kalben

yeni albüm çıkartmasına rağmen o tınısından o mütevaziliğinden gram ödün vermemiştir, fakat albüm kayıtları bana pek hitap etmiyor, soundcloud'daki o naif amatör kayıtları arıyorum, kalemin defterin tellerinden kayarkenki çıkarttığı sesin olduğu, kalbenin nelerden vazgeçip müziği seçtiğini anlatan kayıtları...
kalben şüphesiz ki bu kadar lanet okuduğum ülkede olan sevdiğim en güzel şeylerden biri, insanlara bakışı, konserlerde hiç vazgeçmediği minik esprileri, içimizden geçen ama söyleyemediğimiz tüm iyi sözleri söyleyen biri gibi, bir gün küstüreni olacak da kaybolacak veya herkes bulacak ve ben kıskanacağım diye çok korkuyorum
edit: az bilinen bir kalben şarkısı için (bkz: kahkül-ten) kendi kaydı çok kötü olduğundan coverı koyuyorum

aşırı abanma sonucu 1 ayda tüketilen güzel ses. oysa ben seni aylar ve aylar önce adını bir avuç insan bilmiyorken sevmiştim.
yeni albümü sonsuza kadar'da yer alan yalakanım bebeğim şarkısı için hıncal uluç saçma sapan bir yazı yazmış.

------------------------------------
"feministleri bırak normal kadın dernekleri"
bu ne?. ironi mi?. batsın böyle ironi!.
bir sapıklığı yoksa, her erkek, böylesi kadından nefret eder, iğrenir..
"bu sözleri benim sıraya yaz" dediğim yasemin daha adını okuyunca şarkının "bu ne yahu" diye söylendi.
"yalamak"tan gelen "yalaka" lafı üzerine yazılan bu sözleri okuyup da midesi bulanmayacak kadın, erkek tahmin etmiyorum.
yazıklar olsun!
-------------------------------------

bi sen eksiktin hıncal!

http://www.sabah.com.tr/yazarlar/uluc/20...
yeni albümünde tınısını koruyup koruyamadığından emin olamadığım insan :/ eski kalben dinleyicilerinden biri olarak daha yeni albümünün yalnızca bir şarkısını dinlemeye vakit bulabildim (bkz:ben her zaman sana aşıktım) kötü bir şarkı kesinlikle değil fakat eski albümde olsa diğer şarkıların gölgesinde kalmış pek dikkat çekmeyen bir şarkı olurdu gibime geliyor, yine de albümün tamamını dinleyip göreceğiz
kalp hanım nasılsınız?
ah ne çok kırıksınız.
kim dedi her şey yoluna girecek diye?

sesine, fikirlerine, karakterine, yüzüne her şeyine aşık olduğum kadın. çok güçlü bir sesi ve duruşu var.
bu 3lü kolajı sürekli dinliyorum bir kaç gündür. hem klib hem de sözler beni benden alıyor. çok seviyorum kalben'i.

adam adamı sever belki, kadın kadını sever.
kadın adamı, adam kadını.
adamken kadın olup adamı, kadınken adam olup hiç kimseyi.
kadın ya da adam olmadan herkesi.
öyleyken böyle severiz belki.
5 kuruşum yokken, rimelim akmışken, en deli küfürleri savuruyorken, artık sesim çıkmıyorken, kislerimle yara izlerimle, bütün kusurlarımla, kalbim kırıkken beni sever belki, beni...
müzikle uğraşan biri olarak ben bu kadını seviyorum. şarkıları olsun, tarzı olsun bence çok tatlı ve yaptığı işler kaliteli.
ibrahim tatlıses’e ithafen “kadına şiddet uygulayan adamın şarkısından önce kendi şarkımı söyleyeyim” ifadesini kullanmadan takriben 2-3 yıl önce aynı adamın bir hitini cover’layarak meşhur olmuş abla.

olabilir değil, bu adam 25-30 yıldır kadına şiddet uygulayıp, bunun en gözde temsilcisi olmuş biri. o zaman o şarkıyla asla prim yapmayacaktın; ya da o adamı karalamayacaktın. samimiyetsiz oluyor böyle. gül gibi yeteneğin var ablacın, sen kendi şarkınla çıkaydın yine de severdik seni. böylesi azıcık nahoş oldu.
değme sanatçılardan, ünlü geçinenlerden daha sanatçı, politik duruşu kadınlar adına değindiği düşünceleri ve güçlü bir duruşu olan kadın.

tedx konuşmaları dinlenmelidir.

ama şu konuşması bir uyanış yaratacak niteliktedir.
sadece şarkısı çok sevilir.
uykudan kalkmış gibi şarkı söyleyen şarkıcı.
bu aralar siyasi duruşuyla da toplumda ön plana çıkmış şarkıları ve yorumu kendine özgü bir sanatçı kişilik
  • /
  • 2