islamiyet hakkında merak edilenler

niçin kur'an-ı kerim'de allah hep kendini övüyor ?
niçin kadınlar hep cinsel obje olarak gösteriliyor ?
madem domuz eti yemek günah allah onu niçin yaratmış ? *
madem din dünden bugüne kadar hiç değişmedi niçin müslümanlar farklı şekilde ibadet ediyor ve niçin mezhepler var ?
madem putpwretlik günah ve yasak. peki ya kabe adı verilen yapıya/ binaya ibadet etmekte bir çeşit putperestlik değil midir ?
ömer çelakıl'ın saçının arka kısmı neden hep havada?
sahuru izmirde yapıp uçaa binsem iftarı da tokyoda açsam nerden baksan 10 saat kitliyorum, ayıp olur mu
1. neden 1 ay boyunca günde 10 küsür saat aç kalmak ? hayatını, dahası bir yılda geri kalan 11 ayı dedikodusuz, iftirasız, ''melek'' gibi bir mümin olarak yaşayabiliyor mu da bu insanlar 1 ay içki içmeyerek, saatlerce aç kalarak bunun bedelini ödeyebiliyor mu yani ? hatta bunu totale vurursak, her yıl 1 ay toplamda 12 yılda 1 yıl temiz kalınmış hesabı ele geliyor. bu zaman diliminde de hiçbir günah işlemeden, kötülük etmeden yaşayabilmeyi başarmak mümkün mü, var mı öyle bi şey ?

2. eşcinsellik ve müslümanlık konusunda geniş bir bilgiye sahip değilim ama yok efendim lut kavmiydi bilmemneydi eşcinsellik bir günahsa o zaman bütün hayat boyunca yaptığımız her şey boşa, tabii benim ''kalbim temiz'' ama... yani daha doğrusu bunun doğuştan gelen bir şey olduğunu biliyoruz, eee o zaman neden doğuştan günahkar yaratılıyoruz ?
şeri hukukta boşanmada kadının şahitliğinin kabul edilmemesi. bir kadın ve bir erkek arasındaki evliliği geçerli sayıp boşanmada kadını geçersiz saymak?