım. 3-4 gündür çekirdek* çikolata bir şekilde yapıyorum ama hiç bir şey * en iyi dostumun yerini doldurmuyor **** bunu daha ne kadar sürdürebileceğim * bilmiyorum. bir insanlık namına özellikle yaklışıklı * yazar arkadaşlar bana bir el atsalar* en azından fiziksel bağımlılığım geçene kadar * ağzımın dolu kalmasını sağlasanız *** büyük sevap kazanırsınız * gerçekten bak, bu bir amme hizmetidir.***
sigarayı bırakmak otlakçılığa başlamaktır. *
5-6 kez bıraktığım, bir seferinde 7 ay bir seferinde de bir buçuk yıl hiç içmediğim, bir gün tamamen bırakabileceğimi inandığım zevk çubuğu. onsuz yemeklerin tadı daha iyiydi.
(bkz: bırakmadım ara verdim)
28. günümü doldurduğum eylem, fazladan 5 kg garantilidir.
son sigaramı 2012'nin son dakikalarında içtiğim istikrarlı davranırsam yeni yılda içmemeyi düşündüğüm meret.
şu aralar yapmaya çalıştığım şeydir. zaten çok başlamamıştım da
sinirlerin tavana çıkmasına ve tartının 120 ibresini zorlamaya yardımcı bir eylem imiş.
ilk bi kaç hafta oldukça zor geçen, sinir ve öfke krizleri, sürekli kendine bir uğraş aramak ve bu sebepten kendini yemeğe verip göbeğin bağımsızlığını ilan etmesine sebebiyet veren olay.

* *
her şey tırsmam ile başladı: (bkz:#120576)
ardından ölür müyüm diye panikledim. bir kaç saat içmeye ara verdiysem de devam ettim o gün. ama ne içme. pakete para verdim hesabı, çöpe mi gideydi. ve her şey salı günü başladı. hiç canım çekmedi. o gün. akşam uyumadan önce sadece iki fırt çektim. ve ver elini sigara bırakma süreci. boşanma sırasında hiç bir sıkıntı çıkarmadık ve yeni gün ile birlikte dokuz gün oldu. devamı gelir umarım. geçen sene van depremi olduğu sırada yirmi gün önceden bırakmıştım. van depremi ile ortaya çıkan ırkçı söylemler midemi bulandırıp sabrımı zorlamıştı derken tekrar sigaraya başlamıştım. bari bu defa bir şey olamasa şu memlekette de sigarayı temelli bırakabilsem. *
aniden alınan ve uygulaması çok zor olan bir karardır. 50. günü geçti bırakalı ama hala bazen aklıma geliyor. neyse ki sakız var. düşünüyorum da aslında iyi oldu . aklıma sigara gelince artık muz yiyorum ve çok mutlu oluyorum. bırakan insanlara tavsiyem herkese bıraktığınızı söyleyin ve onlardan gelecek övgüleri bekleyin . bende çok işe yaradı bu olay...
psikolojik bağımlılık 3 ay kadar oluyor 3 ay içinde hala bagımlısınızdır dikkat edin .
bol su
bol duş
bol gezme
biz ayrılmayı çok denedik ama olmadı. meret çok seviyor beni. bırakmıyor beni efenim. terketmiyor bir türlü. kendisine kuma bile getirdim. yine olmadı. denemediğim yöntem kalmadı. olmuyor. ayrı yapamıyoruz. çok seviyor beni.
başladığın işi neden yarım bırakasın dediğim tek durumdur. madem başladık dibine kadar devam edelim değil mi? neden sigarayı yarı yolda bırakayım ki! 2 ye çıkarıyorum pakedi, var mı artıran?
tadında içince daha keyifli. az için, öz için.
yediğiniz, içtiğinizin damağınızda bıraktığı tadı, oksijenin ciğerlerinize nüfuzunu, tendeki doğal * kokunuzu yoğunlaştırır, iyidir.
her yaktığımda asla yapamayacağımı hissettiğim iş. kanserden ölmeyi bile göze aldım resmen. ama ille bırakmak isteyen varsa belki aşağıdaki link yararlı olur. bir izleyin bence.

http://www.izlesene.com/video/sigarayi-b...
şarkılara konu olmuştur.

bir insan neden sigarayı bırakmaya çalışır ki ? anladığım gün bırakacağıma söz veriyorum.
sigara bırakılmaz , sadece ara verilir !!!
  • /
  • 2