heteroseksüel ev arkadaşları

cinsel yönelimi karşı cinse yönelik olan kimselerle ev masrafları konusunda girilen ortaklığı ifade eder. bu şekilde yazınca her şey yolunda, oldukça mantıklı bir ortaklık. şehrin masrafları ortada. ama böyle olmuyor malesef. bunlar çok pis, hayvan doğurmuş bunları resmen. odalara karışamam ama ortak alanlar konusunda desteklemediğim bir ortaklık. akşama karşıma alıp konuşmam gerek, anlaşıldı.
kesinlikle rahat yaşamın olmadığı ev arkadaşlarıdır. hele birde homofobiklerse..
kriz üzerine kriz yaratan arkadaşlardır. evet bu akşam ya vezir edilicem ya rezil edilicem. eve geldim bekliyorum akşam yapılacak olan konuşmayı. içlerinden biri ile fena halde papazım. konu büyüdü diğer çocuklara da sıçradı. her zamanki heteroseksüel yalaklığı ile bir haftadır diğer elemanlara yalaklanıyor bizim salak. yani deplasmandayım. üstelik yaşı da en küçük olan benim ve malum konu gay olab benim. merak ediyorum, bunca zaman kardeşleri gibi davranarak bir yer edinebilmiş miyim? ha edinemediysem de o zaman bende kötü olacağım, istemesemde. (bkz: ben sizin gibi olmayı tercih etmiyorum abi)
sizi bilmezse büyük eziyet.
bilirse de egzotik çiçek muamelesi yapma ihtimali yüksek.
her türlü dert. uzak durunuz, mecbur kalmadıkça bulaşmayınız.
ötekileştiriyorum fena halde, ama gerçekler var, olmuyor olamıyor. filmlerdeki gibi erotik gerilimler yaşamayı beklemeyin olan tek şey sizinle aynı koltukta bile oturmayıp duyar kasabilen şekilli modeller.
malesef öyle olmadı, içinde taşiyacağı bir yara bırakacak konuşma yaptım. artistlenmeye çalıştı her eğitimsiz hetero gibi. ama ben haklı bulundum.

edit: konu yanlis anlasilmasin, mesele escinsellik degil. cinselligimi aciklayacagim kadar saygin degiller.
beni çok iyi tanıyan ve gayet de açık olduğum iki heteroseksüel kadın ev arkadaşım var. bu zamana kadar hep yalnız yaşamış biri olarak dünyanın en güzel şeyi bu insanlarla aynı evde yaşamak diyebilirim. tabii bunda yılların vermiş olduğu samimiyet ve zerre homofobik olmayan geniş vizyonlarının da katkısı büyüktür efendim. ben şanslı olanlardım ama ondan eminim bak.
belki anlatmışımdır bu hikayeyi bilemiyorum. biraz bahsedeyim.

mesleğin ilk zamanları bir apart tarzı yerde kalıyordum. bu apartta sadece kızlar vardı. bir gün bir kız arkadaş daha bizim aparta kayıt yapmış. üst katıma taşınmıştı. çok da tatlı bir kedisi vardı. tabi ben baktığım gibi kendisinin eşcinsel olduğunu anladım. aşırı erkeksiliği vardı. kedisini severken merhabalaşıp, çok kısa bir sohbetimiz oldu. fakat uzaktan baktığınızda kendisini erkek zannetmek çok olasıydı. bir gün 5-6 kişilik heteroseksüel kız arkadaş grubumuz çığlıklar eşliğinde apartın sahibiyle konuşuyorlardı. "biz korkuyoruz, onun burada ne işi var?" diyorlardı. sessizce uzaktan izledim kendilerini, lakin şok olmuştum. apartın sahibi de bu durumda bir şey yapamayacağını söyleyio duruyordu. derken kız arkadaşlar yanıma geldi, 'dikkat et bak lezbiyen o. tecavüz eder bize' dediler. ardında bunda anormallik olmadığını ne kadar anlatsak da kendileri bunu anlayamadılar.

o gecenin sonunda kızlardan biri çığlık atıp odasının kapısını kitlemek üzereyken ne olduğunu sorduk. yeni gelen kız tarafından tecavüze uğrayabileceğini söyledi. halbuki eşcinsel arkadaş zavallım odasından bile çıkmıyordu. kedisiyle oynardı öylece.

aradan 1 hafta geçti, o arkadaş ortalıktan kayboldu. meğer daha fazla dışlanmaya dayanamamış. çok üzülmüştüm. ona bu hareketi yapanlardan birisi de biseksüel olduğunu sürekli ima edip ortalığa iş atardı. bu şekilde anlayacağınız, ikiyüzlülük kötü şey.
ev arkadaşlarımın hepsi heteroseksüeldi ve çoğu homofobinin ne olduğunu bilmeyecek kadar homofobikti. ben de aralarında kalmış feminen gizli gay idim. benim gay olduğumdan şüphelendiklerine eminim ama hiçbiri bunu dile getirmemişti bana karşı. ayrıca çirkin ve iticilerdi de. hep hayal kurardım seksi bir ev, oda arkadaşım olsun diye ama maalesef üniversite hayatım boyunca nerede barzo var onunla yaşadım. sevimli barzolardı ama. iyi anlaşıyorduk.

çekici uluslararası ilişkiler öğrencisi ev arkadaşımla aynı yatakta film izleyip yavaş yavaş yakınlaşmak benim de hakkım değil miydi diye düşünüyorum bazen. neyse, ben hanzolarımla mutluydum. canım hanzolarım benim hepsini özlemişim.
şu zamana kadar universite dahil bütün arkadaşlarım hetero ve beni bilmiyorlar sezmiyorlardir bile cunku butun muhabbetlere ben de dahil oluyorum ve zevk aliyorum arkadaslarimla vakit gecirmekten. hepsi de cok iyi insanlardir. ben bir sikinti yaşamadim. bu sekilde yasamayi da seviyorum cunku kasacak biseyim yok. gayet rahatim hepsinin yaninda.
benimki de öyle. zaman zaman soğuk olsa da aramız genel olarak iyi anlaşıyoruz. benim biseks olduğumu bilmiyor tabi. ha anlıyordur o ayrı. ama bunların ev arkadaşlığı üstünde bir etkisi olduğunu düşünmüyorum
her 10 dakikada bir meme gösteren arkadaştır bunlar.
olum bi sal ya.
biz evde üç kişiyiz. tekimiz hetero. ikimiz gay.
ama bizi bilmiyor. o uyuyunca normal davranıyoruz.
böyle:
candirlar. 3 tane de bende var, üc tane de bende var, ücü de cicek gibin.