feminen

feminen bir ayı ile beraber olmuştum. gayet de çekici ve arkadaşcanlısı birisiydi. çoğu maskülenden de daha çekiciydi.

sanırım feminen denince herkesin aklına twinkler geliyor o yüzden önyargı var. kısacası çekiciliğe en ufak bir etkisi bile yoktur. kişinin doğal davranmasıdır hatta bence maskülen olmasa keşke herkes feminen olsaydı.

maskülenlik konusuna gelirsek aslında herkesin içinde biraz feminenlik var bence farklı zamanlarda ortaya çıkıyor. bu herkesin içine heteroseksüeller de dahil. neyse konuyu çok dağıttım.
zırıl zırıl feminen olduğum için pek siklemediğim olgu. yani bazısı femdir bazısı masc'dir fln filan. insan kendinde olanı bir müddet sonra yargılamayı bırakıyor haliyle. hatta tam yargılama değil de betimleme diyelim. kimin ne olup ne olmadığına dair içimde en ufak hissiyat kırıntısı bile yok. aaa öyle mi deyip geçiyorum hepsi bu kadar. hatta bugün işe draq queen makyajı yaparak jartiyer giyerek elimde kırbacımla gittim işalla sikerek öldürmezler. oyeahh. malum memleket hiç tekin deyil.
bence içten gelen bir şeydir, bazıları aşırıdır bazıları ise belli belli zamanlarda gösterir. herkeste az bir şey vardır zaten olmaması anormal olurdu . hormonlarında etkisi vardır. ama kesinlikle hastalık değildir. genelde toplumda değişik giyinip değişik davrandıkları için önyargı vardır. yani insanlar haklı. görmediğim bir şey banada garip geliyor.
cinsel ifadenin(gender expression) iki ucu vardır : maskülen ve feminen. feminen kadınsı demektir. toplum bizi doğduğumuzdan itibaren bizi bir kalıba sokmaya zorlar. feminen davranışlar bir erkekte olunca, toplum bunu yadırgar. fakat kimse %100 feminen ya da %100 maskülen değil. tıpkı kimsenin %100 hetero olmadığı gibi. dolayısıyla herkes istediği gibi davranmakta özgürdür. fakat toplum illaki sizi yargılayacak bi şey bulur.
odun gibi durmayan, incelir gibi hareket eden, şımaran kişilere yakıştırılan bir sıfat. efemine de derler.

aslında kadınsı demek sözcük anlamı olarak. neyin kime göre "kadınsı" sayıldığı ölçüsü kimi yerde, kimi durumda belirgin değildir.
neyin kadınsı neyin erkeksi diye yaftalandığı değişken bir şey.

kendimi olduğum gibi görmeye odaklı normal bir insan olduğum için çoğu zaman yeteri kadar erkeksi davranmadığımı gözden kaçırıyorum. toplumu oluşturan insanlar diye andığım kişilerin belirlediği yaşama şekline uymaya çalışır görünmediğimde verdiğim açıkları yakalayan kişiler iyi ki beni uyarıyor. yoksa yaptığım hangi hareketin daha kadınsı, hangisinin daha erkeksi göründüğünü hiç düşünme fırsatım olmayacaktı.
demek istediğim, zorlama bir şey yok. dimdik duran erkek değilim de olmadım da. dimdik duran taraflarımla yazı yazıyorum. ayy demek, ah demek bile bir erkek için büyük başarı sayılıyormuş. ayyhh desem peki...
nedense bana itici geliyor yani nasıl desem bir kızdan daha kız mı desem erkek demek gelmiyor içimden yani kafamı çok karıştırıyor
ah ne bilim yani sonuçta içinde gelen bir his yani gerçeği o başka bir rol sergilemesi ah tanrım rol yapan feminenleri görünce gözlerim kanıyor lütfen içinizden geldiği gibi davranın kimseyi siklemeyin.
severim. hayat enerjileri yüksektir. eğlencelidir. zevkli insanlardır. insan onların yanında mutlu hisseder.
lgbtiq+ topluluğunun gözle görülebilir, seçilebilir kimliklerinden biridir. toplum tarafından farkedilebilmeleri sebebi ile trans bireylerden sonra en fazla ayrımcılığa uğrayan topluluk olduğunu düşünüyorum. bu topluluğun, tıpkı trans bireyler gibi lgbtiq+ hareketinde bir tık daha fazla mücadele gösterdiklerine inanıyorum (şahsi düşüncem). elbette herkesin ayrımcılık ile mücadele yöntemi farklıdır ve herkes elinden geldiği ölçüde ayrımcılık ile mücadele eder ancak bu insanlar ayrımcılığın daha fiziksel bir yüzü ile karşı karşıya kalabiliyor. görünür tüm lgbtiq+ bireylere bol şans diliyorum.
bosna hersek'li grubun adı.

(bkz:feminnem)
(bkz:kadınsı)
envai tanımı yapılmış ama arguman'ın sakalı daha mühim bir noktaya değinmiş.

bu kişiler kendini gizlemekte daha zorluk çekerler. sözlü ve fiziksel şiddet de dahil eşcinsel yönelimlere duyulan nefrete birinci elden çokça maruz kalırlar.

lisedeyken yanımda bir efemine üniversiteli gence baya laf etmişlerdi. duyacağı bir ses tonuyla “top” falan demişlerdi. ben özünde bana da duyulan bu nefrete seyirci kalmaktan ileriye gidemedim. çocuk ise çok da bir tepki vermeden duymazdan geldi söylenenleri.

sadece var olması, yürümesini değiştirmeden o yollardan tekrar yürümesi bile benden çok daha cesur olduğunun bir kanıtıydı.

hala bir suçluluk hissederim. (bkz:ayı sözlük itiraf)
entrylerde görüyorum ki sadece eşcinsellikle ilişkilendirilmiş. feminenliğin cinsel yönelimden bağımsız olduğunu düşünüyorum. heteroseksüel bireylerde de maskülen ve feminen olanlar mevcut. maksülenler helal olsuncularca pohpohlanırken feminenler neden tukaka oluyor anlamıyorum. çok tatlılar bence. insanın içinden geliyor olmalı, ben denedim beceremedim. sonradan olunabilecek bir şey değil yani.
feminen bir tarafı olmayan eşcinsel yoktur, kimse gelip buraya ilgimi çekmiyor, itici buluyorum demesin kb.
siyah tenli bir feminen pasifi videoda izlemiştim. bemce yatakta feminen ise sorun yok. feminenlerin çoğu yatakta iyi olmasada çok güzel esneterek sevdiğiniz pozisyonda sikebiliyorsunuz.
  • /
  • 2