karşıdakinin yalan söylediğini nasıl anlarım

yalan söylemek artık bağımlılık gibi bir şey alışkanlık demiyorum çünkü onu geçtik artık farkındayım. ama benim komik bulduğum tarafı yalanına zorla inandırmaya çalışan insan tipidir. zaten inandırabilirsen yalan olmaz derler ya aynen öyle hem yalancı hem de beceriksiz olunca çok net anlıyorum durumu sizde nasıl merak ediyorum.
bazilari o kadar tutarli ve rahat soyluyor ki anlamak benim icin imkansiz.ama kimisi var soylerken hebele hubele oluyor bi dedigi digerini tutmuyor onlar zaten kendini cok belli ediyorlar
ben hiç anlayamıyorum ya hemen inanıyorum, sanırım inanmış görünüp aslında hiç güvenmemem lazım.

(bkz:kezoluk rulez)
genellikle yalanların detayları olur. ayrıca, sizin değil de paranızın peşinde olan tipler de sevişmeye yanaşmaz.
ex-date imin yalan söylediğini şipşak anladım. nasıl mı? benim ona çok önceden söylediğim şeylerin aynısını gelip bana sonradan söylemesinden. aynı şeyler bak noktası virgülüne aynı şeyler. ha bir de çok detay veriliyorsa bilin ki yalandır. çünkü inandırmak adına detay vermek önemlidir. ha bir de 6. hissinize güvenin yani ben adamın gözünden anlıyorum yalan söylediğini öyle bir şey bendeki.
doğru söylediğinden emin değilsen yalan söylüyor olma ihtimalini her zaman göz önünde bulundurmak lazım.
kişilere özel durumları var bunun. bir kere bir kişinin yalan söylediğindeki tavrına şahit olursanız - örneğin başkasına yalan söylediğinde yanınızda - bundan sonraki süreçte anlamaya başlıyorsunuz. genelde masum yalanlarla ciddi yalanlarda gösterdikleri tavır aynı oluyor. kimisi kendini sevimli bir hale büründürüyor, kimisi olağan tonda devam ediyor, kimisi suç bastırıyor.