eski sevgiliyle kanka olmak

tamamen bitmiş ilişkilerde gözlemlediğim öteki türlü bitirememe hali. aşk falan bitse de sosyal anlamda bir "kopamıyoruz abi" durumu var.

her anlamda birbirini çok iyi tanıyan iki insanın yoluna iki kanka olarak devam etmesi, zamanla ayrı insanlara aşıp olup bunu birbirleri ile paylaşması hatta geçmişi hatırlayıp gülümseyen gözlerle bir şeyleri yadetmeleri hep bu minvalde ilişkiler. tabi hemen öyle sevgi ponçiği olup kapılmamak lazım "kokusuna, vücuduna, yüzündeki ben ve noktalara kadar ezbere bildiğim bir adamla ayrılınca asla kanka olamam ben" şeklinde bu duruma itiraz edenler de yok değil.

"bir gün aşklar biter hatıralar kalır, gelenler gideni hep hatırlatır" diyor cengiz bey; kanka olarak devam eden iki eski sevgilinin bir müddet sonra bir şeyleri canlandırıp yeniden sevgili olması çok zor bir ihtimal değil.

(bkz: eski eşle kanka olmak)

muhteşem bir ilişkidir... başarabilen için tabii ki.

ben olamam malesef ama olabilenlere bravo .
duygusal bir bağ kurulmadan biten ilişkilerde çokda güzel yürütülen olaydır.
şahane bir şekilde de eğlenilebilinir bu insanla.
iyi bir insansa neden kaybetmek isteyelim adı ne olursa olsun mutluluk veren insanlar hayatımızda olmalı.
ilişkinin nasıl bittiği çok önemlidir. eğer kavgasız ya da bir taraf diğerini ilişkinin bitmesinden dolayı suçlamıyorsa dost-kanka olunabilir. güzeldir ama birlikte alkol tüketirken dikkat etmek lazım, her an kendini dostum dediğin kişiyle yatakta sevişirken bulabilirsin ve bu durum bir süre görüşmemeye sebebiyet verebilir.
arkadaşken çok iyi anlaştığın, sonrasında sevgili olduğunda aranızın kıskançlık, tartışmalardan dolayı açılmasıyla ilişki sonladırılır. uzun bir süreden sonrada tekrardan arkadaşlık ilişkisine geri döner. başarabilenler çok şanslı sizi en iyi tanıyanlardan birileri sonuçta iyi anlaşılıyor.
2 eski sevgilim şuan arkadaşım, eski konuları açmadıkları sürece gayet iyi bir arkadaşlık