hes

yurdun bazı bölgelerindeki muhteşem güzelliklere atılan ustura yarası. hesiktir denilesidir
türkıye de halı hazırda olan 2000 den fazla proje vardır. yenilebilen bir enerji olduğu için insanlara doğaya zararlı olmadığı söylenir ama durumun zararları insanlara kazandırdığından daha fazladır. doğal yaşam, tarım ve bu dereye bağlı yaşam alanları bu durumdan çok etkilenir. ilginç olan ise doğanın en güzel ve el değmemiş olan alanları için geliştirilir bu projeler.

günümüz çevre örgütlerinden en büyüğü olan tema sivil toplum örgütü bu projeleri desteklemektedir. hatta bu projelere için hizmet verdiğini rahatlıkla söylenebilir. karadeniz isyandadır platformunun yaptığı basın açıklaması "( googledan " tema deşifre edildi" ve "tema: kocaman şirketlerin kocaman vakfı" başlıkları ile ayınız.) tema nın işleyişi ve dernek çizelgesinde kimlerin olduğu nasıl işlediği açıkça dile getirilmiştir. (bkz: okudum öğrendim dedikleriniz). tema nın diktiği ağaçların gelecekte ekonomik üretimde kullanılacak olan türde ağaçlar olduğunu belirtmek isterim. nedense ege sahillerinin yana ormanlarına dikim yapılmaz da köylüye gelir getirmek işlerindeki verimliliği arttırmak için o bu dayatılır.
doğa kimsenin malı değildir.kuşundur böceğindir...dokuyu bozmaya kimsenin hakkı yok.özellikle insanoğlunun buna hiç hakkı yok...
http://player.vimeo.com/video/15065525?autoplay=1&fb_source=message ... "izlensin" ... yalnız bırakmayın...

suyumi çalanlara, canumi alanlara,ben nasıl inanayim kuyruklu yalanlara...

deremi dolandırma,suyumi bulandırma, kim alıp kim veriyi, kimin malini kima?

(bkz: bulutların gözyaşı)
rize salarha vadisinde devam eden hes in insaatindan dereye birakilan beton atiklari yüzünden onbinin üzerinde balik öldü. bölge köylüleri olayi protesto ediyorlar.

http://haber.sol.org.tr/kent-gundemleri/...
endemik türlerin geri döndürülemeyecek şekilde yok olmasına neden olan, orman bakanlığı rakamlarına göre bazıları üretim kapasitelerinin yarısını bile doldurmayacak kadar enerji üretmiş olan milyon dolarlık yok edicilerdir. http://www.odatv.com/n.php?n=rizede-hes-...
üstü elektrik altı susuzluk prensibiyle çalışır. yapıldığı yerden elektrik üretir, suyu kurutur, para kazandırır.
tüm dünyada, hava-su-toprak yapısında yol açtığı geri dönülmez tahribat nedeniyle terkedilen enerji üretim yöntemleri arasındadır.
hele, türkiye gibi şiddetli erozyona maruz kalan bölgelerde, kesinlikle yapılmaması gereken yapılardır bunlar.
ak dönemin bereketine bakın ki, yandaş inşaat ve enerji şirketlerinin ihya edilmesi amacıyla, su ve ağaç fakiri ülkenin her yerinde mantar gibi yaygınlaştırılmıştır!!

(bkz: susuz bir türkiye)
(bkz: tema vakfı)
(bkz: çölleşme)
(bkz: günlerce susuz bırakıp topraksız gömecen böyle hainleri)
(bkz:hayat eve sığar)

eve sığdırdığımız hayatın kodunu avm girişlerinde kullanmamız*
açılımının hayat eve sığar olduğunu öğrenince şaşırdığım kod. e cidden biz bunu dışarı çıkarken kullanıyoruz?