gossip

1999 yılında kurulmuş amerikalı indie rock grubu. kibariye güçlülüğü ayarında sese sahip olan beth ditto ablamız günde 2 saat pilates yapan diğer taş bebeklere göre ne kadar iriyse bi o kadar da hayran olunası bir özgüvene sahiptir. hatta bu özgüveninden dolayı 2006da en cool kadın falan seçilmişliği vardır.

mayıs 2012de çıkardıkları yeni albüm a joyful noiseun perfect world şarkısıyla dünya müzik listelerine ilk 3ten giriş yapmıştır.

(pop goes the world)
(heavy cross)
(perfect world)
perfect world şarkısının seamus haji tarafından yapılan remix'ini dj can sayesinde defalarca kez dinlediğim ve zamanla sevip alışabildiğim ilginç bir ablamız. tamam sesi güzel de niyeyse bana adele'i çağrıştırıyor.
lezbiyen ve şişman solistleri beth ditto ile büyük sükse yapan punky topluluk. eşcinsel eviliğin yasal olmamasına karşı yazdıkları standing in the way of control marş olmuştu çıktığı dönemde.
heavy cross parçasını çok sevdiğim grup.

bi de perfect world.
heavy cross'tan bahis eylenmiş. ben de dimestore diamond deyip ihaleyi arttırıyorum:
bir koli sırasında arka fonda random çalan bir müzik listesinde gelmişti kulağıma ilk. sene 2008 filan heavy cross bangır bangır çalıyor. ay oturduğum yerden öyle bir fırladım kalktım ki kim bu kız diye. sonrasında çok sevdim.çok dinledim bir sevgilim oldu onla dinledik uçak gibi olan arabasında