gaylerin çocuk sahibi olma arzusu

(bkz:bilinmezlik): anne/baba olmanın nasıl bir şey olduğunu bilmemek.
(bkz:merak duygusu): bilinmeyen şeye duyulan merak.
(bkz: yasak olanın cazibesi): yasal olarak mümkün kılınmamış olması sebebiyle, doğal bir hak edinin istediğinin yasak olarak konumlanması.
(bkz: eksikliğini hissetme): istense de elde edilemeyen şeyin eksikliği.

bence bütün bu sebepler bu arzuyu körüklemektedir.
kendi çocuğum olmasını asla istemedim. ama bir çocuğu evlatlık alma arzusu yıllardır yakıp durur yüreğimi.
hemen çocuk yapasım geldi, kendimden bir tane daha inanılmaz bir şey olur galiba. yada ölü yatırım. :)
hayatta belki de en çok istediğim şey olabilir. ailesini kaybetmiş bir göçmen çocuğa, kimsesizler yurdunda kalan bir çocuğa aile olabilmek isterdim. gay dad'leri youtube'dan instagramdan görüp onlara aşırı özeniyorum.
tabii ki türkiye'de bunun gerçek ol(a)mayacağının bilincindeyim. ülke dışında bu hayalimi gerçekleştireceğim.
uzun süre hem kendime hem dünyaya kızgınlığım nedeniyle cinselliğimi oldukça harlı bir şekilde yaşadım. erkekler benim için oyuncak gibiydi, sıkıldıkça başkasına ondan başkasına... ama bir yerden sonra belli birikimlerin de etkisiyle daha durulduğumu hissediyorum. artık hayatıma aldığım insanlara daha dikkat ediyorum. olan ilişkilerimi sağlamlaştırıyorum. dalgalı denizlere açmıyorum artık yelkenlerimi. daha duru sakin demir atabileceğim güverteler düşlüyorum.
maalesef camiamızda her şey çok hızlı tüketiliyor, birçok kavram sadece kelime düzeyinde kalıyor. aşk, sevgi, seks, ilişki gibi. kızmıyorum kimseye, yargılamıyorum da ama biliyorum ki hayata benim penceremden bakan insanlar da var. iş sadece bunları dile getirebilmekte. ve bu hisleri taşıdığımız için, belki sosyal medyada tam tersiyle her gün yüzleştiğimiz için suçlu ya da eksik hissetmemekte. hayır, 30 belki 40 yaşında hiçbir ilişki yaşamamış olmak seni eksik yapmıyor. hayır, sevdiğin adamla ve sadece onunla yıllar boyu beraber olma fikri/isteği seni gerikafalı veya "kezban" veya uyumsuz yapmıyor. bundan sonrası için mutluluğu hak etmediğin ve yalnız öleceğin anlamına da gelmiyor. mutlu olabilmek için olmadığın biri gibi davranıp istemediğin ilişki paternlerine girmek zorunda değilsin. her çiçek her toprakta açmaz, mevzu toprağını bulabilmekte.
bi insan dünyaya getirmekten daha güzel ne olabilirki?
benimki 16 yaşına geldi, arada kavga ediyoruz ama gittikçe daha iyi anlaşıyoruz da.
iyi kalpli bi kadınla 2 çocuğum daha olsun isterim. inşallah olur.
varoluşuna kodlanmış eziklikten çıkamamak, toplumsal direktifi aşamamak demektir.

bu ülkede eşcinsel bir baba herhangi bir cinsiyetten bir çocukta nasıl yara açacaktır, o yara çocukta var olsun diye etraf nasıl çabalayacaktır, çocuğun safiyane hisleri nasıl zamanla bozulacaktır diye düşünmeden isteyenlere sevgiler.
saçma bir başlık bence, zira bu istek üreyebilen her canlıda mevcut, yönelim farketmeksizin.
finlandiyalı çok yakın bir kadın arkadaşım bugün hamile olduğunu söyledi, çocuğun babasının kim olduğundan emin değil ve doğurmak istiyor, 30 yaşında ve helsinki gibi pahalı bir şehirde kendini ekonomik olarak idame ettirebilecek kadar kazanıyor, hayatında partner olarak bir erkek istemediğine de karar vermiş durumda, kardeşleri ve arkadaşları da destek olacak o da oldukça belli, ben de çok sevindim çünkü geçen yaz türkiye'ye beni ziyarete geldiğinde çocuk istediğinden bahsetmişti.
türk olsaydı böyle bi şeyi muhtemelen endişeyle karşılayacaktı ancak toplum baskısının olmadığı ve ekonomik sıkıntıların bulunmadığı finlandiya'da tek başına çocuğunu yetiştirmeyi rahatça düşünebiliyor.
bence eşcinsel bireyler de çocuk sahibi olabilir, çocuk yetiştirebilir ancak türk toplumu gibi bir toplumda bu ne yazık ki çok zor.
kişisel olarak şu an herhangi bir çocuk sahibi olma arzusu taşımıyorum ancak ileride bu fikrim değişebilir, ileride ekonomik olarak sıkıntı çekmeyeceğimi bildiğim ve çocuğuma gerçekten güzel imkanlar sağlayabileceğimi düşündüğümde çocuk sahibi olabilirim, neden olmasın?
evrimsel olarak üreme isteğiyle geldiğimiz için ne olursak olalım ufak insanlar yapmak istiyoruz. yapmasak da olur.
  • /
  • 2