kalben

sofar sounds istanbul sayesinde keşfettiğim, sesinde kaybolduğumu hissettiğim güzel insan.
akrep nalan'ın sesini çağrıştıran başarılı bir amatör vokaldir. "sadece" ve "saçlar" dinlenilmesi gereken şarkılarıdır.
şarkılarını dinliyordum fakat hiç izlememiştim. ne güzelsin sen öyle.
çok şeker bir kadın. sesi ve şarkıları da çok güzel. canlı dinlemenizi ve izlemenizi öneririm muhteşemdi ve çok sempatikti.*

gülüşünü çok sevdiğim hatun tanesi. sesinin tınısı çok içe işliyor. ''ben olsam bakmam bana'' diyor, bana bakmayacak herkes kafamda sıralanıyor. geçmişte sevdiğim biri tanıştırmıştı ilk kez. hala sızlar.
coverları da kendi besteleri kadar başarılı olan; gerek gözlükleri, gerek saç modeli, gerek sesinin tonu olsun üzerinden sevimlilik akan hatun kişi.

besteleri de genellikle türkiye'de son dönemlerde gittikçe popülerleşen " basit gitar ritimleri üzerine ilgi çekici sözler" modasına uyar aynı zamanda.

buna verilebilecek diğer örnekler için (bkz: yüzyüzeyken konuşuruz), (bkz: büyük ev ablukada), (bkz: son feci bisiklet)...
efendim yıllarca on yargıya kurban verdiğim şahane bir insandır. yıllarca konserine cagirildigimda burun kivirmis, ev oturması ortamlara cagirildigimda 'ıyy gitar çalan müzisyen kızlar bayiktir" deyip kendisini ötelemiştim. lakin birkaç ay önce gördüm ki kendisi über komik eğlenceli şahane bir insanmış. sonra açtım şarkılarını dinledim ve ne kadar ayıp ettiğim gerçeğine gark oldum.
şu sıralar çok fazla dinlediğim güzellik.
saçlar şarkısı efsanedir... dinleyin dinletin efem...
ibrahim tatlıses'in haydi söyle'sini muhteşem yorumlamıştır.

tolga akyıldızla açık sahne'lerden birinde izleme şansı bulduğum, gerek sıcaklığıyla, gerek sesiyle, gerek günlük yaşamdan öğelerle bezeli ilginç adlı şarkılarıyla alternatif müzikte yeni bir soluk, güzel bir renk olan şarkıcı, başarı basamaklarını hızla çıkıyor, bülent ortaçgil'le konser verecek.
gün itibarı ile kulaklara hısım pasına hasım ilk albümünü piyasaya sürmüş ruhumuza çağlayanlar akıtmıştır efendim. albümde toplam 13 şarkı 2 adet de akustik bonus olan kalben isimli ilk albümü minnak burunluma hayırlı olsundur. dinleyin dinletin efendim şiddetle tavsiye edilir. albüm itunes'dan da satın alınabiliyor. müziğimize çok farklı bir renk katacak olan kalpten kadın kalben iyi ki geldin.

albüm şarkı listesi şöyledir;

1- çorap
2- saçlar
3- sadece
4- fırtınalar
5- taşikardi
6- doya doya
7- ömür geçmez
8- sana ne oldu
9- o ye bebek
10- aramızda
11- haydi söyle
12- mitoz mayoz
13- yol
14- saçlar (akustik)
15- sadece (akustik)
bu hafta çıkan ilk albümü youtube'a düşmüş durumda, en azından albümü satın almadan sabırsızlananlar dinleyebilirler.. "sadece" ve "saçlar" şarkılarını heryerde söylemişti sofar vs. ilk defa demosundan daha iyi versiyonu albümde yer alan bir albüm görüyorum. kadının sesi bende hep akrep nalan'ı çağrıştırıyor.. kesinlikle albümü alınıp destek olunmalı aynı zamanda albümdeki 13 şarkı da birbirinden iyi denilebilir.

albümü baştan sona dinlemek isteyenler için buyursunlar linkini:

https://www.youtube.com/watch?v=pPZ1cf-4...

*

edit: son zamanlarda dinlediğim en iyi albüm, şiddetle tavsiye ederim.
ülkeye kazandırılmış orijinal yeteneklerden ciğer sökengillere dahil edilesi sesi, özellikle kafa sesini kullanışında ki profesyonellik yazdığı sözlerde ki samimiyet ve dinledikçe güzelleşen demlenen şarkıların kaynağı müzisyen albümde bir cover olmak üzere tam 13 şarkı var ve yeni bir soluk için oldukça iddialı bir hareket bu tabi engin akıncı'nın mabel matiz'den sonra müzik piyasasına armağanı kıymeti bilinmeli ben şarkıların çoğunun meyan kısımlarında inceden candan erçetin lezzeti alıyorum iyi ve sağlam kulaklı her dinleyici bunu fark edecektir favori şarkılarım şimdiden çorap, taşikardi, sana ne oldu, fırtınalar ve doya doya saçlar ve sadece'yi saymadım çünkü ikisi albümden önce kulağımıza çalınmıştı.
sofar ankara ile keşfedip deli gibi dinleyerek sesine,tarzına,mizacına hayran kaldığım yetenekli bir insan kişisi. fakat albümde amatörde dinlediğim kadarıyla keyif almadığımı da belirtmek isterim. 'saçlar'a klip çekmiştir, uzun bi süredir takip edip dinleyen arkadaşlar farkı görecektirler.
an itibariyle dada dandinista programında gitarıyla canlı performanslar sergileyen müthiş ses. sözler, şarkıları yorumlama şekli. bu kadının muazzam bir aurası var.
  • /
  • 2