eşcinsellerin intihar nedenleri

homofobik insanların baskısı ve normal insanlardan daha fazla sıkıntılarla boğuştukları için ...
bilmiyorum ama etmesinler çok yaşasınlar renklerimiz azalmasın.
ümitsizlik, umutsuzluk, mutsuzluk
bunun üzerine tez yazmak istiyorum ama yinede doğru yanıt "bazı insanların cahilliği diğerlerinin güçsüzlüğü ve amaçsızlığı" olacak.
çünkü insanlar bazen insanlıktan çok uzak.

çünkü hayat çoğunlukla hiç kolay değil bir eşcinsel için, hele de böyle bir toplumda.

çünkü cehalet, kabalık; vahşi bir başıbozukluk var bu toplumda.

tahammül kolay olmasa da dayanmalı. intihar çözüm de değil kurtuluş da...
yalanlar sayesinde yaşamayı kendine yedirememek, olmadığın birisi gibi davranmak zorunda kalmak, reddedilmek, kabul görememek, dışlanmak, saklanmak zorunda olmak, saygı duyulmamak, sevgi görmemek, itilmek, kakılmak, ezilmek, aşağılanmak, hor görülmek, kınanmak, kötü gösterilmek, ahlak dışı olarak itham edilmek diye uzayıp gidebilecek bir liste oluşturan, insanlığa kayıp yaşatan nedenlerdir. bunlar yaygın ve genel olarak bilinen nedenlerdir ayrıca herkesin kendi hayatı özelinde sonucu yürek burkan milyonlarca çeşidi olan nedenler de vardır.
toplumsal baskı ve yalan üzerine kurulu bir hayatı yaşamak zorunda kaldıkları için olabilir.

genelleme yaptığım düşünülmesin de eşcinsel bir kız arkadaşım aynen şunu demişti "yalan söyleye söyleye bunu yaşam tarzı haline getirdim" o zaman anlamıştım. tüm bunlar etken olabilir ama intihar hiç hoş değil ve çözüm de değil.
baskı ve toplumdaki gizli gaylerin bile ona baskı yapması
benim intihar yolunu defalarca seçme nedenim eşcinsel dönüşüm terapisiydi. kimliğimi, kişiliğimi, beni ben yapan her şeyi aşağılayan bu terapi beni alkolik yaptı, okulumdan uzaklaştırdı, işten atılmama neden oldu ve etrafımdaki herkesten uzaklaştırdı. terapistlerim "edebiyattan uzaklaş, okumak eşcinselleştirir" gibi tabansız argümanlarla kitaplarımı bile aldılar. ne gariptir ki son dönüşüm terapistim intihara yatkınlığımdan kurtulmama vesile olan kişidir.
aile içi şiddet ve eşcinsel çocuğunu kabullenememe.