gizlilik

insanlar kendi öz benliklerini, değerlerini gizlemek ve izole etmek istediklerinde buna diğer insanlar saygı göstermelidirler. bu gizlilik ilkesinin ihlali bazen can sıkıcı olabilecek boyutlara ulaşabiliyor. sonuçta her insana tanınmış bir haktır bu, ne haddine herkese yayın yapmak.
gizliyim diyen bir gay e balıklama dalasım geliyor,hadi kimliğini,adını,işini vs gibi şeylerini gizledin...?
be gerizekalı ! biriyle tanışıp yatağa girdiğinde neyini gizliyceksin ? yüzüne maskemi takıyorsun ? yoksa her sex sonrası yüzüne estetikmi yaptırıyorsun ? bence kendini kandırıyorsun gizli olan şahıs...
görünmeyen,bilinmeyen gay (lafta)
önem verilen istatik gay profillerinde özellikle ..
gizlilik: sevdiceğini kapıya kadar geçirirken, el ele göz göze "canım, aşkım, hayatım, bi tanem" derken, kapı açılınca iyi akşamlar ismail abi demektir.
bazen yüzün eskimesine karşı alınan komik bir önlemdir. her ortama giren çıkan, fazlasıyla renkli bir seks hayatı olan, profil sitelerinde boy boy fotoğraflarını yayınlayan ama sonrasında fazla deşifre olduğu ve talep görmeyebileceği düşüncesiyle ''gizlilik'' moduna geçen, gay bara gidenleri tukaka eden, fotoğrafların sitelerde yayınlanmasını ahlaksızlık olarak görüp ahlakçılık yapan gaylerin bakir tavırları samimiyetsizliğin gerçek bir yansımasıdır.

(bkz: maskeli ahlakçılık)
genelde cevrenin dogru bulmadigi veya desteklemedigi kisilik konularinda cinsel yonelimlerde vb kendini saklamaktir . şahsen ben ailem benim cinsel yonelimimi bilseydi ve destekleseydi tipimi sosyal ortamlarda saklamam ve cevremdeki insanlarin ne dedikleri umrumda olmazdi acikcasi ...