how i met your mother

2005'ten beri aralıksız takip ettiğim dizi. bir ara bozduysa da yeniden toparlayabilmiş, gönlümüzü kazanmıştır.
televizyonu açtığımda izlediğim, dahası keşke denk gelse de izlesem dileğinde bulunmamı sağlayan iki diziden biri. (diğeri the big bang theory)
türkçeye ananla nasıl tanıştım bi bilsen diye çevrilmiş dizi
(bkz: kaynak götüm)
ilk 5 sezonunu izleyip devamını izlemek istemediğim dizi. baydı beni. barney stinson da olmasa hiç çekilmez.
kimileri için marshall eriksen gibi bir hayallerin erkeğini barındıran dizidir.
tek geçtiğim dizi.. tekrar tekrar izleyeceğim ve hiç sıkılmayacağım dizidir.
7x13 bu harika dizinin en gereksiz bölümüdür kanımca. tatile girerken "yılbaşı" gibi bir bölüm yayınladıktan bu sonra son bölümü biraz hayal kırıklığına uğratmıştırr.
son bölümerde artık duygusala bağlayıp hüngür hüngür ağlatabilse de en izlenilesi komedi dizilerinden biridir.
dunyada izlerken beni en cok gulduren/mutlu eden dizi..
friends le beraber en sevdiğim komedi dizisi
dizi, adını -yanılmıyorsam eğer- alice munro nun 1974 yılında yayımlanan something i ve been meaning to tell you kitabındaki how i met my husband adlı hikâyesinden alıyor.
geçen sezon bitti diye söylentiler çıkan ama yine hortlayan, barney nin üstünden giden birkaç bölümün dışında pek de sevmediğim dizi. o ted nası sıkıcı bir adamdır..o yaşta bir adam, ki dizi başladığında 30 bile değildi, ne diye habire evlenicem de evlenicem, hayatımın aşkını bulcam da bulcam diye dolanır ki ortada.. robin ve lilly tabiki başımızın tacı ama lilly nin kocası konuşurken sanki ayı yogi ona dublaj yapıyor gibi.
artık tamamen sıkmış, ekibe bir türlü yeni karakterlerin dahil edilmediği gibi anneyi de bir türlü öğrenemediğimiz dizi. hayır 8 sezon devam eden bir diziden bahsediyoruz, daha ne kadar uzatılabilir ki. o değil de ben de 2005ten beri aralıksız takip ediyorum yahu *
ülkemiz dizilerinin sezon sayısına bakıldığında 8 sezondur aynı hikayeyi devam ettirmenin nasıl zzor olduğunu tahmin edersek bence hala gideri olan sitcomdur.
yeter artık anasıyla tanışsın ya da anasını da alsın gitsin dediğim dizi.
bugün 8.sezonuna başladığım dizi..hatta * ted bir tren garında eşi olacağı kişi ile denk geliyordu. * * derken bölüm bitti.
azgın lily, gizli eşcinsel marshall, kanadalı robin, efsa-bekle-nevi barney ve umutsuz evkadını ted'in bulunduğu samimi, sıcak, eğlenceli bir dizidir.
en son * kaldım izlemeye kıyamıyorum hemen bitiyor, bir o kadar da alışkanlık yapıyor.
senelerdir en yakın arkadaşımla bir araya gelmeden asla izlemediğimiz dizi. bir keresinde şehir dışına çıkmalar, işler güçler derken uzun süre birbirimizde kalamamıştık da altı bölüm üst üste izlemiştik. son bir kaç sezondur birlikte izlemeyince o kadar da keyifli gelmeyen dizidir. mutlaka karakterlerle özdeşim kurulacak birbirimizi dürte dürte, yataktan düşerek gülünecek.
  • /
  • 2