jinekomasti

sosyal hayatta ve kişide psikolojik sorunlara neden olabilir.
östrojen hormonunun artması durumunda erkek kişilerde görülen meme büyümesini anlatan tıbbi terim.
iki türlüdür.birisi meme çevresinde yağ birikmesi diğeri ise süt bezlerinin aşırı gelişmesidir.
beslenme ve hormonlu gıdaların sebep olduğu düşünülüyor.sıkı bir diyet ve sporla düzelir.ikinci türü ergenlikteki hormon dengesizliğinden dolayıdır ve ameliyat harici çözümü yoktur.
karaciğerle ilgili hastalığının bir belirtisi de olabilir, eğer bununla birlikte kaburgaların bitim yerinde sağda ağrı varsa gidin bir doktora, baktırın karaciğere, ayıcıkların memeleri büyük-karaciğerleri sağlam olsun.
crossdresser olduğumda çok işe yarayan olay.
erkeklerin ciciklerinin çıkması durumu. hormonlarla alakalı birşeymiş.
son dönemde akın akın ameliyat salonlarını doldurup ardından spor salonlarına gelen kitle. fitness merkezlerine hiç hayatından spor yapmadığı halde memelerini bu şekilde aldırıp zayıflamaya gelenler var. bildiğim kadarı ile bu ameliyatların belli bir yağ endeksinden kurtulduktan sonra yavaş yavaş kademeli olarak yapılması gerekiyor. direkt memeyi kesip atmak çözüm değil zannımca. doktorları nasıl ikna ediyorlar doktorlar ölüm riskine rağmen neden ameliyat ediyor onu da anlayabilmiş değilim.
hormon kullanmış havası veren koca memeleri agabeyler. masaallah ne kullandın 80 90 olmuş ölçülerin demek istesen de diyemiyorsan , bir şey seni alikoyuyorsa o sorudan sorma ! çünkü o adam jinokomasti ! çocukları beraber emzirirler yalancı emzik gibi
body building'le uğraşan bazı sporcular bundan sakınabilmek için kanser ilaçlarına hücum edince ilaç karaborsaya, hastalar da zora düşmüş. gülsem mi ağlasam mı bilemedim valla. http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/sagli...