yaş kompleksi

ilerleyen yaşlarla birlikte- kiminde 30, kiminde 40 sonrası- başgösteren acımasız bir kompleks. aslında yaştan/yaşlanmaktan ziyade yaşanamamışlardan kaynaklı bir gerilim hadisesi. her daim gergin görünmeyi başaran ajda gibi yenilenen ciltler ve beraberinde kendini daha iyi hisseden ruhlarla üstü örtülebilir, elde olmayan sebeplerle genç göstermenin avantajları kullanılabilir, beni beğenen beğenmiş klişesine saplanmayarak zamanın gerisinde kalmamak başarılabilir. zaman ilerler, beraberinde yaş da. zamanı yavaşlatamayız ama zamana daha fazlasını sığdırmayı deneyebiliriz.
dayı olduktan sonra daha bir farkına vardığım olgu.
ne yazıktır ki içinde olduğum ruh hali. yaşın ilerlemesini bana gösteren hatta kafama vuran pek çok şey var. en önemlisi de kızımın büyümesi. fiziksel olarak çok daha iyi hissettiğimi söyleyebilirim *. ne yazık ki zaman tutulamıyor, kimse de dur artık diyemiyor. bedenimize yapacağımız en büyük iyilik düzenli spor aktiviteleri *, düzenli beslenme. sigaradan katiyetle uzak durmak çok önemli. yine düzenli olarak toksin atma yani antioksidanlar önemli. botox, estetik operasyonlar gibi yaklaşımlar sadece hikaye. yüzüm de var kırışıklık, ne kadar tombik olsam da gülünce kırışıyor göz kenarlarım, onlar benim yaşımın nişanesi. seviyorum, sevilebiliyorum. gerisi de hikaye.
şekilci insanların 18 yaşında da 38 yaşında da yakalanabileceği hastalık.
dile getirilmesi durumunda, çevredekiler tarafından '' aaaa olur mu öyle şey. her yaşın ayrı bir güzelliği var.'' cümlesini işitme hadisesidir.*
40 yaşını geçen gaylerin yaşadığı 'giderim bitmek üzere' endişesi.
benim için, son birkaç yıldır depresyon nedenidir.
gay ortamlardan ve etkinliklerden kaçma sebebidir.
30 yaş üstü hatunlarin biz 26 yaşlarında olan artık evrimini devrimini tamamlamış hatunlari kucumsemesi de bir nevi yaş kompleksidir.
henuz girmedigim komplekstir.

20'li yaşlarda olmayan, sonrasında da tabiki olmayan şeydir^^
21 yaşınızda etrafınızdaki insanların size 28-29 gösteriyorsun demesi sonucu oluşan kompleks