hepimiz ermeniyiz

hrant dink in cinayete kurban gitmesinden sonra gelişen olaylara tepki niteliğindeki slogan. şimdi bir gerçek var ki bir insanın öldürülmesi kesinlikle çok üzücü bir olay,ama şu var ki ben türküm ve avrupada bir çok ülkede ırkçı saldırılara maruz kalan hatta öldürülen türkler var ve hiç bir avrupalı,hatta ermeni ben türküm demediği sürece neden ben ermeni olayım!. öldürülen türk vatandaşları ,hatta şehitlerimiz de hrant dink kadar masum değil mi?
almanyada evi yakılan türkler için hepimiz türküz diye ortalığı ayağa kaldıran almanlar vardı. bu slogan da bunun benzeridir. ermeniyiz demek ermeni olmak demek değil bu acı bizi de yaktı demektir. <br>(bkz: faşizme inat kardesimsin hrant) <br>azınlığın halinden en iyi azınlık anlamalı.
hepimiz ermeniyiz diyerek yine birilerini ötekileştirmekten öteye gitmeyen söz öbeği. keşke hepimiz insanız diye slogan atsalarmış. daha anlamlı olurdu. <br>(bkz: hepimiz insanız)
adalet birazda vicdanlarda olsaydın anımsatan durum
biz yıllar boyu okullarda her gün, her sabah "türküz" dedik. bazıları sadece bir gün ermeniyiz denmesine bile razı olmadı. -rakel dink
"ermeni olmaktan kaynaklı maruz kalınan haksızlıkları bize yapılmış bir haksızlık olarak görüyoruz." demenin samimi ifadesi.
azınlıklardan yana olan vicdanın destek amaçlı çıkışıdır. paniğe gerek yoktur, sözle kimse ne hrant dink olur, ne de ermeni...
hayatı boyunca morfo kelebeği, kırmızı gözlü ağaç kurbağası ve ateş karıncası gibi farklı renklerde anlamsız hayvanları beslemeye çalışmış insan cümlesidir <br> <br>(bkz: nefretim o kadar büyük ki tadı ağzıma geliyor)
(bkz: faşist turnusolu) <br> <br>hatta ve hatta <br>(bkz: insanlık turnusolu) <br> <br>mensubu olduğu güçlü, kuvvetli, harikulade, muhteşem, cevval ırk sebebiyle pek hoşuna gitmez bazılarının. <br> <br>evet evet, hepimiz ermeniyiz, hepimiz hrant ahparig iz. <br> <br>çoğaltılabilir de: <br>türkiye de: hepimiz ermeniyiz, hepimiz kürdüz, hepimiz eşcinseliz <br>abd de: hepimiz kızılderiliyiz, hepimiz "zenci"yiz <br>çin de: hepimiz uygur türküyüz <br>norveç te: hepimiz laponuz