gülhane parkı set üstü çay bahçesi

istanbul'dan ayrı düştüğüm her daim özlediğim ve her kavuşmada ayağımın tozuyla ilk ziyaret ettiğim mekan. benim için büyülü, adeta kutsal bir değere sahip. istanbul aşıklarının sayılı hac yerlerinden birisi.
15 yılı aşan bir gönül bağının kurulduğu ilk yer olmasından belki de.
güzel ve güneşli bir 20 mayıs öğleden sonrasıydı. ve ben iki gün öncesinden tanıştığım birine aşık olduğumu orada anladım. öyle güzel gülen gözleri vardi ki... ve gökyüzü o kadar mavi, boğaz o kadar sarhoş ediciydi ki, elimden aşık olmaktan başka bir şey gelmedi.
en son 6-7 sene önce işleri erken bitirip günün geri kalanını gezmeye ayırdığımız bir günde gittiğim manzarası beni benden alan mekan. o zaman yakın olduğum ama artık yıllardır haber almadığım iki arkadaşımla gidip resim çektirmiştik. istanbul da oturduğum en açıklık en ferah mekanlardan biri. hafta içi kalabalık değil iken gidilmeli mutlaka.
ne zaman gitsem inanılmaz üşüdüğüm; ama buna rağmen insanın canının kalkmak istemediği mükemmel manzaralı, çayı güzel olan mekan.
öyle sote bir yerdedir ki pek az kişi bilir. bir bilen de ayağını çekemez sık sık gider.
güzel olmasının diğer bir sebebi de sote bir yerde olmasıdır. çok kişi biliyor olsaydı alışveriş merkezlerinden farkı kalmazdı kanımca.
manzarası ve kış mevsiminde dört dakikada soğuyan çayıyla eşsizdir.