google adsense

googlenin internet reklamcılığı hizmeti. bu sistemle reklamlar internet sitelerinde göz yoran bannerlar olmaktan çıkıp sitenin bir parçasıymış gibi görünüyor ve elbette ki kullanımı kolaylaştırıyor.

http://www.google.com/adsense
adsense program politikaları sayfasında "cinsel yönelim" ibaresini kullanmak yerine "cinsel tercih" ibaresini kullanmış hizmet. büyük ihtimalle türkçeye çevirirken sıkıntı yaratmışlardır. ingilizcesinde böyle bir sorun olacağını sanmıyorum.http://support.google.com/adsense/answer...
abi ne kadar google da olsan eğer o şirket türklerin eline geçtiyse nafile. politika ve standart dedikleri şey çifte standarttan başka bir şey değil. sitenin ziyaretçisi çoksa az paraya milyonlarca kişiye ulaşabiliyorlar. böyle olunca da her yayıncıya aynı mesafede olamıyorlar. ayrıcalıklı davranıyorlar, örneğin bi ekşi sözlükte ne kadar yetişkin görseli indexlenmiş olsa da oradaki reklamları asla durdurmazlar.

ayrıca homofobik olduklarına eminim. bakın reklam yayınımızı hiç kod kullanmadığımız halde kod kullanıp bir ihlalde bulunmuşuz gibi durdurmuşlar, fakat işin aslı başkaymış. yazışmalarımız şurada.

https://goo.gl/8kkd9K