injustice gods among us

dc evrenine ait süper kahraman ve süper kötülerin birbirine girdiği dövüş oyunudur. "kim yener?" muhabbetlerimizi somuta dökebildiğimiz oyundur ayrıca.
bir de kendine ait bir çizgi roman serisi vardır. süper kahramanlığın bütün yasalarını ayaklar altına alan çizgi roman serisidir. ilginçtir ki bu durum okumama engel olmamıştır, çünkü serinin çok farklı bir havası var. okumayacaksanız aşağıdaki spoilerı okuyabilirsin. çizgi roman tarihinin en büyük trajedilerinden biri yaşanmıştır bence bu seride.

--- spoiler---
joker, superman'den hamile olan lois lane'i kaçırır ve superman'e bir oyun oynar. bizimkiler joker'ın yerini tespit edip gittiklerinde lois lane'i bir ameliyat masasında yatarken bulurlar. superman birden karşısında doomsday'i görür. karısı tehlikededir. hemen harekete geçer ve doomsday'i uçurarak atmosfer dışına çıkarır. sonra fark eder ki kollarındaki kişi doomsday değil, biricik karısı lois lane'dir. superman aşağıdayken joker tarafından fear gas'e maruz bırakılmıştır ve en büyük korkularından biri olan doomsday açığa çıkmıştır zihninde. dolayısıyla kendi karısı ve doğmamış çocuğunu öldürmüştür. joker'ın lois lane'in kalp atışlarına bağladığı bir nükleer bomba, o ölünce metropolis'te patlar. metropolis yok olur.
bunun üzerine superman delirir (doğal olarak). joker'ı bulur ve yumruğunu karnının içinden geçirerek oracıkta öldürür. joker amacına ulaşmış, superman'e code'unu bozdurmuştur.
bundan sonra işler karışıyor tabi. superman eski superman olmuyor artık. sert, katı ve şiddet yanlısı oluyor. wonder woman, flash, green lantern ve daha birçoğu superman'in takımına katılıyor. batman ise green arrow, black canary, batwoman, huntress, captain atom gibi karakterlerle yoluna devam ediyor. sonra düşman oluyorlar tabi ve ortalık trajediden geçilmiyor.
--- spoiler ---
ayrıca paralel evrende ki benzer kahramanları çok komiktir.
bu hafta gerek kitabı gerekse oyunu ile beni benden alan harika şey
bu hafta gerek kitabı gerekse oyunu ile beni benden alan harika şey
dc evreninde size tur atıyormuş gibi hissettiren, harika kurgusuyla dc'nin sanırım bütün karakterlerini hikayeye dahil eden, 148 sayılık uzun soluklu çizgi roman serisidir. bence en iyi serisidir.
susturulamayacak bir çığlık var. yükseliyor daha gürültülü bir şekilde büyüyor. bir çocuğun çığlığı. çok önceden terk edilmiş bir çocuğun. çığlık o dar yolda yankılanmış, şimdi de benim aklımda yankılanıyor. bütün karanlık yollardan geçmiş. boşlukta kaybolmuş. pişmanlığa karşı atılmış... ve acıya. o gitti. ben yine terk edildim. oğlum öldü.