islamiyet hakkında merak edilenler

niçin kur'an-ı kerim'de allah hep kendini övüyor ?
niçin kadınlar hep cinsel obje olarak gösteriliyor ?
madem domuz eti yemek günah allah onu niçin yaratmış ? *
madem din dünden bugüne kadar hiç değişmedi niçin müslümanlar farklı şekilde ibadet ediyor ve niçin mezhepler var ?
madem putpwretlik günah ve yasak. peki ya kabe adı verilen yapıya/ binaya ibadet etmekte bir çeşit putperestlik değil midir ?
ömer çelakıl'ın saçının arka kısmı neden hep havada?
sahuru izmirde yapıp uçaa binsem iftarı da tokyoda açsam nerden baksan 10 saat kitliyorum, ayıp olur mu
1. neden 1 ay boyunca günde 10 küsür saat aç kalmak ? hayatını, dahası bir yılda geri kalan 11 ayı dedikodusuz, iftirasız, ''melek'' gibi bir mümin olarak yaşayabiliyor mu da bu insanlar 1 ay içki içmeyerek, saatlerce aç kalarak bunun bedelini ödeyebiliyor mu yani ? hatta bunu totale vurursak, her yıl 1 ay toplamda 12 yılda 1 yıl temiz kalınmış hesabı ele geliyor. bu zaman diliminde de hiçbir günah işlemeden, kötülük etmeden yaşayabilmeyi başarmak mümkün mü, var mı öyle bi şey ?

2. eşcinsellik ve müslümanlık konusunda geniş bir bilgiye sahip değilim ama yok efendim lut kavmiydi bilmemneydi eşcinsellik bir günahsa o zaman bütün hayat boyunca yaptığımız her şey boşa, tabii benim ''kalbim temiz'' ama... yani daha doğrusu bunun doğuştan gelen bir şey olduğunu biliyoruz, eee o zaman neden doğuştan günahkar yaratılıyoruz ?
şeri hukukta boşanmada kadının şahitliğinin kabul edilmemesi. bir kadın ve bir erkek arasındaki evliliği geçerli sayıp boşanmada kadını geçersiz saymak?
madem eşcinsellik haramsa şeyhler neden erkek çocuklara tecavüz ediyor?
islamiyeti neden inanmayanlar daha çok merak eder?
(bkz:ortadoğu islam bataklığı)
neden bu kanser dinin yaygın olduğu her yer adeta cehennemin dünyadaki versiyonu, kadın olmak,çocuk olmak, insan olmak suç buralarda ?

aaa doğru. onlar gerçek islam değil. gerçek islam ne onu bilmiyorum ama onlar değil işte.
evet gerçek islam bu değil diye bir şey var anlamıyorum, müslümanların dünyaya gösterdiği kadardır islam. gösterdiği yüzü de zaten bu lafın doğuşuna yol açıyor.
iyi ağaç iyi meyve, kötü ağaç kötü meyve verir. islamın meyvesini görüyoruz, ağacı da fark edersiniz artık.
böyle giderse gelecek yarım milenyum'da yok olacak ya da küresel bir radikalizm canavarı olarak dünyayı karartacak.
musa suyu asasıyla ikiye yarıp geçti tamam da onu kovalayan andavallar neye güvenip yarılmış suyun içine girdiler? insan bi çekinir. adam akan nehri ikiye ayırmış sana neler yapar...
peygamber efendimizin cinsel gücünün seviyesini merak ediyorum.
ormanda on kaplan gücünde diyolla.
1) bilim o kadar ilerlemişken, kaç milyar yıllık dünya geçmişi hakkında mantıklı teoriler üretirken nasıl oluyor da 1500 yıllık islam dinini çürütemiyor. diyelim ki muhammet gizli saklı bir yerde bir kitap yazdı, hiç mi işbirlikçisi yoktu? hiç mi kimse ağzından kaçırmadı? hiç mi kur'an'ı yazdığı yer tespit edilemedi? hiç mi yazdığı yerlerde mürekkep bulgusuna rastlanmadı. acaba bilim insanlarının umrunda olmadığı için mi ilgilenmiyorlar, daha önemli konular üzerine mi yoğunlaşıyorlar. yoksa gerçekten uğraşıp da mı çürütemiyorlar. belki de dinin insanlar için gerekli olduğunu düşünüyorlar ve inanmalarını istiyorlar. çünkü 1500 yıl gerçekten çok kısa bir süre.

2) islam dini neden ülkeden ülkeye farklılık gösteriyor? mesela arabistan ile türkiye'deki müslümanların islam anlayışı aynı değil.

3)kur'an' allah tarafından gönderildiği kabul ediliyor. bunu doğru varsayalım. kur'an'ı açıp meailini okuduğumuzda, kuran'da yazılanlar ile arap zihniyeti birebir örtüşüyor. sanırsın arap anayasası. kadınları aşağılama, erkeği yüceltme vs. ya allah'ın kendisi de arap ya da inandırmak için sadece arapları hedef almış. yoksa avrupa vatandaşı birinin bu tarz şeyleri uygulaması düşünülemez, inansa bile.

3) ilk kitap indiğinde nasıl oldu da başarısız olup ikinci bir kitap gönderme ihtiyacı duydu? her şeyi bilen, gücü yeten mükemmel bir varlık böyle bir başarısızlığa düşmemesi lazımdı. kitap üzerine oynandı, değiştirildi deniliyor. bunu nasıl öngöremiyor? ve kur'an neden değiştirilmiyor?

4) bu biraz arafta bir soru. islam yalan madem; cinler, büyü, duaları tersten okuma olayları nasıl oluyor? cinleri geçtim, şu ana kadar cinlerle bir anısı olan akıl sağlığına güvendiğim kimse olmadı. gerçi üniversitede bir arkadaşım atları çok sevdiklerini, bazen sabahları ahıra girdiğinde atlarının ensesindeki saçlar yele mi oluyor?, her neyse onların örülmüş olduğunu görüyorduk diyordu. çocuk öyle yalan söyleyen bir tip de değildi. bir tek kafam orada takılmıştı. büyü işi gerçekten olabilir şu duaları tersten okuma falan hatta okutulan siğillerin iyileşmesine şahit olduğum olmuştur. kimi enerjiye bağlıyor, kimi plasebo diyor ama öyle olsaydı şu ana kadar dünyada istediklerimizi hepsi olurdu düşünce gücümüzle.


kalbimde zerre inanç yok. olsa da aman salla, cezam neyse çekerim modundayım. ama bazen doğa biribiriyle o kadar uyumlu geliyor ki.. hani portakalı yaratmış, yetmemiş dilimlemiş, o zaman allah var demiyorum. ama evren bu kadar kusursuzken, böyle uyumluyken; öyle doğup büyüyüp ölmek için değildir diyorum. bizim bu evrende bir amacımız olmalı ve illaki kontrolu elinde tutan biri vardır diye düşünüyorum.
1. tanrı'nın ismi nedir? 3 kutsal kitaba göre ibranice yahve ve çevirileridir. arap kavmi aracılığıyla doğduğu için isim güncellemesi mi aldık ms 500lerde?
2.tanrı yarattığı insanları seviyorsa neden kötülükler var? bu bir test süreciyse insan çocuğunun hastalanmasını, parasızlık çekmesini acılar çekmesini sağlayarak mı öğrenmesini ister mesela?
3. alkol sarhoş olmadıkça neden günah? sigara içiliyor ve direkt sağlığa zararlı belli bence sigara uyuşturucu haram olmalı.
4. neden ölüyoruz? ölünce bize ne oluyor?şey cennet ve cehennem kavramlarını biraz açabilir miyiz?
5. kutsal kitap güncellemesi aldıysak önceki tevrat zebur incil çok farklı şeyler anlatıyor onları kabul etmicez mi? hak din kavramı nedir? nesillerdir diğer dinden olan insanlar da cehenneme mi gidecek? aynı tanrıyım ama ben en son geldim baştan yazayım mı dedi yani?
ınananlarinda, inanmayanlarinda, ateistlerinde,putperestlerine,dünyaya gelen 4 dinin 3 ü degissede hepsine rizki veren allah`tir. merak edin ama sunu unutmayin,, kuranin ilk ayeti ,ilk sayfasinin basinda ilk kelimenin anlami sudur oku...
ne zaman sona ereceği