eşcinsel arkadaş çevresi

bir eşcinselin kendiyle barışık bir dünya kurabilmesi için elzem olan gerekliliklerden biri bence. halinden derdinden anlayacak, cinselliğinle ilgili durumlarda yardım alabileceğin, bu konular hakkında kakara kikiri yapabileceğin, kendin olmaktan çıkmadan, hislerinin bazılarını gizlemeden konuşabileceğin ve bunları konuşurken anlaşılmama riskinin çok az olduğu güvenli bir ortam bence fena halde önemli birşey.

hornetteki bazı profillerde görüyorum, "eşcinsel arkadaşı olmayan" kişiler aradığını özellikle belirten insanlar var. pek anlam veremiyorum bu duruma.

böyle bir arkadaş çevresi oluşturmak için uğraşıyorum ben de. önce en mantıklı ve en kolay yol olarak gördüğüm hornetten arkadaş bulmaya çalıştım ama çok garip şekilde dürüst olabileceğimi kimse düşünemedi, bazı konuşmalar iyi gitse de alakasız şekilde çat diye kesildiğini gördüm ve bu durumlar beni o tip uygulamalardan ciddi anlamda soğuttu. bu ülkede uygun bir platform değil sanırım. şu anda iyi kötü oluşan ve beni cidden rahatlatan arkadaş çevremi de sağolsun ayı sözlük ortamından, bir de dahil olduğum lgbt aktivizmi çabalarından edindim, mutluyum bu konuda. öte yandan benim için zor bir süreç oldu. bu ülkede oldukça zor süper rahat birisi değilseniz.
herkesin ihtiyacı olan bir şeydir
dertleşebileceğim ve hislerimi anlatabileceğim insanların cinsel tercihine bakmadığımdan dolayı, eşcinsel arkadaş çevrem olsun diye hiç bir zaman arayışa girmedim. önemli olan gerçek arkadaşlıkları kazanabilmek diye düşünüyorum.
bu başlığı tahmin ettiğim üzere ben açmışım 2 yıl önce. etrafımdaki hiç bir arkadaşıma açık olmadığım zamanlardı ve eşcinsel kimliğimi konuşabileceğim arkadaşlar arıyordum. türkiye'de maalesef oldukça zor, ya da ben beceremedim, bilmiyorum. ayı sözlük zirvelerinden güzel insanlar tanıdım arkadaş sayılabilecek kadar güzel iletişimler de kurdum, ama hornet tarzı yerlerden arkadaş bulamadım hiç. bir ara bayağı bu konuya kafayı takmıştım.

aradan geçen iki yıl içerisinde bütün yakın çevreme, arkadaşlarımın neredeyse hepsine açıldım, çok da iyi geçti çok şükür, şimdi arkadaşlarımla normal bir şekilde yaşadıklarımı, hissettiklerimi, ilişkilerimi vs. paylaşabiliyorum. şimdilerde farkettim ki, artık ben bir eşcinsel arkadaş çevresi aramıyorum, zira halihazırdaki arkadaşlarımla da her istediğimi konuşabiliyorum. bunun ayırdına varmak benim için hoş oldu. elbette yine de eşcinsel arkadaşlarım olsun isterim tabii ama artık bu ilk entryi yazdığım zamanki gibi bunu elde etmek için özel bir efor harcamayacağım, çünkü çok elzem bir ihtiyaç olarak görmüyorum.

sözün özü, açılmak çok iyi bir şey. oh lan, rahat ettim vallaha, ama çok kastırdı amk.
sanırım entry’yi açan arkadaşın 2 yıl önceki durumdayım. kendimi yeni yeni kabul ettiğim için hiç olmayan eşcinsel çevremi genişletmeye çalışıyorum.
sonuç: fail
istanbul için böyle bir çevre kurmak hiç zor değildir çünkü;
(bkz: ayı sözlük zirveleri)
(bkz: gezi parkı)
(bkz: tek yön)
(bkz: maçka demokrasi parkı)
(bkz:superfabric)
benim ara ara takıldığım eşcinsel arkadaş çevreleri oluyordu ama çoğu dedikodu yapıyor :) kafama göre bir arkadaş grubum yok. tek takılıyorum çoğu zaman ailemin dışında. eğlenceye giderken tek gidiyorum. herkesin kafa dengi bir grubu, çevresi olmasını dilerim ama. yaşadığımı hissettiriyordu paylaşımlarımız arkadaşlıklarımız.
olmasa da olurdur. bi kere girişimim oldu bu konuda. daha önce hep ilişki amaçlı buluşmuştum. bi sefer de arkadaşlık amaçlı buluşayım dedim. ilişkiden yeni çıkmışım, ben anlatıyorum, o anlatıyor, konuşuyoruz. sohbet gayet iyi gidiyordu. ayrıldıktan sonra benden hoşlandığını söyledi. ilişkimin yeni bittiğini, bu konulara açık olmadığımı hatırlattım çünkü onunla ilişkimiz bir tür yara bandı ilişkisi olacaktı. ben kimseyi yara bandı olarak kullanmak istemem. kabul etmedim. saldırganlaştı, ona anlattıklarım üzerinden bana hakaret etmeye başladı. eski sevgili konusunda beter ol, hak etmişsin gibi cümleler kurdu bana. kötü niyetliydi. eşcinsel arkadaş gereksiz bir olaymış onu anladım. herhangi birine özneleri değiştirerek anlatmayı tercih ederim.
malesef akcayda yok var ama cd ler hetero tipliler sisman seven yada lgbt yi bulabilen yok
ya sonunda sikişe bağlanıyor yada sizi çekemeyip sebepsiz yere düşmanca tavırlar sergiler sonuç olarak hala adam akıllı düzgün bir eşcinsel dostum yok ha konuştuğum biri var gerçi sözlükten ha iyi ki var ona da buradan selamlar