gia carangi

70 lerin sonu 80 lerin başında henüz 17 yaşındayken modelliğe başlamış, aslında ilk süper model sayılabilecek kadın. uyuşturucu bağımlısı olduğundan aids e yakalanmış ve bu hastalıktan ölen ilk ünlü kadın olmuştur. aslında hızlı yaşa genç öl lafına çok uygun bir hayat hikayesi var. angelina jolie nin carangi yi canlandırdığı ve ona altın küre getiren filmi gia da hayatı çok başarılı anlatılmış. filmde her ne kadar lezbiyen olarak anlatılsa da sanırım biseksüelmiş, çünkü erkeklerle de ilişkisi seksüel ilişkisi olmuş. tuhaf rastlantı ölüm yıldönümü de yarınmış.
hayatın ağır geldiği güzel kadın. bugün ölüm yıl dönümüdür..

''sex was real easy. it was everywhere, it didn't really mean too much. love was the hard thing to find, even if you were looking for it. which not too many people were, and even if you found it, which not too many people did, even if it was right there in front of you, how could you see it will all the sex in the way?'' demiştir..
dünyanın ilk top modellerinden. sandy linter ile yaşadığı aşk ile dikkatleri üzerine çekmiştir. ayrıca bilinen ilk rock chicklerden.

"seks her yerdeydi. çok da bir anlamı yoktu. bulunması zor olan şey aşktı. onu arasanız bile, birçok insanda yoktu. ve bulsanız da, tam orada, önünüzde duruyor olsa bile, etrafta bu kadar seks varken nasıl yaşayabilirdiniz ki?"
hayatının anlatıldığı filmde angelina jolie'nin hayatının en iyi rollerinden birini çıkardığı kadındır. gene film sonrası gelen internet araştırmasında filmde geçen meşhur vogue kapağını gördüğünüzde, miğdenize birşeyler oturabilir. *