eşcinsel arkadaş çevresi

bir eşcinselin kendiyle barışık bir dünya kurabilmesi için elzem olan gerekliliklerden biri bence. halinden derdinden anlayacak, cinselliğinle ilgili durumlarda yardım alabileceğin, bu konular hakkında kakara kikiri yapabileceğin, kendin olmaktan çıkmadan, hislerinin bazılarını gizlemeden konuşabileceğin ve bunları konuşurken anlaşılmama riskinin çok az olduğu güvenli bir ortam bence fena halde önemli birşey.

hornetteki bazı profillerde görüyorum, "eşcinsel arkadaşı olmayan" kişiler aradığını özellikle belirten insanlar var. pek anlam veremiyorum bu duruma.

böyle bir arkadaş çevresi oluşturmak için uğraşıyorum ben de. önce en mantıklı ve en kolay yol olarak gördüğüm hornetten arkadaş bulmaya çalıştım ama çok garip şekilde dürüst olabileceğimi kimse düşünemedi, bazı konuşmalar iyi gitse de alakasız şekilde çat diye kesildiğini gördüm ve bu durumlar beni o tip uygulamalardan ciddi anlamda soğuttu. bu ülkede uygun bir platform değil sanırım. şu anda iyi kötü oluşan ve beni cidden rahatlatan arkadaş çevremi de sağolsun ayı sözlük ortamından, bir de dahil olduğum lgbt aktivizmi çabalarından edindim, mutluyum bu konuda. öte yandan benim için zor bir süreç oldu. bu ülkede oldukça zor süper rahat birisi değilseniz.
herkesin ihtiyacı olan bir şeydir
dertleşebileceğim ve hislerimi anlatabileceğim insanların cinsel tercihine bakmadığımdan dolayı, eşcinsel arkadaş çevrem olsun diye hiç bir zaman arayışa girmedim. önemli olan gerçek arkadaşlıkları kazanabilmek diye düşünüyorum.